göz perdesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

andrah

Kayıtlı Üye
Bu imkansız kardeşim, Allah'ın izni olmadıkça göz perdesi kalkmaz. Büyük alimlere ve evliyalara has olan bir özelliktir bu, bunun için hak etmen gerekir öncelikle.

Yorumun bana komik geldi,niye dersen,derdimi yine anlatamamışım çünkü;
1-İmkansız yoktur,hele ki Allah ın nazarında.
2-Her kul farklı şekilde sınanır umulur ki benim sınanma şeklimde budur.
3-Kaldırmaya korkuyorum derken tabi ki benim gücüm onu kaldırmaya yeteceğinden değil,kaldırılması için Allah'ın izni gerekir ancak unutulmamalıdır ki Allah ilim sahibidir ve ilimini paylaşandır,Allah gözlerimizi tamamen açmanın da ilmini insanlara vermiştir yoksa dünyada gözleri tamamen açık kimse olmaz idi.

silverwings

Banlı Kullanıcı
İş
grafik tasarım
Yorumun bana komik geldi,niye dersen,derdimi yine anlatamamışım çünkü;
1-İmkansız yoktur,hele ki Allah ın nazarında.
2-Her kul farklı şekilde sınanır umulur ki benim sınanma şeklimde budur.
3-Kaldırmaya korkuyorum derken tabi ki benim gücüm onu kaldırmaya yeteceğinden değil,kaldırılması için Allah'ın izni gerekir ancak unutulmamalıdır ki Allah ilim sahibidir ve ilimini paylaşandır,Allah gözlerimizi tamamen açmanın da ilmini insanlara vermiştir yoksa dünyada gözleri tamamen açık kimse olmaz idi.

Kendi açtığın konuyu komik bulmuyorsun da Alim ve Erenlere bu özellik bahşedilmiş dediğim mi sanakomik geldi?
1-Şu anda kendini aldın ve kusura bakma ama en üst makama koydun. İmkansız yok diyorsun, senin haşa her dediğin kabul görüyor mu?
3-Kendi söylediklerinle çelişiyorsun, gücün yetmiyorsa senin için imkansız var demektir. Allah-u Teala'nın hangi ayetinde rastladın göz perdesinin kaldırılma olayına. Bunun bir yöntemi yok ki ilmi olsun. Allah izin vermedikçe gözlerindeki perde kalkmaz. Bu mu komik geldi yani şimdi sana? Çok çelişkili konuşuyorsun.
Sanırım söylediklerimle moralin bozuldu bir an.

andrah

Kayıtlı Üye
ilk cümlemi oku ben kendime gülüyorum çünkü ifadem zayıf.Ben imkansız benim için yoktur demedim.Göz perdesiyle ilgili ilimler havas kitaplarında var araştırır ve okursan bulabilirsin.
Not:Kitaplarda ki ilimi alimler kendileri bulmadı değil mi ?.Bakış acınızı tek yönlü ve aceleci buluyorum.Kendi konumu komik bulmadımı nerden öğrendinizi öğrenmek isterim zira böyle bir ilim varsa öğrenmeyi isterim.

emir

Kayıtlı Üye
Allahumme salli ala seyyidina muhammedin, bahri envarike ve madeni esrarike ve lisani huccetike ve arusi memleketike ve imamı hazretike ve tırazi mülkike ve hazaini rahmetike ve tariyki şeriatikel mütelezzizi bi tevhdidike insanı aynil vücudi vessebebi fiy külli mevcudin ayni ayani halkıkel mütekaddimi min nuri ziyaike salaten tedumu bi devamike ve tebka bibekaike salaten turdıyke ve turdiyhi ve terda biha anna ya rabbel alemiyn !.

Herkeze bende selam dostlar, bu salavat, Hz Ali (Allahın selamı üzerine olsun) nin rivayet ettiği üzere, 70.000 salavat değerindedir.. tefekkür ederek okumanızı tavsiye ederim.. ruhaniyeti arttırıcı bir salavattır..

silverwings

Banlı Kullanıcı
İş
grafik tasarım
ilk cümlemi oku ben kendime gülüyorum çünkü ifadem zayıf.Ben imkansız benim için yoktur demedim.Göz perdesiyle ilgili ilimler havas kitaplarında var araştırır ve okursan bulabilirsin.
Not:Kitaplarda ki ilimi alimler kendileri bulmadı değil mi ?.Bakış acınızı tek yönlü ve aceleci buluyorum.Kendi konumu komik bulmadımı nerden öğrendinizi öğrenmek isterim zira böyle bir ilim varsa öğrenmeyi isterim.

Kendinizi alimlerle bir tutuyorsanız sözüm yok :) devam edin mutlaka başarırsınız.
Son cümlenin içi çok boş olmuş, lakin herşeyi komik bulan birinde ciddiyet aramam. İyi forumlar.

Cadyy

Banlı Kullanıcı
Tavsiyem hiç deneme sn. DESCOP çünkü bu insanı delirtir ...

Gaos

Kayıtlı Üye
arkadaşlar neden delirtsin ? ciddi ciddi soruyorum neden delirtir ? bu iddiada bulunan arkadaşlar,size soruyorum . bu bilgiye nerden ulaştınız ? delirtebileceğini nerden biliyorsunuz ? sizin açık mı? delirtecek olan şey ne ? göreceklerimiz mi ? nasıl şey göreceğizki bizi delirtecek ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...