fiziki güzelliğin estetik ameliyat dışında yolu varmı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kererm

Kayıtlı Üye
evet arkadaslar basliktaki gibi,

RoyalArch

Kayıtlı Üye
Soru hatalı. Estetik ameliyat fiziği güzel yapmaz. Ayrıca güzellik çok çok göreceli bir kavram. Kime göre neye göre güzellik. Sana göre sakallı erkek güzeldir bana göre değil. Sana göre zayıf kız güzeldir bana göre değil. Güzel dediğin şey göze biraz hoş gelmesi ise temizlik ve bakım her insanı güzel kılar.

Kererm

Kayıtlı Üye
soruda fiziki manevi vb.. kastedilmistir.Gorecelikle ilgili dediklerinize katilabilirim.

RoyalArch

Kayıtlı Üye
soruda fiziki manevi vb.. kastedilmistir.Gorecelikle ilgili dediklerinize katilabilirim.

Manevi güzellik hoşgörüyle,dürüstlükle,çalışkanlıkla ve farkındalıkla olur. Fiziki güzellik veya fiziki çirkinlik diye birşey yoktur. Her canlı doğaya uyumlu var edilmiştir. Uyum vardır,uyumsuzluk vardır. Estetik ameliyat uyumsuzluktur ve çirkinliktir. Atom bombasının doğanın dengesini bozması çirkinliktir. Bir hayvan neslini tüketmek çirkinliktir. vs. vs.

Kererm

Kayıtlı Üye
fiziki güzellik kişinin sıfat, yani yüz , beden olculeriyle vs... tanimlanabilir.bunu manevi güzellikten ayırmak için başına FİZİKİ sözcüğünü getirdim.

RoyalArch

Kayıtlı Üye
fiziki güzellik kişinin sıfat, yani yüz , beden olculeriyle vs... tanimlanabilir.bunu manevi güzellikten ayırmak için başına FİZİKİ sözcüğünü getirdim.

Yukarı da açıkladım fiziki güzelliği zaten. sonra fiziki manevi vs. dedin maneviyi de açıkladım.

Kererm

Kayıtlı Üye
Sorun yok ozaman.ayrıca bu soru tartisma yaratıp istenilen konuda olmayan yanlis yada doğru bilgilerinizi yazasınız diye konu halini almadı.istenilen cevaplarla sizin bilgilendirici(!) cevaplarinizin alâkası olduğunu dusunmuyorum.

RoyalArch

Kayıtlı Üye
Sorun yok ozaman.ayrıca bu soru tartisma yaratıp istenilen konuda olmayan yanlis yada doğru bilgilerinizi yazasınız diye konu halini almadı.istenilen cevaplarla sizin bilgilendirici(!) cevaplarinizin alâkası olduğunu dusunmuyorum.

Anlıyorum :) Tamamdır sağolasın uyarı için

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Güzel ve çirkin kavramları karşımıza sanat felsefesinde çıkar.İnsanın niteliğini belirleyem bir unsur olmamalıdır dahi görecelik de büyük miktarda söz konusudur.On birinci sınıf felsefe dersi.
İnsanı niteleyen kavram iyi ve kötü olmalıdır.Bu bize önyargılarımızı yıkmamızda da çok yardımcı olur..He sorunuza cevap veriyim,temiz ,bakımlı ve çalışkan insan her zaman güzeldir.Manevi suretinizin yüzünüze vurmasıda çok olasıdır,inkar edilemez bir gerçektir ki bazı insanlar çok sevimlidirler.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Güzellik çirkinlik kavramları göreceli felsefi konular olabilir. Ama fiziki güzellik konusu ayan beyan haykırır. Fiziki güzellik açık ve nettir, çokta acımasızdır.
Maddesel konular göreceli değildir, bir eşya kırık ve yamuksa kimseye güzel gelmez bu. Öyle olsa her evde kırık eski masalar olu kimse onarmazdı.
İnsan konusuda böyle olmasaydı herkes kendini onarmaya, boyamaya çalışmazdı. Eski ve kırık hallerle kalırdık.
Belliki herkes güzel temiz masalar olmaya çalışır.
Örnekleme acımasız olabilir, ruh güzelliği değil konu maddesel fiziki güzellikse maddesel düşündüm.
Estetik ameliyatla fiziki olarak aşırı değişim oluyor, parapskolojik olarak bir şeyler soruyorsan kısmı olarak var,

Cruella

Kayıtlı Üye
Güzelleştirecek mi bilemiyorum ama belki size bir yardımı olur. Biyokinezi ile mümkün, fiziksel olarak değişim yaratabilirsiniz.. Yani teorik olarak mümkün bişey.. Fakat zor bir teknik... Tamamile sizin konsantrasyon, düşünce gücü, imajinasyonunuz, iradenizle alakalı bişey.. Eger ki, bu konularda yeterli bilgi, tecrübeniz varsa, birşeyler yapabilirsiniz.. Mesela göz rengini, saç rengini değiştirmek ve ya vücudu istenilen forma salmak vs. bu gibi şeyler.. Forumda biyokinezi ile ilgili bi çok konu var, araştırırsaniz detaylı bilgiler ala bilirsiniz...

