Gerçek hikayem

Sonolsun

Kayıtlı Üye
Dürüst oldum hep şimdide dürüst olarak bişiler paylaşmak istiyorum. Fakirlik içinde büyüdüm hiç bulundugum durumdan kocunmadım sonra bir kız tanıdım benimle evlenmek istiyordu ailem durumu olmadıgı için kabul etmedi kız ikimizde çalışoyoruz borca girelim evlenelim dedi evlendik dünya kadar borçla ailem sildi beni kızın aileside sildi bizi yıllarca hacizle boguşduk eşim hamile kaldı işden çıkdı bana kaldı bütün borç kira kredi eşya taksidi faturalar ama yıkılmadık sonra alla bir çocuk nasip etti borçlar bitti sayılır 8 sene oldu sonra bizim borçlar bitince aileler bize yakınlaşdı aile dedik ses çıkarmadık sonra benim baldız evlendi zengin birisiyle gösterişli eşyalar gösteriş ev araba sürekli hava attı eşimle tartışmalar başladı ayrıldık.ben ogluma çok düşkündüm onsuz yamadım işimden gücümden oldum eşim ezdi beni annesi geldi bütün eşyaları toplayıp evine götürmüş eve geldim ne eşya var ne oglum nede eşim yıkıldım yıllarca ugraşdıgım ev bir anda yıkıldı..Annemlere sıgınamadım sürekli laf sokdular biz zamanında olmaz dedik siz dinlemediniz diye dışarda kaldım bir kaç borç para buldum alkole attım ölmek istiyordum ev yok iş yok yanımda hiç kimse yok..sonra bu bataklıkdan bir kız çıkardı beni benimle birlikde olmak istiyor ama ailesi hem ben daha önce ayrıldıgım için hemde işim gücüm yok diye vermiyor..bende geçici iş buldum sayısal ounuyorum süper loto gibi şans oyunları ama çıkmıyor lanet olsun çıkmıyor ..benden çaldıkları evim ailem işim oğlum hepsibi aldılar lanet olsu öyle eşe beni maf etti şimdi benden çalınanları tekrar almak istiyorum yeni bir yuva kurup oglumu ve beni bataklıkdan çıkaran kızla evlenmek iatiyorum ama o lanet olası şan oyunları çıkmıyor.....

davet

Kayıtlı Üye
Kardeşim geçmiş olsun Allah sana yardım etsin allah sıkıntılarını hafiflesin Allah tez zamanda hakkında gönlünde hayırlı olan ne ise bekletmeden acilen versin inşaallah İyi ki şu dünyada 300 400 sene yaşamıyoruz iyiki 70 80 sene yaşayıp ölüyoruz yoksa vallahi bu dünyanın karı çekilmez

Sonolsun

Kayıtlı Üye
Tam çekip gidim dedim bu dünyadan öyle tuhaf bir kader ki beni yeni bir aşka bağladı kız tutuyor beni bırak diyorum ben batmışım kız bana diyor sana aşık oldum..para yok ev yok dogru düzgün iş yok ailem arkamda yok..kız sana aşık oldum diyor milyonlarca insanın içinde beni buldu şansız kız...bende o şans oyunları oynuyor um tutmuyor iyice kafayı yedim...

davet

Kayıtlı Üye
Bir aralar ben de çok şans oyunu oynuyordum hatta kendim işaretlemiyordum direk makine oynatıyordum şans oyunlarını neden makine oynatıyordum diyordum ki zaten bunu bana verecek olan Allah doğru işaretle sen de bana verecek olan Allah oradan otomatik makinada olsan da bana verecek olan Allah

