GERÇEKLİĞİ AYIRT EDEMEMEK

kanclers

Kayıtlı Üye
İlk olarak merhaba diye başlayım. Yeni keşfettiğim bu site çokça ilgimi çekti. Ve ben de bir şey paylaşmak istiyorum. Bazen insanların gerçeği ayırt edip edemediğini bilmiyorum. Sonuçta bi kere dünyaya gelip bu bedende yaşıyorum. Hayatımda çoğu zaman olmuş olan şeyleri rüyayla ya da rüyayla gerçeği karıştırıyorum. Örneğin birisinin siması tanıdık geliyor. Onla olan bir olayı hatırlamaya çalışıyorum ama yapamıyorum. Belkide zihnim bir oyun oynuyor. Hatırladığımı biliyormuşum gibi sanki ama tasvir edemiyorum. Ya da rüyadan uyandıktan sonra rüyadaki olaylar gerçekmişcesine devam ettiriyorum. Bir açık bulup rüya olduğunun geç farkına varıyorum. Sanırım bu kadarıyla anlatabiliyorum sadece...

effyst

Kayıtlı Üye
Gerçekten aynıları bana da oluyo bu şekilde yani hatırlıyorum diyorum ki ben bunu yaşamıştım daha önce ve üç saniye sonra aklıma geliyor ki rüyamda görmüştüm bazı insanlar bunu dejavu olarak adlandırıyor ama bence asla alakası yok

Darkfuntreal

Kayıtlı Üye
Eskiden bana da cok olurdu sinav sorularini bile.ruyamda goruyodum her sabah uyandigimda ruyami hatirlayip yorum yapiyodum simdi rutinden dolayi pek ruya gkrmesem de gordduklerim.hala cıkiyor bence de bu islerde bir olay var bir ara neden boyle olabilicegibi dusunurken bi baktim metafizik arastiriyorum??

Lords Of The Shadows

Kayıtlı Üye
İş
Teacher
Merhaba, gerçeklik zaman kavramı ile doğru orantılıdır. Gerçekliğin zihne özel 3 adet sorusu vardır. 1) Neye göre doğru(gerçek) 2) Hakikat nedir? 3) Hakikate ulaşmak için neler yapılmalı, hangi yollardan gidilmelidir.
Rüyalar gerçeğe ve gerçek olabilecek her türlü olaya, olguya ulaşabilmenin en etkin yollarından birisidir. Rüyaları çoğu zaman gelecek ve gerçeklikle ilişkilendirmeye çalışırız ancak bilinçaltını hiç hesaba katmayız. Bilinçaltı günümüzde yanlış açıklanıyor ne yazık ki. Bilinçaltı ruhun boyutlardan edindiği bilgilerin dünyevi hayatla ilişkilendirilmeye çalıştığı bir alandır.

Bilginize Saygılarımla

Seuta

Kayıtlı Üye
Kimi uyudugunda ruya görür kimi uyanikkan zaten aslinda ruyadadir gerceklik kavrami cok derin bir konu sana gore ben suan uyanigim cevap yaziyorum ama bana gore ise bu yasam tamamiyle benim icin ruya

kanclers

Kayıtlı Üye
Gerçekten aynıları bana da oluyo bu şekilde yani hatırlıyorum diyorum ki ben bunu yaşamıştım daha önce ve üç saniye sonra aklıma geliyor ki rüyamda görmüştüm bazı insanlar bunu dejavu olarak adlandırıyor ama bence asla alakası yok
B

kanclers

Kayıtlı Üye
Eskiden bana da cok olurdu sinav sorularini bile.ruyamda goruyodum her sabah uyandigimda ruyami hatirlayip yorum yapiyodum simdi rutinden dolayi pek ruya gkrmesem de gordduklerim.hala cıkiyor bence de bu islerde bir olay var bir ara neden boyle olabilicegibi dusunurken bi baktim metafizik arastiriyorum??
Bence bu gayet iyiydi ?? E bari sınavları fulleyebiliyor muydun ?

Tayleigh

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Beyin, tüm bilincin başlangıç noktasıdır.
Beyin elektrik akımlarının yönetiminde çalışıyor.
Dış uyaranlar beynin çalışmasını etkileyebilirr
Her dış uyaranı taklit edebilecek bir simülasyon yaratabiliriz. Bu durumda beyin gerçek ve simülasyon olan uyaran arasında ayrım yapamaz. Yani bizim gerçek dediğimiz şey aslında beynimize gelen elektrik dalgaları frekanslar ve sinyaller. Gözümüz görüntüyü beyne sinyaller vasıtası ile aktarır.Bunun gibi gerçek dediğimiz şeyleri beynimiz tanımlar aslında

Slbye.

Kayıtlı Üye
Merhaba, gerçeklik zaman kavramı ile doğru orantılıdır. Gerçekliğin zihne özel 3 adet sorusu vardır. 1) Neye göre doğru(gerçek) 2) Hakikat nedir? 3) Hakikate ulaşmak için neler yapılmalı, hangi yollardan gidilmelidir.
Rüyalar gerçeğe ve gerçek olabilecek her türlü olaya, olguya ulaşabilmenin en etkin yollarından birisidir. Rüyaları çoğu zaman gelecek ve gerçeklikle ilişkilendirmeye çalışırız ancak bilinçaltını hiç hesaba katmayız. Bilinçaltı günümüzde yanlış açıklanıyor ne yazık ki. Bilinçaltı ruhun boyutlardan edindiği bilgilerin dünyevi hayatla ilişkilendirilmeye çalıştığı bir alandır.

Bilginize Saygılarımla

Bilincalti boyutlardan aldigi bu bilgileri bize ruyalar yolu ile harmanlarken..biz dunyevi hayatta bundan nasil faydalasbikir

Bilginize Saygılarımla

Bilincalti boyutsal bilgileri dunyevi insana neden aktarmak istiyor..Bu aktarim sonunda bizler daha mutlu,daha doygun veya yaratici mi olacagiz..O boyutlarda yasanip çözülmemiş bir durumu fark edip,bu dunyada çözebilir duruma gelebilmemiz için mi cabaliyor..
Minik parcalar halinde sunduğu goruntuleri anlayabilir ve anlamlandirabilir bir algi kapasitesi durumunu da beraberinde getirse sevgili bilinçaltimiz..Zira derin bir merakda kalıyoruz her ruya sabahinda..