Havascı olmak için bu özllikleri taşımalısınız.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

saltanart

Banlı Kullanıcı
Birçok havasçı tanıdığım ve arkadaşım var.bu konuda ilim sahibi kişilerden yıllarca eğitim alıp,belli zikirlere,namazlara vs.. sürekli devam ederek ve en önemlisi ilim sahibi kişilerden el alarak havasçı olunabiliniyor.havas bir ilim olduğundan bu ilmi iyi bilmek ve hayatını ona göre yaşamak lazım.zor bir iş.

sevimkoşkatilgeldi

Kayıtlı Üye
İş
Kamu Hukuku
"Kötülük için yapılan şeyler havas olmuyor.." demiş bir arkadaş. Bu durumda sadece şifa ve büyü bozma işlemleri mi havas olacak? Yok havasta negatif uygulamalar da varsa o zaman Allah'tan yetki almak nedir? Özellikle 'yetki' konusu açıklanabilir mi mümkünse.

AJA

Elit Üye
Ak büyü ve kara büyü.

İkisini de uygulayan müslümanlar vardır.Hoca medyum her ne ad verirseniz.

İdrakta zorlanıcak bir durum yok aslında!Kuranı okuyan bir müslümansa ve buna rağmen havasta birini ayırmak için yada birleştirmek için büyü yaptıysa bu KARA BÜYÜDÜR.Havası müslümanlığın adı altında ''masumca'' göstermeye çalışanda en büyük yalancıdır :)

Aşk büyüleri ayırma yada aşık etme için iyi niyetle yapılsa dair ak büyüye geçmez.Nedeni de kişinin kader kararlarına müdahale edildiğindendir.Ben müslümanım; ayşe kadının kocası evden kaçmış eve döndürmek için hocaya gitttim bana Kuran'dan ayet yazdı bunun nesi günah ? diye soran biri ise cahiliye dönemine bile ait olamaz.

Önce Havascı -cadı-pagan-kabala-şaman büyülerini iyice öğrenip sonra analiz yapılırsa daha akıllıca sonuçlar elde edilir.
Bir-iki kişinin havasla kabala aynı yada ayrı öğretidir demesiylede doğru bilgiye ulaşılmaz.Bunun tarihinden tutun kadim bilgeleri var.Google ya yazıp karşınıza çıkan bir açıklamaya bakarak aynı yada ayrıdır denilemez ! Havascının penceresi kabala için apayrı açıklama yapar ve tam tersi de..Umuyorum bazı önemli noktalara dikkat çekebilmişimdir..

İyi forumlar :)

AkuJuk

Banlı Kullanıcı
Ya Allah'tan izin almak (ruhsat yani :D)
nasıl oluyor pek anlayamadım.
Büyü ile uğraşmak için Allah izin veriyor muydu bizim haberimiz yok?

mysen13

Kayıtlı Üye
Sayin Akujuk , Allah tarafindan geldigi zaman kotuye kullanamazsin kullandigin vakit herseyini kaybedersin .
Allah tarafindan yetki verildigi zaman kotuye kullanamazsin sadece iyilik icin .
Rahmani varliklar geldigi zaman anlasma da size bu verdigim anahtari kotuye kullanmayacaksin diye soz vermeni isterler zaten kotuye kullandigin vakit anahtari alir birdaha da goremezsin .

AkuJuk

Banlı Kullanıcı
Sayin Akujuk , Allah tarafindan geldigi zaman kotuye kullanamazsin kullandigin vakit herseyini kaybedersin .
Allah tarafindan yetki verildigi zaman kotuye kullanamazsin sadece iyilik icin .
Rahmani varliklar geldigi zaman anlasma da size bu verdigim anahtari kotuye kullanmayacaksin diye soz vermeni isterler zaten kotuye kullandigin vakit anahtari alir birdaha da goremezsin .

