Geçmişe Dair Yaşadığım Bir Olay_Paylaşmak istedim.

yaramazcocukmavi

Kayıtlı Üye
•º/Yaşım o zaman 6.. Daha okula bile başlamamıştım,yalnız bende o zaman bisiklet tutkusu vardı biraz severdim...Komşumuzun oğlu benden bir yaş büyük ve sınıfını geçtiği için babası bisiklet almıştı ona .Nereye giderse bende peşinden giderdim fakirlik ya :))...Hep eve bisikleti benimle gönderirdi maç yapacakları zaman..Ve birgün başkasına verdi bisikletini ...O bisikleti yavaş yavaş arkadaşın evine götürürken bende takıldım peşine koşar ayak...Derken koşarken ayağım taşa takıldı ve 20 cm'lik genişlikte oval yumurta şeklinde bir taşında üzerine düşmüştüm... yalnız taş iki kaburgamın üzerine denk geldiği için bir süre benden ses çıkmadı...Sesim kesilmişti...Bisikleti alan arkadaş durdu düştüğümü görünce, geldi kaldırdı fakat halen sesim yerinde değildi...Sonradan sesim gelmişti korkudan kimseye bişe demedim...

_Aradan tam 10 yıl geçtikten sonra bir gece sabah ezanlarıyla birisi geldi uyanık veya değilim tam hatırlamıyorum...Karabasan derler ya sanki oydu...Sim siyah suratı giyimi kuşamı herşeyi siyahtı...Yatakta sırt üstü yatıyorum ellerimi yatağa bağlamış hiç kıpırdayamıyorum,sesimde çıkmıyor bağırmama rağmen.. O gün üzerine düştüğüm taşı yine yeniden göğüs kafesime vuruyordu öldürmek istercesine...Aradan 10 yıl gibi bir zaman geçmesine rağmen ben bunu niye yaşadım bilmiyorum...şuan yaşım 30 ve halen etkisindeyim :)))

albeda

Kayıtlı Üye
İş
Öğretmen
İyi geceler;
Şimdiki yaşınızın 30 olduğunu söylüyorsunuz ve başınızdan geçen olay 10 yıl önce yaşanmışsa olay zamanı nasıl 6 yaşında oluyorsunuz orayı anlamadım?

Olayı yaşadıktan sonra korkudan kimseye söylemediğinizden bahsetmişsiniz. Yüksek olasılıkla ''bastırma'' savunma mekanizmasını kullanarak yaşadığınız olayı bilinç altına göndermişsiniz. bilinçaltına sakladığınız olaylar, belli bir zaman sonra rüyalarda, dil sürçmelerinde kendini gösterir ki siz de bu durum rüya olarak yansımış.

İlerleyen zamanlarda da bu durum devam ederse yardım almanız gerekebilir. Sitedeki diğer arkadaşlar nasıl yorumlarlar bilmiyorum da bana korkulacak bir durum yok gibi geldi.

Sevgi ve ışıkla kalın.

yaramazcocukmavi

Kayıtlı Üye
Yanlış anlaşılma olmuş orda sanırım; olay 6 yaşımda başıma geliyor..Ben 10 sene sonra farklı bir olay ile karşılaşıyorum...Şu an ki yaşım evet 30 ve halen unutamadım etkisi sürüyor.Saygılar bizden.

1.pragraf - •º/Yaşım o zaman 6..
2.pragraf - _Aradan tam 10 yıl geçtikten sonra

Son olarak yaşım 30... iyi forumlar ilginiz ve yorumunuz için teşekür ederim***

albeda

Kayıtlı Üye
İş
Öğretmen
Etkisi sürüyor derken karabasan şeklinde mi devam ediyor yoksa ara ara aklınıza mı geliyor?

yaramazcocukmavi

Kayıtlı Üye
Bu aralar tuhaf şeyler yaşıyorum...Diğer yazdıklarımı da okursanız içlerinde mevcut yaşadıklarım...Ve yakın zamanda olan şeyler o yazdıklarım.

yaramazcocukmavi

Kayıtlı Üye
Karabasan olayı mı değil mi tam olarak emin değilim artık ondan.Özellikle son zamanlarda yaşadıklarıma bakılırsa...

albeda

Kayıtlı Üye
İş
Öğretmen
Diğer yazdıklarınızı da okudum. Bu tür olaylarda hemen metafizik varlıklara bağlamamak en sağlıklısı diye düşünüyorum. Psikolojik olmadığından eminseniz eğer inancınız doğrultusunda korunma ritüellerinden faydalanabilirsiniz. Moderatörler bu konuda size yardımcı olacaklardır diye düşünüyorum.

Bir de - yazdıklarınızdan öyle sezdim- geçmişe çok fazla takılmamak gerekir diye düşünüyorum. Eğer öyleyse bu konuda meditasyonlar çözüm olabilir.

Sevgiyle kalın iyi geceler...

yaramazcocukmavi

Kayıtlı Üye
Evet psikolojik bir durum söz konusu olduğunu sanmıyorum...Lakin dediğiniz gibi büyük olasıkla geçmişte fazla takılı kalmam olabilir..Ki bu tür şeyler hafızamda uzun zaman kalıyor ve farklı düşüncelere itiyor acaba diyorum sonunda, fakat tatmin edecek cevabı bulamazsam yol çıkmaza giriyor ..Onun gibi durumlar..

Peki teşekür ederim yorumlarınız için...

BROWNEAGLE

Banlı Kullanıcı
Bu bir uyarıdır . Bu tür şeyler her zaman uyarı olarak algılanmalı bu uyarının ne olduğunu sen bilebilirsin ve senin aslında söylemek istediğini ben anlıyorum biraz üstü kapalı olarak konuştuğundan eminim .
teşekkürler