Gölgeler kitabını olustururken nelere dikkat edilmeli?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

oceanic

Kayıtlı Üye
Onereceginiz seyler var mi mesela yazmaya baslanilmadan ne yapilmali gibi? Ve nelere dikkat etmeliyiz örnegin kitabı hazir aldik ve baskalarinin eli degdi bu yuzden kutsayacagim. Kutsarken neler yapmam gerekir ve kutsarken cember falan acmali miyiz?

Skleton

Kayıtlı Üye
kutsama değil , arındırma çalışmaları yapacaksınız , defetme rituellerini biliyorsanız ya da kendinize ait bir rituel oluşturduysanız onu uygulayabilirsiniz . çember açmak da ki mevzu farklı tabiki ama sizin defetme ritueli uygulamanız gerekiyor . tütsüleri kullanabilirsiniz , bir adaçayı olur üzerlik olur ama siz daha yolun başındasınız baş bişe demiyeyim , bilginiz yok gölgeler kitabını oluşturmaya kalkıyorsunuz , bunu bir eleştiri olarak alın. gölgeler kitabını yazabilmek için biraz daha uzman olmanız gerekmektedir. gölgeler kitabındaki yazacağınız her şey size aittir sizin uygulamarınızdır orjinal uygulamalardır, başkasının ritueli değildir . ayrıyetten gölgeler kitabını defetme bilginiz yoksa biraz daha içsel yolculunuza odaklanmanızı tavsiye ederim , bir meditasyon sayısız kapıyı size açar emin olun .

temel unsurları da öğrenirsiniz zamanla teorik bilgi için kitaplar alabilirsiniz , önce siz bilgilenin teorik anlamda sonra başkalarından yardım alın . size tavsiyem budur.

oceanic

Kayıtlı Üye
kutsama değil , arındırma çalışmaları yapacaksınız , defetme rituellerini biliyorsanız ya da kendinize ait bir rituel oluşturduysanız onu uygulayabilirsiniz . çember açmak da ki mevzu farklı tabiki ama sizin defetme ritueli uygulamanız gerekiyor . tütsüleri kullanabilirsiniz , bir adaçayı olur üzerlik olur ama siz daha yolun başındasınız baş bişe demiyeyim , bilginiz yok gölgeler kitabını oluşturmaya kalkıyorsunuz , bunu bir eleştiri olarak alın. gölgeler kitabını yazabilmek için biraz daha uzman olmanız gerekmektedir. gölgeler kitabındaki yazacağınız her şey size aittir sizin uygulamarınızdır orjinal uygulamalardır, başkasının ritueli değildir . ayrıyetten gölgeler kitabını defetme bilginiz yoksa biraz daha içsel yolculunuza odaklanmanızı tavsiye ederim , bir meditasyon sayısız kapıyı size açar emin olun .

temel unsurları da öğrenirsiniz zamanla teorik bilgi için kitaplar alabilirsiniz , önce siz bilgilenin teorik anlamda sonra başkalarından yardım alın . size tavsiyem budur.

Evet cok fazla bir bilgim yok ama cok arastiriyorum. Ve bazi yerlerde ritüellere basladiysaniz kendi kitabinizi olusturma vakti gelmis demektir yaziyordu. O yuzden kararsiz kaldim zaten yazacak cok fazla bir seyim de yok

Skleton

Kayıtlı Üye
Evet cok fazla bir bilgim yok ama cok arastiriyorum. Ve bazi yerlerde ritüellere basladiysaniz kendi kitabinizi olusturma vakti gelmis demektir yaziyordu. O yuzden kararsiz kaldim zaten yazacak cok fazla bir seyim de yok

bence yanlış yazmış , bu havass ekolündede mevcuttur. kendi el yazmalarıyla kitaplar yazarlar ama o adamlar harbiden işinde uzman ve kendilerine ait formülleri var olunca yazıya döküyorlar.. ezberden gelen sadece bazı temel şeyler var biri ifriti bağlamanın formülünü kağıda döker bu onun gölgeler kitabı olur.. bu tür gizli ilimler çizgifilmlere filmlere sanki defter al bir iki ayin yap hemen yaz mantığına oturtmuşlar. maalesef öyle değil . ne zaman ki kendin formül oluşturmaya almaya başladın , o zaman gölgeler kitabını yaz..

rüya çalışmalarıyla biraz ilgilen.

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Bunu bir günlük gibi düşünün,rüyalarınızdan ogün yediğinize kadar ruhsal gelişimiziniz ve inancınız ile ilgili herşeyi ekleyebilirsiniz.Kutsama için envai çeşit yol var,çember açma zorunluluğunuz yok.Basitçe tütsülemeniz ve tütsülerken niyetlenmeniz bile yeterli olur.

donzula

Kayıtlı Üye
Sayın Lavander gerekli açıklamayı vermiş. Yinede eklemek istedim. Hazır almaktan ziyade kendinizin hazırlaması daha önemlidir. Yani ciltlenmiş normal bi defteri bile kendinize göre kaplayıp (deriyle) dış süslemesi tasarlaması vs. el emeği olması çok daha önemlidir. Tabi ki tercih yine sizindir. Sevgiyle kalın.

oceanic

Kayıtlı Üye
Bunu bir günlük gibi düşünün,rüyalarınızdan ogün yediğinize kadar ruhsal gelişimiziniz ve inancınız ile ilgili herşeyi ekleyebilirsiniz.Kutsama için envai çeşit yol var,çember açma zorunluluğunuz yok.Basitçe tütsülemeniz ve tütsülerken niyetlenmeniz bile yeterli olur.

peki diğer kullanıcının dediği gibi arındırma mı yapmalıyım yoksa kutsama mı? kitap başkalarının eline geçti

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Hem arındırma hem kutsama için adaçayını kullanabilirsiniz,cümlenizde "arındırıyorum ve kutsuyorum" kelimelerini bir arada kullanırsınız olur biter.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Hem arındırma hem kutsama için adaçayını kullanabilirsiniz,cümlenizde "arındırıyorum ve kutsuyorum" kelimelerini bir arada kullanırsınız olur biter.

Size birşey sormak istiyordum duyduğuma göre gölgeler kitabı yazıldığında bir süre sonra yok edilirmiş bu eğer doğruysa sebebi nedir ?

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Size birşey sormak istiyordum duyduğuma göre gölgeler kitabı yazıldığında bir süre sonra yok edilirmiş bu eğer doğruysa sebebi nedir ?

Tai Chi'nin belirttiği gibidir. Ancak,bazı majisyenler veya gizli örgütlere bağlı insanlar sırrını da götürmüşler bu nedenle kitapları yok edilmiştir. Sonuçta kişiye özel çalışmalardan oluşturuluyor.Kişi enerji bedenine geçerken kitabı da onun hayatı ve o da dönüştürülüyordur. Hoş gerçi bu oluyorsa kitap yazmak sadece not alıp unutmamak için kişinin kendine özel yaptığı bir çalışma demektir,yani her şekilde paylaşımı evrensel kurallar gereği yasaklanmış olmalıdır.
Sadece bilgiler içeren,deneyimlerinizi yazdığınız bir kitabı kan bağı olana veya bir grubunuz varsa onda miras gibi aktarım yaparak ta paylaşabilirsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...