Geçmişi unutmak için (Yardım ederseniz sevinirim).

karashan

Kayıtlı Üye
Mabet ahalisi yardımınıza ihtiyacım var.
Geçmişte yaşadığım bir çok şeyden dolayı suçluluk duyuyorum, sırf bu da yetmezmiş gibi kalp kırıklıkları akabinde kişiliğim çok zedelendi, özgüven sorunları baş gösterdi.Her ne türlü yardımınız dokunur onuda bilmiyorum, her türlü yardımınıza açığım bilinç altı mesajları olur,çeşitli uygulamalar dualar olur, makaleler olur, izlemem gereken yol olur her türlü tavsiyelerinize muhtacım.
(Uygulamaları eklediğim için belirtmek istedim ben Müslümanım inancıma aykırı olan şeyler yazarsanız bile altında belirtirseniz sevinirim.)

ptaah

Kayıtlı Üye
Bir şeyden kurtulmanın yolu ona direnmekten kurtulmaktır.Hiç birimiz mükemmel değiliz ve hata yapmak bizim en güzel öğrenme yollarımızdan biridir.Onun için geçmişini unutmaya çalışma.Olanları kabul et.Başarılı ve başarısız yönlerini keşfet ve başarılı yönlerine odaklan. kendinle barışık olamayı bil.Sosyal koşullandırılmaların çoğundan kurtul.Kendini keşif yoluna başla .Ruhsal olgunluğa erişmek için gerek kitap oku gerek bir çok sosyal olaylar yaşa .Bu yazdıklarım bir süreçtir.Hemen olacak işler değildir.Yaşadıklarından ders çıkar.

Burdan bu yazı aracılığıyla büyün yardım isteyenlere diyeceğim spiritüel kitaplar okuyun.Sonra tasavvuf ve evliyaların hayatını okuyun.
Birde şunu unutmayın hayatınızda yardımcılar olacak ama en büyük yardımı kendinize kendiniz yapacaksınız.Siz istemedikçe hiç bir değişim dönüşüm olmayacaktır.

Keira

Moderator
Meleklerinizden yardım isteyebilirsiniz. Hatta bununla ilgili kitaplar ve meditasyon cdleri de bulunmaktadır. "Meleklerle Geçmişi Şifalandırma" adı altında güzel bir kitap var. Kitapçılarda da bu kitapla beraber benzer kitaplar bulabilirsiniz. Meleklerinizle özellikle Melek Raziel'le birlikte geçmişinizi şifalandırıyor ve geçmişin üzerinizde bıraktığı kötü etkileri siliyorsunuz. Müslüman olduğunuz için meleklerden yardım istemenizde bir sakınca olmaz. Sevgiler..

karashan

Kayıtlı Üye
Meleklerinizden yardım isteyebilirsiniz. Hatta bununla ilgili kitaplar ve meditasyon cdleri de bulunmaktadır. "Meleklerle Geçmişi Şifalandırma" adı altında güzel bir kitap var. Kitapçılarda da bu kitapla beraber benzer kitaplar bulabilirsiniz. Meleklerinizle özellikle Melek Raziel'le birlikte geçmişinizi şifalandırıyor ve geçmişin üzerinizde bıraktığı kötü etkileri siliyorsunuz. Müslüman olduğunuz için meleklerden yardım istemenizde bir sakınca olmaz. Sevgiler..

Keira teşekkür ederim, yarın göz atacağım kitapçılara.Önerebileceğiniz başka kitaplar,forum başlığı vs. varmı?

Ü

Üye silindi 15237

Öncelikle samimi şekilde tevbe edin . Hiçbir günah Allah'ın merhametin'den büyük değildir asla ümidinizi

kesmeyin . Tevbe ettiğiniz zaman artık hayata yeni bir sayfa açın hayata dikiz aynasından bakmayın

Yüce Allah

“Allah’tan bağışlanma iste, çünkü Allah çok bağışlayan ve çok merhamet edendir.” (Nisa: 4/106)

Buyurmuştur.

Saygılarımla.

Keira

Moderator
Keira teşekkür ederim, yarın göz atacağım kitapçılara.Önerebileceğiniz başka kitaplar,forum başlığı vs. varmı?

Kitapçıların kişisel gelişim yada parapsikoloji bölümlerinde meleklerle ilgili bir çok kitap bulabilirsiniz ama size tavsiyem özellikle meleklerle geçmişi şifalandırmadır. Ayrıca reiki yardımı ile de geçmişi şifalandırma yöntemleri vardır, bunu da araştırabilirsiniz..

canmert196

Kayıtlı Üye
Estafurullah kelimesini zikretmeniz pismanliklariniz konusunda yardimci olur.

bendekiben

Elit Üye
Geçmişte yaşadığım bir çok şeyden dolayı suçluluk duyuyorum, sırf bu da yetmezmiş gibi kalp kırıklıkları akabinde kişiliğim çok zedelendi, özgüven sorunları baş gösterdi.Her ne türlü yardımınız dokunur onuda bilmiyorum, her türlü yardımınıza açığım bilinç altı mesajları olur,çeşitli uygulamalar dualar olur, makaleler olur, izlemem gereken yol olur her türlü tavsiyelerinize muhtacım.
(Uygulamaları eklediğim için belirtmek istedim ben Müslümanım inancıma aykırı olan şeyler yazarsanız bile altında belirtirseniz sevinirim.)

