Hangi bölümleri okuyorsunuz?

Talgaran

Kayıtlı Üye
Bir hayalim vardı maalesef olamayacak. Şimdi ise tarih ya da antropoloji okumayı düşünüyorum.

Alakan

Kayıtlı Üye
Sosyal bilimler alanından herhangi bir bölümü yoğun ilginiz yoksa okumamanızı tavsiye ederim. Üniversite eğitimi meslek kapısı haline gelmemeli fakat biz fazlasıyla geri kalmış bir ülkeyiz. Mutlaka kazancınızı sağlayabileceğiniz bir bileziğiniz olsun. Daha sonra bu bilim alanına yönelebilirsiniz. Aksi takdirde bu ülke deneysel anlamda bile işinize yaramaz; çileden çıkarır.
Ha bir de görüyorum ki yaşı çok küçük arkadaşlar var aramızda. Onlara da ayrı bir tavsiye vereyim; arkadaşlar üniversite ismi çok önemli. Kaliteli hocalarımız belli başlı üniversitelerde görev alıyor. Hangi bölümü okursanız okuyun hocaların ufku kadar kazanç sağlayacaksınız. Unvanını aldıktan sonra hiçbir bilimsel çalışma yapmayan dahası yaptığı çalışmalar da copy- paste ötesine geçemeyen insanlar size bir şey kazandırmaz. O yüzden sınırlarınızı zorlayın ve adı sanı belli, akademik kadrosu sağlam üniversitelerde eğitim alın. Ayrıca bulunduğunuz şehir de size farklı ufuklar açacak. Lisans eğitimi sadece dört duvarla çevrili sıralarda olmaz/olmamalı. Bulunduğunuz şehrin olanakları ne kadar fazlaysa o kadar çok geliştireceksiniz kendinizi.

Demileus

Kayıtlı Üye
Üni'de hangi bölümleri okuyorsunuz veya okumak istiyorsunuz? Hayalleriniz neler? Ne olmak istiyorsunuz?
Üniversiteyi yeni bitirdim sayılır mı bilmem :d Harita ve Kadastro mezunuyum Hayalimde ki işi yapıyorum. Ayrıca yoga eğitmeni olmak için ders alıyorum. Yoga üzerinden evren ile bağ kurmak amacım.

Demileus

Kayıtlı Üye
Üni'de hangi bölümleri okuyorsunuz veya okumak istiyorsunuz? Hayalleriniz neler? Ne olmak istiyorsunuz?
Üniversiteyi yeni bitirdim sayılır mı bilmem :d Harita ve Kadastro mezunuyum Hayalimde ki işi yapıyorum. Ayrıca yoga eğitmeni olmak için ders alıyorum. Yoga üzerinden evren ile bağ kurmak amacım.

HiddenGhost

Kayıtlı Üye
DEHB hastaligina sahibim ve azicik aktif durumda oldugundan ne okuyacagima hic karar veremedim farkli bir bolum okuyup cok farkli bir meslek sahibi oldum 😂 Simdi ise tarihe ilgim basladi eskiden hic umursamazdim ne olmus ne bitmis. Kimyager olmak istiyorum ve hem veteriner hekim hemde genel cerrah doktoru da olmak istiyorum. Elektronik donanimi ogrenmek istiyorum bi ara roket bilime ilgim vardi. Ama kucuklugumden beri baki olan 2 meslek vardi biri bilgisayar programciligi digeride kimyager olmakti. Fazla omrumuz olsaydi insanlar olarak hepsi olunurduda birinde en iyisi olmaya omrumuz anca yetiyor iste. Birini emin olup secene kadar da omur yarilaniyor. 😃

mystery1210

Kayıtlı Üye
DEHB hastaligina sahibim ve azicik aktif durumda oldugundan ne okuyacagima hic karar veremedim farkli bir bolum okuyup cok farkli bir meslek sahibi oldum 😂 Simdi ise tarihe ilgim basladi eskiden hic umursamazdim ne olmus ne bitmis. Kimyager olmak istiyorum ve hem veteriner hekim hemde genel cerrah doktoru da olmak istiyorum. Elektronik donanimi ogrenmek istiyorum bi ara roket bilime ilgim vardi. Ama kucuklugumden beri baki olan 2 meslek vardi biri bilgisayar programciligi digeride kimyager olmakti. Fazla omrumuz olsaydi insanlar olarak hepsi olunurduda birinde en iyisi olmaya omrumuz anca yetiyor iste. Birini emin olup secene kadar da omur yarilaniyor. 😃
Şuan bilişim okuyorum ve meslek olarak ALLAH ın izniyle yazılım mühendisliği düşünüyorum