Saygı duyarım. Syn kalp12.
Ben nacizane bilgimle Allah'ın büyüyü yasaklamış ve müslümanlara haram kıldığını biliyordum.

canmert196

Kayıtlı Üye
Allah'ın ilmi ( eğer ilim Allah'tan geliyorsa ) herkesedir sadece müslümana , hristiyana vs değil. Arapça ve osmanlıca bilmek ? Huh Allah dil ayırt ediyor demek ki evet havvas da terimler arapça olabilir ama bu uygulamaların arapça yapılması gerekmez . "Arapça okuyunca belirli frekansa giriyorsunuz illaki arapça olması lazım " Külliyen yalandır , ırkçılıktan başka bir şey değildir. Kısmen arapça bilme kısmı doğru fakat osmanlıcaya hiç gerek yoktur çünkü osmanlıca ve arapça sanılanın aksini farklıdır . Allah'tan yetki almak derken ?! Güsül abdesti almak kısmında sadece temiz olmak iyidir diyeceğim ilim sahibi olan İsa'nın , Zerdüşt'ün , Süleyman'ın , Davud'un , Krishna'nın sürekli güsül abdesti aldığını zannetmiyorum. En sonda yazdığın "... emir ve yasaklara tam uymak ... " böyle bir şey mümkün değildir, sen ne kadar eksilersen eksile sen ne kadar yorum yazarsan yaz bunu söylemem gerekir. Amacım tartışma değil konuya farklı bir bakış açısından göstermek. Sen kimsin kardeşim senin sözüne bakacağım ben dersen buyur aşağıda ki videoya ;

[video=youtube;1Y35UIk8RhU]http://www.youtube.com/watch?v=1Y35UIk8RhU[/video]
havas musluman buyu sanatidir.Hristiyan yapamaz ise yaramaz cunku o esmaya inanmaz inirsa musluman olmasi gerekir gunah islememek diye birsey soz konusu degil gunahtan kacinmak olcaktir o.Arapca bilmek ise sart zaten havas islamdan once arap yarim adasinda olup uzerine islami unsurlar gelerek insa edilmis bir maji sanatidir.Arapca olmasinin sebebi ibranice arapca tragna enokyan bunlar majikal dillerdir.Binlerce yildir bunlara zikir cekilmis ve belli bir enerji birikmesi yasamistir lutfen arastirin yeni seylere acik olun bilmeyen biri olarak yeni fikirleri inkar etmek yerine sorgulayin.

Ra_

Banlı Kullanıcı
İş
Araştırmacı Yazar
@canmert196 "Müslüman büyü sanatı" müslümanlıkta büyü var mı ? Baştan kaybettin koçum gerisini okumadım bile.

@AJA Müslümanlar "Ak Büyü" ve "Kara Büyü" uyguluyor ? Hemde islamda büyü yasak olduğu halde :O İlk cümleden sonra gerisini okumaya bile tenezzül etmedim.

@Maksimilyanus "Allah , Israiloğulları'nın kendi dinlerinin ... " "Alo Fetva Hattını" ara da doğrusunu öğren . Sen kimsin ki "Yahudileri" aşağılıyorsun.
Kimsin ki sen kaç yıllık öğretiyi aşağılıyorsun bana bunu söyle! Ben senin , onun , bunun inancına karışıyor muyum? Forum kurallarınca yasak değil mi bu? Yine Kuran der ki açık açık ;

Duhân 32 Andolsun biz İsrailoğullarına, bilerek, alemlerin üstünde bir imtiyaz verdik.

Câsiye 16 Yemin olsun, biz, İsrailoğullarına Kitap'ı, hükmetme gücünü, peygamberliği verdik, onları temiz yiyeceklerden rızıklandırdık ve kendilerini âlemler üzerine imtiyazlı kıldık.

Bakara 40 Ey İsrailoğulları! Size verdiğim nimetlerimi hatırlayın, bana verdiğiniz sözü yerine getirin ki, ben de size vadettiklerimi vereyim. Yalnızca benden korkun.

Bakaa 47 Ey İsrailoğulları! Size verdiğim nimetimi ve sizi cümle aleme üstün kıldığımı hatırlayın.

Bakara 122. Ey İsrailoğulları! Size lütfettiğim nimetimi hatırlayın. Ben sizi âlemlerden daha üstün kılmıştım.

