Gözlerimin Önünde ki Şeffaf Dalgalanmalar.

Ori

Elit Üye
Arkadaşlar bu aralar gözlerimin önünde tuhaf dalgalanmalar görmeye başladım. Şeffaf bir kalın çizgi topluluğu gözlerimin önünde dans ediyor. BU ne tür bir hastalıktır anlayamadım. UYku duzensızlıgımın verdıgı bır bozukluk mu dıye dusunmeden edemedım. Sızce bu nedır? Bunun tetıkledıgı bır hastalık var mı veya bunun belirtisi oldugu bir hastalık? 1 haftadır sureklı oldugu ıcın yazma geregı duydum. Araştırdım ama elle tutulur birşey bulamadım malesef.

La-edri

Kayıtlı Üye
Doktora gitmen lazim Ori, tam olarak neyi kast ettigini anlayamadim ama, gözün kendi atigi olur ve bunlari göz görür, sekli cok önemli degil ince kalin cizgiler yada noktacik gibi hareket halinde olan seyler,hareket etmelerinin sebebi onlar göz zarinin altinda göz kirptikca yada sulandikca hareket ediyorlar, bundan ziyad bir cok itimal var, sen en iyisimi bir uzmana git göz cok degerli bir organ onlara iyi bakki onlarda senin icin guzellikleri görebilsin.Ihmal etme, bazen bazi darbelerden ki bu darbeller ilaa bir yere carpmaktan olusmuyor stress sinir uykusuzluk yorgunluk kilcal damarlari patlatabiliyor ve bu patlamalardan cok az da olsa kanamalar olabiliyor göze perde olan durumlar yani, seffaf olmalarina aldirma sen mutlaka git.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Arkadaşlar bu aralar gözlerimin önünde tuhaf dalgalanmalar görmeye başladım. Şeffaf bir kalın çizgi topluluğu gözlerimin önünde dans ediyor. BU ne tür bir hastalıktır anlayamadım. UYku duzensızlıgımın verdıgı bır bozukluk mu dıye dusunmeden edemedım. Sızce bu nedır? Bunun tetıkledıgı bır hastalık var mı veya bunun belirtisi oldugu bir hastalık? 1 haftadır sureklı oldugu ıcın yazma geregı duydum. Araştırdım ama elle tutulur birşey bulamadım malesef.
Benzer durumu çok uykusuz kaldığımda, bilgisayar ekranıyla aralıksız 10 saat haşır neşir olduğumda, migren atağı geldiğinde yaşıyorum. Gözler kapansa da önünde elektrik dalgalanması veya yaz ayların Güneş'in asfalttaki radyasyon dalgalanmasına benzer dalgalanmalar oluyor.
Kesintisiz ''en az'' 1.5 saatlikx3 periyodluk yani 4.5 saat uyku, uyuyamıyorsan bile karanlık ve sessiz (gerekirse noise cancelling kulaklık) ortam, gözlere salatalık veya ılımış çay kesesi koyacaksın, gözler kapalı halde ''en az'' 45 dakikalıkx3 periyodluk (2 saat 25. dk) bir göz dinlendirmesi yapmalısın.

Ek olarak; gözlerin üstüne zümrüt ve ametist taşı yerleştir. Bununla birlikte bir çakra taşı kesesi oluştur. O taşları da bedenine temas ettir. Her gün o göz dinlendirme süresinde bu taşlarla temas edersen ek fayda görürsün. Taş programlama ve temizleme aşamalarını da eski üye olarak bildiğini varsayıyorum zaten. :)

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Fitness egitmeni, Sosyolog, ilahiyat
Sevgili Ori aynı durum bende de mevcut. Gözlerimin önünde sürekli bir dalgalanmalar. Normal durumlarda farkettiğim gibi özellikle biraz daldığımda gözlerimin önünde yoğun bir duman kütlesinin dalgalanışı gibi dalgalanma oluyor.1 sene kadar önce bile yoktu. son aylarda başladı. Ne olduğunu merak ediyorum aslında. Elbette tahminlerim var.Ama siz değerli arkadaşlarımın görüşleri de önem arz etmektedir.

codzombi

Kayıtlı Üye
yolları evleri mor çizgilerle değişik renklerle görüyorum , uzun uzun uzanan mor çizgiler sarı çizgiler turuncu çizgiler kırmızı çizgiler sanki boru hattı döşenmiş , teknik resimde planlarını görür gibi bir uzun çizgiler görüyorum, bazen de duş alırken yere baktığımda mor çizgilerle çevrili olduğunu görüyorum , bir de millete soruyorum sen şu mor çizgiyi gördün mü diye , şizofren damgası yememe ramak kaldı :)

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Bu şeffaf dalgalanmalara ek vücutta başka rahatsızlıklarda varsa mesela belirttiğin rahatsızlığa ek ağızda aft çıkıyorsa ihmal etmeden doktora gitmen gerekir. Sadece bununla sınırlıysa ama süreklilik gösteriyorsa yinede git derim. Göz çok önemli bir organımız.