Geçmişe dönmek için bir dua varmıdır?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

KillerHarpooN

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar ben zaman yolculuğu yapıp geçmişe dönmek istiyorum.Sanırım Hızır a.s'a bu ilim verilmiş.Osmanlı zamanında yaşayan yahya efendide bu ilmi öğrenmiş.Benim sorum yahya efendi öğrendiyse bu ilmi sonuçta oda normal bir insan biz nasıl öğrenebiliriz?Böyle dua gibi yada tılsım büyü vb...şeyler varmıdır geçmişe gitmek için?

HYUNDAI

Kayıtlı Üye
öyle bir şey olması mümkün değil bana göre , çünkü olsaydı herkes yapardı ölmüş arkadaşları , akrabalarıyla vs. konuşurlardı bazı tarihi olayları değiştirirlerdi

Saprohil

Kayıtlı Üye
Zamanda yolculuk mümkündür,dua ilede mümkün olur.Hızır için mesela zaman kavramı yoktur.Geçmişte de yaşar,gelecekte de.Bu ilimler,Allah katındadır,Peygambere verilmiş,ardından onun soyuyla devam etmiştir.İlimlerin en yücesi bu ilimdir,Allah'ın gücüne dayanır.
Geçmişe hiç bir yolla gidemezsin,büyü ile tayyi zaman yapılamaz.Sadece ilahi yolla.Sen kendini temizle,Hızır seni bulur.Yahya Baba,II.Bayezıd'ın zamanında yaşamış ve secde de ölmüş birisi.Bu ilmi öğrenip öğrenmediğini insanlar uydurmuştur.Adam kendi "Ben bakın bu ilmi biliyorum" demez,diyemez.İnsanoğlu dedikoduyu,yüceltmeyi sever.Onlarda bizim gibi insan,sadece sevilen bir kul.Sevilen kulun isteği çevrilmez.Sende sevilen bir kul ol,senin isteğinde geri çevrilmesin.

Bu konular çok derin,anlatılsa çok uzun sürer.Ama imkansız diye bir şey yoktur,olamaz.

Denteus

Kayıtlı Üye
Hayat o kadar zalim ki anlatamam , 1 saniyen, bile geri vermez. vermez işte. Şu kısacık ömürümde ne kadar isterdim sadece 1 sn mi geri almayı :( Ama bildiğim kadarıyla bu düşünce ve geçmişe takılmak da yalnış bir şey. Benim sahip olduğum sadece şu an senin de öyle

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Bahsettiğiniz gibi bu tür ilimler peygamberlik mertebesindeki kişilere verilmiş yetilerdir. Tüm peygamberler insandır ve bunda arklı birşey yok. Ama peygamberlik sıfatı ile gönderilmiş insanlar bazı öze yetilerle dünyaya gelirler. Bir nevi diğer insanlar için de bir kanıttır. Dua ile vs... bu tür bir şey mümkün değildir. Çünü evet insan olan peygamberlerde normal insanlardan farklı bir şey vardır. Bu da ruhtur. Onların ruhu farklıdır. Bizim gibi sizin gibi insanlar ile o şahsiyetlerin ruhu aynı kefeye konamaz. Sadece alternatif zaman yaratılabilir. Bilinçaltı ile bir tür geçmiş yolculuğu yapılabilir. Bunun ötesinde Hızır a.s gibi fiziksel olarak o zamana gitmek mümkün değildir.

AKARID 666

Kayıtlı Üye
Geçmişe gidip geleceğini-kaderini değiştiremezsin, diyelim ki değiştirdin bu Allah'a şirk koşmaktır.

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Düşüncelerde geçmişe gitmek diye bir olay var eğer imajine yeteneğin çok kuvvetliyse geçmişe aynı ortama dönebiliyorsun tüm ayrıntılarını hatırlıyorsun böylece ben öyle yapıyorum yeni başladım geçmişte çok hoşuma giden anılara geri dönüyorum ve tüm ayrıntılarını görebiliyor hatırlayabiliyorum

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Zaman esnek bir kavramdır. Geçmişe de geleceğe de gidilebilir. Bunu herkes yapamaz ama peygamber olmaya gerek yok.
Ancak bahsettiğiniz şey, geçmişte yaptığınız büyük bir hatayı düzeltmek mi? Bu bazen mümkün bazen değil.
O hatayı düzeltemesek de etkilerini azaltmak adına birşeyler yapabilir.
Bir örnek vereyim, bir kaza olacak diyelim. O kazadaki ölümü, sakatlanmayı düzeltemeyiz.
Ancak bir kaza olacak mesela o kişi ufak sıyrıklarla atlatacak, büyük karmik etkiler yok. O halde telafisi mümkün.
Çok derin mevzular bunlar. Ancak araştırmak, kendini geliştirmek isteyenler olursa cesaret olsun diye yazıyorum.
Geçmişe ve geleceğe seyahat mümkündür. Olmaz diye birşey yoktur.

xalpx

Kayıtlı Üye
Bence fantastik yada bilim kurguyla gerçeği karıştırmamak gerekir.Bu tıpkı şey gibi ölümsüzlük için dua varmıdır? Yeryüzünde hiçbir insanın (peygamberlik vb sıfatlar taşıyan özel insanlar hariç) gücünün yetemeyeceği şeyler vardır.Buda onlardan biri.

asterix

Kayıtlı Üye
Bir çok metafizik eser her şeyin eşzamanlı olduğunu söyler yani geçmiş şimdi ve gelecek şu anda varlar ,biz zaman üzerinde ileri geri hareket edemeyiz nedenide teknoljimiz yetersiz yada tekamülümüz yetersiz denebilir,bunun asla mümkün olmayan bir şey olduğunu söylemek ancak bizler için söz konusudur kanımca.Bu işi yapabilen boyut ötesi varlıklar var olduğuna inanıyorum, dua filan okumaklada basitçe olacak iş değildir,olayın lisans yani ruhsat boyutu var ayrıca.Kısacası bu teknoljiyi bize vermiyorlar.

Frozen_Soul

Kayıtlı Üye
çoğu din kaynaklarında hızır ın bir geçitten kendisine tahsis edilmiş bir araçla yolculuk ettiğinden bahsedilir bu tabiki böylece anlatılmaz üstü biraz kapalı ve basit bir şekilde anlatılır
hızır ın bir ip , kordor gibi bir delikten geçip öyle seyehat ettiği tasfir eilmiştir bu ip albert einstein ın da bahsettiği solucan delikleridir
yani enistein rosen köprüsü olarak bildiğimiz geçittir bu
ve bu işin dua ile olucağını sanmıyorum
sanmıyorum derken yanlış anlaşılmasın , her kişinin ettiği dua ile olmaz
aklı , ilmi , zikri olan kişiler bu sırra vakıf olabilir bana göre ama yine dediğim gibi herkez değil
einstein a göre geleceğe gitmek geçmişe gitmekten daha kolaydır
eğer yerçekiminin çok yoğun olduğu bir yerde iseniz veya ışık hızında ilerlerseniz fln
geleceğe gidebilirsiniz der einstein
ama geçmişe gitmek neredeyse imkansıza eşit , ama tamamen imkansız değil

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...