Kuran bunu dediği halde sen yahudilere laf atıyorsun küfre düşen kim burada kuran mı sen mi ? Kuran acaba sizin bu sözde "Havvas" dediğiniz ama gerçek Havvas ile alakası olmayan yaptığınız uygulamalara mı gönderme yapıyor ?
Kaballah'nın 5000 yıllık tarihi var, sen Kabala'nın öğretisinin gizli olduğunu söylüyorsun. Madem gizli kabalist olmadan nasıl sen büyü ilmi diye yorum yapabiliyorsun nerden biliyorsun vahiy mi geliyor ? Ben bu ilimle uğraşmış bizzat kabalistlerin ağızdan videoları kanıt olarak gösteriyorum. Senin gibi bilip bilmeden insanların inançlarını karalamıyorum . Buraya yazacak çok şey var ama gerçekten kendimi zor tutuyorum büyük ihtimal de yönetcilere şikayet edeceğim mesajlarını.

[video=youtube;X-NnAaTsZKc]http://www.youtube.com/watch?v=X-NnAaTsZKc[/video]

AJA

Elit Üye
@canmert196 "Müslüman büyü sanatı" müslümanlıkta büyü var mı ? Baştan kaybettin koçum gerisini okumadım bile.

@AJA Müslümanlar "Ak Büyü" ve "Kara Büyü" uyguluyor ? Hemde islamda büyü yasak olduğu halde :O İlk cümleden sonra gerisini okumaya bile tenezzül etmedim.

@Maksimilyanus "Allah , Israiloğulları'nın kendi dinlerinin ... " "Alo Fetva Hattını" ara da doğrusunu öğren . Sen kimsin ki "Yahudileri" aşağılıyorsun.
Kimsin ki sen kaç yıllık öğretiyi aşağılıyorsun bana bunu söyle! Ben senin , onun , bunun inancına karışıyor muyum? Forum kurallarınca yasak değil mi bu? Yine Kuran der ki açık açık ;

Duhân 32 Andolsun biz İsrailoğullarına, bilerek, alemlerin üstünde bir imtiyaz verdik.

Câsiye 16 Yemin olsun, biz, İsrailoğullarına Kitap'ı, hükmetme gücünü, peygamberliği verdik, onları temiz yiyeceklerden rızıklandırdık ve kendilerini âlemler üzerine imtiyazlı kıldık.

Bakara 40 Ey İsrailoğulları! Size verdiğim nimetlerimi hatırlayın, bana verdiğiniz sözü yerine getirin ki, ben de size vadettiklerimi vereyim. Yalnızca benden korkun.

Bakaa 47 Ey İsrailoğulları! Size verdiğim nimetimi ve sizi cümle aleme üstün kıldığımı hatırlayın.

Bakara 122. Ey İsrailoğulları! Size lütfettiğim nimetimi hatırlayın. Ben sizi âlemlerden daha üstün kılmıştım.

Kuran bunu dediği halde sen yahudilere laf atıyorsun küfre düşen kim burada kuran mı sen mi ? Kuran acaba sizin bu sözde "Havvas" dediğiniz ama gerçek Havvas ile alakası olmayan yaptığınız uygulamalara mı gönderme yapıyor ?
Kaballah'nın 5000 yıllık tarihi var, sen Kabala'nın öğretisinin gizli olduğunu söylüyorsun. Madem gizli kabalist olmadan nasıl sen büyü ilmi diye yorum yapabiliyorsun nerden biliyorsun vahiy mi geliyor ? Ben bu ilimle uğraşmış bizzat kabalistlerin ağızdan videoları kanıt olarak gösteriyorum. Senin gibi bilip bilmeden insanların inançlarını karalamıyorum . Buraya yazacak çok şey var ama gerçekten kendimi zor tutuyorum büyük ihtimal de yönetcilere şikayet edeceğim mesajlarını.

[video=youtube;X-NnAaTsZKc]http://www.youtube.com/watch?v=X-NnAaTsZKc[/video]

Destur ! Bu ne biçim bir tavırdır ?

