Geçmisin Gereksiz Düşüncelerine Veda Zamanı

MEX-ZELCEFA-XO

Banlı Kullanıcı
Bütün hayatımız boyunca sırtımızda taşıdığımız valizin adı, geçmiştir. Geçmişte yaşanılan her olay, düşüncelerin gölgesi ve yapılacak başka bir şey yokmuş gibi sürekli akıldadır. Yaşadıklarımız ne mutludur ki geride kaldı. Hiçbiri şu anda bizimle birlikte değildir. Kurtulamadıkları m diye etiketlediklerimiz, el ile tutup gösteremediğimiz, sadece beynimizde yer alan, eskiye ait düşüncelerden başka bir şey değildir. Bu düşünceleri bırakmadığımız sürece, yenilikleri yaşamamız mümkün değildir.

Duygularımızın her biri enerjidir. Hayatımıza yeni bir enerjinin gelebilmesi için, eski enerjiyi bırakmanız gerekiyor. Eskide kalan, yaşanmış olan, geçmiş olan duygular, vücudumuzdaki enerji kozanızda yer işgal ederek, enerji dönüşümü sırasına yeni enerjinin gelişine izin vermez.

Hiç günlük hayatımızda, geçmişte yaşadıklarımıza ne kadar takıldığımızı fark ettiniz mi? Bir yandan yeni bir yaşam isterken, bir yandan da geçmiş valizimizi bırakmak zor gelir. Bizi yukarılara taşıyan asansör, taşıdığımız valizin ağırlığından artık işlemez duruma gelir. Geçmişi tamamen bırakmanın zamanıdır. Takıldığınız olayları ve kişileri tek düşünün. Sonra bu kişileri affettiğinizi söyleyin. Yaşanılan her olayı ve kişileri, özellikle kendini affetmekle geçmiş valizi bırakılmış olur. Geçmiş valizi bırakıldığında, yeni enerjilerin esintisi hissedilir. Bu esintiler hayatımızı sarmalayarak hafifleten esintileridir. Eskimiş küf tutmuş yaşanmışlıkları gül kokuları ile sarmalayın,bırakı n gitsinler.İçinde bulunduğumuz dönem dünyaya akan sevda enerjilerini soluma dönemidir

Alıntı

Synergy

Kayıtlı Üye
İş
ogrenci
En çok ihtiyacım olan şey geçmişi bırakmak. Teşekkür ederim

shadows

Kayıtlı Üye
Müthiş bir paylaşım.Umutsuzluğa kapıldığım bir dönemdeyim.Okuduğumda rahatladığımı hissettim.Gerçekten çok iyi geldi :)

Sevgi ve Işıkla...

MEX-ZELCEFA-XO

Banlı Kullanıcı
Müthiş bir paylaşım.Umutsuzluğa kapıldığım bir dönemdeyim.Okuduğumda rahatladığımı hissettim.Gerçekten çok iyi geldi :)

Sevgi ve Işıkla...

Sevindim sizin adınıza bütün herkesin gereksiz yüklerinden kurtulması dileğiyle

Sevgilerimle

Mr Anderson

Banlı Kullanıcı
Gecmisi biramak .. o kadar cok olay var ki hangi birini birakayim .. burada anlatanlatilan yontem hopoono teknigi .. acaba gercekten bu kadar etkilimi ..

lDerinSu

Banlı Kullanıcı
İş
öğrenci
geçmişi bırakamamızın bir sebebi de onları tecrübe olarak görmemizdir. Ben bu yuzden affedemiyorum "o yaptı o da yapar, Bi kere yaptı bidaha yapar" düşünceleri var hep aklımda

<yasemin>

Kayıtlı Üye
Hatırlamak istemediğim hiçbir şeyi hatırlamıyorum çok şükür.

MEX-ZELCEFA-XO

Banlı Kullanıcı
Başkaları bize haksızlık yapmış olabilir. Geçmişte zarar vermiş olabilir. Kendimize karşı haksızlık yapmış olabiliriz. Yanlış yapmış olabiliriz. Ama bunların duygularını yine içimizde taşımak zorunda değiliz. Bu duygular sadece kendimize zarar verirler.
Affetmek bu nedenle sadece ve sadece kendimize vereceğimiz bir hediyedir

Güzel bir söz ve bağışlama, peşinden eziyet gelen bir sadakadan daha hayırlıdır. Allah hiç bir şeye ihtiyacı olmayandır, yumuşak davranandır. (Bakara Suresi,

Konuyla ilgili uzman kişiler dahilinde destek alabilirsiniz sonuç olarak etkili gelişmeler yaşanıyor tavsiye ederim bu büyük bir sorun hayatımıza gelebilecek guzelleklere bariyer koyuyoruz