Hayal Ettiğim Hiçbirşey Gerçek Olmuyor

Solarus

Kayıtlı Üye
arkadaşlar burası bu başlık için doğru yermi bilmiyorum ama hayalini kurduğum veya düşündüğüm hiçbirşey gerçek olmuyor tamamen umutsuz ve karamsar birisi olmak üzereyim bunu konuda bana yardım edebilecek birisi varsa lütfen yardımlarınıza ihtiyacım var

matahari

Kayıtlı Üye
İş
halkla iliÅŸkiler
olmuyor demekle sen zaten çekim yasasının işlevini bozuyorsun kanımca.sen sürekli pozitif düşünmeye devam et lütfen olumsuz düşüncelere yer verme zihninde.sitede olumlamalar kısmınada göz at oku derim.çok faydalı bilgiler var

Warcraft

Banlı Kullanıcı
Herşey hayallerle düşünmelerle başlamaz biraz sizde olan birşey cesur olmalısınız
eğer uçmayı seviyorsanız düşmenizi göze alacaksınız hayal ettiğinizde ona odaklanıp yapmaya atılmanız lazım herşey gökten sizin elinize düşmez..

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
arkadaşlar burası bu başlık için doğru yermi bilmiyorum ama hayalini kurduğum veya düşündüğüm hiçbirşey gerçek olmuyor tamamen umutsuz ve karamsar birisi olmak üzereyim bunu konuda bana yardım edebilecek birisi varsa lütfen yardımlarınıza ihtiyacım var

1. hayal etiğiniz ve olduğu mutlaka bir şey olmuştur. Bir düşünün. Sevdiğiniz biri mutlaka istediğiniz bir zaman yanınızda olmuştur. İstediğiniz bir ayakkabıyı almışsınızdır. Evrene ve kendinize haksızlık etmeyin.

2. hayalini kurduğunuz ve olmadığını düşündüğünüz şeylerin listesini çıkarın. Tamamen örnektir.

a) boyum çok kısa keşke biraz daha uzun olsam ( bu mümkün mü? Evet mümkün. Yaşım daha genç uzayabilirim. Spor yaparım. Topuklu ayakkabı giyerim... Ya da hayır mümkün değil o zaman hayal etmeye ne gerek var kabul edeyim. BEN BÖYLEYİM!)

b) sevgilimden ayrıldım, o kadar dua ettim ki gelmiyor. Hayattan artık hiç bir beklentim kalmadı. Hiç bir dileğim gerçek olmuyor. ( hiç bir dileğiniz değil sadece sevgilinizin geri dönmesi isteğiniz gerçekleşmemiş. Genelleme yapmayınız. siz sevgilinizle mi var oldunuz. Sizi o mu yarattı da, onsuz bir hiç gibi davranıyorsunuz. Memleketteki tek kadın/erkek o mu? bu kadar mı gözünüzde büyüttünüz, aynı kafa aynı göz aynı bilmem ne başkasında da var. o seçimini yaptı yeni bir hayat seçti sende seçimini, yap yeni bir hayat seç. İsteklerinin olmuyor diye ağlayacağına İSTEKLERİNİ YENİDEN GÖZDEN GEÇİR VE KENDİN İÇİN DOĞRU OLANI SEÇ)

3. "Allah'tan umut kesen zalimdir". Der Yüce Yaratan. İslamiyet’in en güzel şartıdır bence. her şeyi bir kenara atın en büyük ibadettir umut etmek. Her şey mümkünken ve her şey bizim iyiliğimiz için var edilmişken. ey insan oğlu utanmaz mısın umutsuzluğa düşmekten. Hayat bizim için doğru şekilde akıyor ama sen başka yerde seyre dalıyorsa suç sende. Aç gözünü ve iyi bak

İki gözünde sağlam, elin ayağın kolun var, ölümcül hastalığın yok, bir genel evde çalışmıyorsun, nefes alabiliyorsun, üstünde bir çatı var. Sevdiklerin yanında, yiyor içiyor geziyorsun. Halamı hayallerin gerçek olmuyorsa, sen hayallerinin gerçek olması için hiç bir şey yapmıyorsun demektir.

iki kolu ve iki bacağı doğuştan olmayan bir genç vardı. Belki görmüşsünüzdür. Gözleri parıl parıl, dehşet güzel bir genç. Yüzüyor, spor yapıyor, konferanslar veriyor, kaykaya biniyor. Senin benim yaptığımız her şeyi yapıyor senin benim yapmadığımız şeyleri de yapıyor.

Sorun şimdi onda mı sende mi?

Şimdi!

Yaz bir yere hallerini. Doğru olanı istemeyi iste önce. 3 gün 5 gün düşün doğru ve güzel olan karar var. Sonra evrenden istemeye başla. Birçok yerde nasıl isteyeceğin yazıyor. Olmamasına imkân yok. Olur.

wblackw

Kayıtlı Üye
URUM yeterli açıklamayı yapmış dahasına gerek yok teşekkürler URUM benide yönlendiricek bir yazı olmuş

Solarus

Kayıtlı Üye
teşşekkürler elinize sağlık her türlü yardımınız için ve listeleme işini gerçekten deniyecem biraz ama önce biraz daha sakin bi kafayla düşünebilmem gerek diye düşünüyorum yoksa yanlış şeyleri isteyebilirim

lost66

Banlı Kullanıcı
Hepimiz yapabileceğimiz hayaller kurmalıyız. Hayatı akışına bırakın, emin olun dünyadaki herkes bir çok şey düşünür,hayal eder ve ister ancak hepsi gerçekleşse yaşamın ne kıymeti kalır ki ? Hayatı akışına bırakın ,içiniz ferah tutun, olum olun ve pozitif düşünün.