Bu üzüntünüzü ve pişmanlığınızı kabul edip onunla yüzleşmeniz lazım.Kişisel gelişim bölümümüzde bununla ilgili olumlamalar mevcut ama yine önbilgi olarak söylemem gerekir ki; eğer bu pişmanlığınızı salıvermeziseniz bu tek özgüven olarak değil sizi fiziksel rahatsızlıklara kadar götürebilecek sorunlara yol açabilir. İnsanın bilinç altında bile farkında olmadığı, kendine bile itiraf edemediği bir çok üzücü olayın etkisi yaşamındaki korkular ve pisikolojik rahatsızlıklara yol açmıştır.Bu nedenle bu olayı unutup(aslında unuttuğunuzu sanıp) üzerini örtmeye çalışmayın.Artıları, eksileriyle olayla yüzleşin bunu bir sınav olarak kabul edin ve ilk olarak kendinizi sonra çevrenizdekileri affedin.Kendinize veya başkasına duyduğunuz kızgınlık, nefret size yük olacak gün geçtikçe bu yükler birikip taşıyamayacağınız bir hal alacaktır.Bırakın salıverin içinizdeki bu yükleri ve hafifleyin derim .:) Tabi daha geniş açıklama için sitemizdeki mevcut konuları araştırabilirsiniz, mesela aşağıdaki linke göz atmanızı tavsiye ederim.Sevgiyle..

http://www.gizlimabet.com/threads/17105-Affetme-çalişmalari

karashan

Kayıtlı Üye
Bu üzüntünüzü ve pişmanlığınızı kabul edip onunla yüzleşmeniz lazım.Kişisel gelişim bölümümüzde bununla ilgili olumlamalar mevcut ama yine önbilgi olarak söylemem gerekir ki; eğer bu pişmanlığınızı salıvermeziseniz bu tek özgüven olarak değil sizi fiziksel rahatsızlıklara kadar götürebilecek sorunlara yol açabilir. İnsanın bilinç altında bile farkında olmadığı, kendine bile itiraf edemediği bir çok üzücü olayın etkisi yaşamındaki korkular ve pisikolojik rahatsızlıklara yol açmıştır.Bu nedenle bu olayı unutup(aslında unuttuğunuzu sanıp) üzerini örtmeye çalışmayın.Artıları, eksileriyle olayla yüzleşin bunu bir sınav olarak kabul edin ve ilk olarak kendinizi sonra çevrenizdekileri affedin.Kendinize veya başkasına duyduğunuz kızgınlık, nefret size yük olacak gün geçtikçe bu yükler birikip taşıyamayacağınız bir hal alacaktır.Bırakın salıverin içinizdeki bu yükleri ve hafifleyin derim .:) Tabi daha geniş açıklama için sitemizdeki mevcut konuları araştırabilirsiniz, mesela aşağıdaki linke göz atmanızı tavsiye ederim.Sevgiyle..

http://www.gizlimabet.com/threads/17105-Affetme-çalişmalari

Evet şu anda o yükün ağırlığını hissedebiliyorum.Teşekkür ederim dediğinizi uygulamaya çalışacağım.

albus

Kayıtlı Üye
Müslümansın. Her hayrın başı Bismillah'tır. İlk başta Bismillahirrahmanirrahim ile başla; http://www.gizlimabet.com/threads/30957-Birinci-Söz Bu "Sözler" kitabından alıntı o kitabı ve serisini okursan sana eminim çok şey katacaktır. Bu linkini verdiğim yazıyı kesinlikle oku. Dili ağır ama anlamaya çalış. Anlamaya çalışırsan kavrayacaksın. Mutlu olacaksın İnşallah.

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Alternatif yöntemler hakkında tek bir uyarıda bulunmak isterim. Lütfen bir profesyonelle birlikte çalışın.
Sonuç olarak unutulup giden o olay olmaz, başka şeyleri de silebilirsiniz. Bende biraz öyle oldu.

göçmenoğlu

Kayıtlı Üye
İş
Elektironik müh.
Geçmiş unutulmaz sadece unutuyormuş gibi yapılır her zaman ve insan hep kendini kandırır durur, aslında geçmiş ya hep geri gelmesini istediğimiz güzelliklerle veya hiç hatırlamak istemediğimiz kötü anılrla doludur her zaman ama ne kadar unuttum desek te sadece kendimizi kandırır dururuz hep, en ufak bir kıvılcımda tekrar canlanıverir hatırlar taptaze iyisi ile kötüsü ile, unutamazssınız unutulmaz asla, bence..