Sonra biraz daha aştım olayı düşündüm ki
ayeti kerime de yazdığı gibi diyor ki ben bir kuluma lütufta bulunmak istesem buna karşı çıkabilecek kimdir ben bir kuluma zulmetmek istesem buna engel olabilecek nedir diye Allah meydan okuyor ayeti kelimesinde resmen Sonra düşündüm ki Allah bana bir nimet vermek istese gerçekten bütün imkanlar tükendi de şans oyunları aracılığıyla mı bana verecek diye düşündüm sonra çok komik geldi bu kadar gökleri yaratan yerleri yaratan ikisi arasındaki bütün zerraat âlemini yaratan karşısında her şeyin aciz kaldığı o Büyük allahım tüm çareler tükendi bana parayı şans oyunları da mı verecek Yani demek istiyorum ki Allah sana bir YouTube da bulunmak istese hiç merak etme bir yerden bir şekilde onu sana ulaştırır be her işte Allah’a döndürülür sen bence kardeşim Allah’a dayan Allah’a güven Allah’tan bekle namaza niyaza öyle bir sarıl ki bugüne kadar yapmış olduğun bütün hatalarının günahlarının farkında olduğunu bilerek sarıl allahtan öyle bekle bu şekilde bir yerden gelme ihtimali de yok Ben sana söyleyim tecrübeyle sabit başka gidecek yer de yok

Sonolsun

Kayıtlı Üye
Ben tam detaya girmedim ben hayatım boyunca hep dürüst olmaya çalışdım ben dinime yakın bir insandım namazım ve sünnetim vardı yıllarca tek bir duam oldu Allahın beni senden başkasına muhtaç etme ben ufaklıgımdan beri allaha allahım aileme bir ev nasip et dedim olmadı.sonra duam değişdi allahım oglumu bemden ayırma beni senden başkasına muhtaç etme dedim oda olmadı..ben elimi neye atsam elimde kaldı neye umutlansam elimden alındı...bir arkadaşım vardı oglum milyonlarca insan var herkesin bir derdi var sana sıra gelmez bakdım bana hiç gelmedi. Ben yıllarca fakirlik çekdim gocunmadım hep çalışdım maaşım saglık borç gibi nedenlerle uçdu yine dua ettim ama oglumdan ayrılmak bana çokk koydu p yüzden dinden sogudum..

davet

Kayıtlı Üye
Kardeşim itiraf etmek gerekirse naçizane benim bir şey yorum yapacağım zaman o soyledigim şeylerin arkasında durup ona inanmam lazım böyle olmadığı zaman bir konu hakkında konuşmam zaten lakin senin durumun hakikaten kelimelerle ifade edilebilecek gibi değil benimde bir oğlum var Allah herkesin evladını bağışlasın bir an kendimi senin yerine koydum hakikaten Kendimi unuttum yani soyleyebilecegim tek bir şey var Allah’ın aklı bizimki gibi değil çok farklı iradelerini ortaya koyuyor onun aklı bizimkine benzemiyor çok daha farklı çalışıyor her halükarda bir gün ölüp gideceğiz ümid ediyorum ki allahtan bize bu dünyada verdiği türlü türlü sıkıntıların mükafatını inşallah diğer tarafta verecektir Biz de peygamber efendimizin hadisi Şerifinde belirttiği gibi allahım ahiretteki bana bu kadar mükâfat verdin bu mükafatlar bana ait değil bunlar nedir böyle diye sorduğumuz zaman kulum bu senin cennete girmene sebep olacak mükafatlar bunlar ise senin dünyada bana dua edip dualarını kabul etmediğim onun mükafatını ahirette sakladığım dualarımdır diyeceği günü inşallah bekleyip göreceğiz çünkü bu dünyadan kimler gelmiş kimler geçmiş Fatih sultan Mehmet’ler kanuni sultan Süleymanlar peygamber efendilerimizin kimler kimler bir şekilde hayat bitiyor buradaki mesele zor olduğunu biliyorum ama sabredip sakin olup hiçbir şey tabi rcanımıza zarar vermeden Allah’ın bizden emaneti alacak günü beklemek sabretmek sabretmek sabretmek ...