Sen kimsin ki ? ne demek ? Siz kimsiniz ki birilerinin fikirlerini uygunsuz bir tavırla yargılıyorsunuz ? Hele bir sağınıza solunuza bakın bu tavır ve edayla burada böyle yazan çizen var mı ? Herkesin fikrine saygı duymak durumundasınız.

Evet müsümanlar havas adı altında KARA BÜYÜ de yapıyorlar ! Bu bir artı bir.Ya siz kara büyü nedir bilmiyorsunuz yada henüz bunu yapanlarla karşılaşmamışsınız..
Yahudilere yada diğer hiç bir dine hakaret içeren yorum görmedim burda ayrıca emin olun siz den önce müdahele edilirdi ! Bence altını tekrar çiziyorum kabala yahudi kökenli ve sonradan gelişmiş yayılmış ve hatta modern ilimle birleştirilmiştir.Kökeni de mısırlılara dayanır.

İyi forumlar..

Maksimilyanus

Banlı Kullanıcı
İş
Bilgisayar Mühendisi
Benim yazdıklarım,bir din tartışması değildir ve yahudilere karşı olumsuz bir yaklaşım da değildir.
Bir ayet ışığında :Yahudi tarihindeki önemli bir mücadelenin de ana hatlarını göstermektedir. Bu mücadele, Allah'ın Yahudilere gönderdiği peygamberler ve bu peygamberlere itaat eden mümin Yahudiler ile, Allah'ın emirlerine isyan eden, çevrelerindeki putperest kavimlere özenerek Allah'ın şeriatı yerine onların inanç ve kültürlerine eğilim gösteren sapkın Yahudiler arasındadır.
Her dine ve her inanca saygı duyan bir insan olarak,benim yazdıklarım kabala hakkındaki görüşlerimdir.

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog

Birincisi siz nasıl olur da forumda saygı çerçevesine konuşan bir insanla koçum vs... gibi hitaplarla konuşabilecek cür'eti bulursunuz kendinizde. İkincisi siz sizin tabirinizle kim olursunuz da başkasına kimsin sen gibi bir ifade kullanabilirsiniz. Sizin yaklaştığınız tutumla size yaklaştığım zaman şu an nasıl hissediyorsunuz. Yani size "sen kimsin" diyorsam eğer bu sizin saygısız ve fütursuz davranışınızın bir neticesidir. Siz başkasına bu şekilde konuşabilecek hakkı kendinizde bulabiliyorsanız eğer bu kelimeleri kendinizin de duyacağı malumunuzdur. Bütün mesajları okuyorum ve kimse başka bir dine hakaret etmiyor. Düşüncelerini ifade ediyor. Siz de düşüncenizi ifade etmek yerine hakaretvari bir konuşma üslubuyla konuşmayı seçiyorsunuz. Bu tür durumlara asla müsamma göstermeyiz. Bu yüzden siteden uzaklaştırıldınız.

Ayrıca birkaç mesajda ak büyü yapan müslüman kara büyü yapan müslüman değil gibi bazı yazışmalar gördüm. Böyle bir konu asla tartışılmaz. Sizin için kötü olan bir durum karşı taraf için iyi olabilir. Böyle bir durumda ak büyü yapıldığı zaman kadere müdahale edilmediğini mi sanıyorsunuz. Büyü büyüdür. Bunun akı karası olmaz. Bunun müslümanı hristiyanı olmaz. Bunun iyisi kötüsü olmaz. Ve kimse ak ya da kara büyü yaptı diye müslüman değildir gibi bir yargıyı kimse yapamaz. Böyle bir hak kendinizde görmeyin. Havas hakkında doğru bildikleriniz yanında yanlış bildiğiniz birçok bilgi de var. Bu mesajlardan o görülüyor. Binlerce kez havasın usulü gereklilikleri hakkında yazı yazdık. Anlamamayı seçtiğinizi görüyorum. Bu yüzden konu hakkında daha fazla yorum yapmayacağım ve konu amacını aştığı için kapatılmıştır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...