byriddle

Kayıtlı Üye
Bırak vicdanın kazansın ancak o zaman rahatlarsın... Unutamıyorsan eğer her ne yaptıysan, vicdanının dediğine git derim arkadaş... Gerçekten unutmayı başarsan bile o yaşadıkların hep seninle kalır.. Nacizane fikrim.. Benimde unutmak istediğim çok şey oluyor ama elden pişmanlıktan başka bir şey gelmiyor maalesef. Önümüze bakacağız artık aynı hatayı yapmamak için ya da benzerlerini. Ama dediğim gibi ben vicdanımla yüzleşiyorum, o ne dediyse onu yapıyorum ve az da olsa rahatlıyorum...

rima vita perfetto

Kayıtlı Üye
bir zamanlar bu sıkıntı bende vardır. o yüzden sizi anlayabiliyorum.
Reikiye uyumluysanız GMA yı gönderin, onunla bol bol çalışın. eğer yok uyumlu değilseniz bu konuda ben de elimden geleni yaparım. özelden mesaj atarsanız istediğiniz zaman reiki ile çalışabiliriz..
kendinizi affetmeyi deneyin, EFT yi öneririm.. hatta EFT de Cavit Çağ'ı öneririm. bir aylık eft çalışması bende mevcut. dilerseniz onu bile atarım size..
Bunun dışında geçmiş yaşamı şifalandırma konusunda ROGER J.WOOLGER'in Geçiş yaşamınızı iyileştirin(CD'li) kitabını öneririm. Arkadaşımızın bahsettiği diğer cd li kitapla da çalıştım. ikisi de güzel..
Bir de auranı temiz hayal et. hep ışıkla dolduğunu düşün derim. faydasını gördüm(k)
an'ı yaşa kısaca.. seni seviyorum. kendine çok iyi davran..

DHspast

Kayıtlı Üye
İş
Garip olan her ÅŸey.
Bir şeyi aklından asla tamamen çıkaramazsın.Ama bir yolu var tabi psikoloğa git ama hipnoz bilen biri olsun ondan bu bilgiyi beyninden silmesini istersen silebilir. Bir arkadaşım gitmişti ve işe yaradı. Umarım güzel bir hayatın olur din kardeşim :)

karashan

Kayıtlı Üye
Bir şeyi aklından asla tamamen çıkaramazsın.Ama bir yolu var tabi psikoloğa git ama hipnoz bilen biri olsun ondan bu bilgiyi beyninden silmesini istersen silebilir. Bir arkadaşım gitmişti ve işe yaradı. Umarım güzel bir hayatın olur din kardeşim :)

Samimi yaklaşımın için çok teşekkür ederim :) . Ankara'da bu dediğinizi yapabilen birisi varmı? Sanırım tam aradığım şey bu, tüm sorunlarımı çözebilecek şey bu gibi geliyo bana.

aklıselim1

Banlı Kullanıcı

yaşadığın olayların vermiş olduğu ızıdraplardan dolayı unutmaya çalışmakla ,üzerini örtmek , muazzam bir fenalığı kendine yapmış olursun. inanılmaz ölçüde zarar görürsün. bir düşün , türkiye tarih kitaplarını yok etse , tarih öğrenimini yasaklasa , tekrar ve tekrar ermenilerin , inglilizlerin oyununa gelmez misin. cephede kazandığımız savaşları masa başında kaybediyorsak birazda bunlardan dolayıdır.

yada birine borç verdin. geri vermedi. unuttun yine borç verdin. kısacası sana acı versede unutmamak milyon dolarlara bile değişilemeyecek bir bildi. değeri ölçülemez. özgü namal , okan bayülgenil bir programında ; yaşadklarım ne kadar acı verici olsada üzerinde fazla durmaz , beni engellemesine izin vermez, alacağlım derse bakar, ilerlemeye devam ederim demişti. yanındakiler bu bilginin değerini anlayamadı, bilginin değerini aklınız alıyormu.

başınıza gelen acı vericiolayların sebebini arıyorsanız bedru ruhselmannın " ilahi nazam ve kainat" adlı kitabına bakabilirsiniz. ayrıca 50 yıl içinde dünyanın tektonik harekerince insanlarının neredeyse tamamının yok olacağını söylüyor. başka bir bilgiye görede yahudiler bunu bildiği için özellikle filistin bölgesine yerleşiyor devlet kuruyor. ( lafa nerden girdik nerden çıktık. :) )

aklıma gelmişken jim kerry nin sil baştan filmi tamamiyle unutma konusunu işliyor . izlemelisin. :)

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Fitness egitmeni, Sosyolog, ilahiyat
Her insanın geçmişten silmek istediği,daha doğrusu bilinçaltına yerleşen bazı olumsuzlukları unutmak istediği aşikar.bir keresinde haberlerde; sylvester stallone`ın gençlik yıllarında parasızlıktan dolayı gece kulüplerinde striptiz bile yaptığı,şu an o anları hatırladıkça utanç duyduğunu ve onları unutabilmek için milyon dolarlar vermeye hazır olduğunu yazıyordu:)