BlackHawk04

Kayıtlı Üye
Oyle birsey bilmiyorum ama sitede insanlara tatli sirin gozukmek icin enochian dili var.

Teamgood

Kayıtlı Üye
İş
Milli Takım Sporcusu (Eskrim) , Müzisyen
Güzellik kişiden kişiye göreceli bir kavramdır , bana göre köşedeki çiçek güzeldir sana göre güzel değildir .
Ameliyat konusuna gelirsek , her estetik ameliyata giren ameliyattan memnun kalıyormu acaba bu da tartışılır .
Fiziksel düzgünlükten bahsediyorsanız bu doğuşunuzda size az veya çok verilen bir şeydir , bunu değiştirmenin yolları yoktur ancak fiziksel görünüşünüze önem verir bakım yaparsanız bu sizin için iyi olur her zaman için . Sonuçta bakımsız bir cild bakımlı bir cilde göre daha iyidir her zaman .
Umarım açıklayıcı bir yazı olmuştur :D
İyi forumlar :D

Tayf63

Kayıtlı Üye
Her şeyin kaynağının evrensel yasalar olduğunu düşünüyorum. Evrensel yasalara uyumlu
yaşadığımızda, evren elinden gelenin en iyisini bize verecektir. Fiziksel güzellik anne karnında
başlayan bir süreçtir. Kendisiyle ve dış dünyayla barışık, pozitif enerji yayan bir annenin çocuğu
mantıken güzel olur. Aynı şekilde çocuk tüm yaşamı boyunca evrensel yasalar çerçevesinde
fiziksel güzelliğini yönlendirir. Evrensel yasalara uygun yaşamadığınızda bedelini bir şekilde
ödersiniz. Fiziksel güzellikte bunlardan birisi. Irmağın yatağını değiştirdiğinizde eninde
sonunda kendi yatağını size bedeller ödeterek bulur. Fiziksel güzellik değiştirilebilir mi?
Bence evet. Kurallarına uyarsan evren sonsuz vericidir. Psişik tekniklerle olabilir. Psişik yeteneğe
sahip olmak için ise evrensel yasaları içselleştirmek gerekecektir.

nira

Kayıtlı Üye
Estetik güzelleştirmez. Estetik facialarina denk geliyormusun haber galerilerinde? Estetik küçük dokunuşlarla sorunlu küçük bölgeleri düzeltmek olmalidir bana gore.. Göz kapağı burun alin çene dudak kulak vs hepsini yapan insanlara denk geliyorum yada nette görüyorum kendileri olmaktan cikmislar artik. Estetik insanin genel çehresini bozmadan küçük düzeltmeler seklinde olmalidir.

Ben Burnum için bir doktora gittim. Doktor gözlerin dikkat çekiyor burnundaki sekil bozukluğu hic goze carpmiyor bile dedi. Yapmadi ameliyat. Başka bir yerde sonra yine yaptirdim ameliyatimi cehremde sadece benim fark edebileceğim değişiklik oldu kimse anlamadi bile.. Ne guzellestim ne cirkinlestim...

Yukarida arkadaslarin dediği gibi güzellik goreceli bir kavramdır. Sana gore güzel olan bana gore değildir. Güzelliğin bir kalibi yoktur ki içine girip güzel olalim...

Kalbi güzel olanin güzelligi yüzüne vururmuş derler. arti pozitif olmak etrafa olumlu elektrikler sacmak iyi yönde dikkatleri üzerine cekmeni sağlar. Bazi insanlar çirkin de olsa sevilir ve güzel bulunur. İste bundan. İşte şeytan tüyü budur bence..

ladyscorpion90

Kayıtlı Üye
fiziki olarak bir insanin herkese guzel gorunebilmesi icin vucut ve yuz hatlarinin altin oranda yada altin orana cok yakin olmasi gerekmektedir. eger altin oraniniz yakin degilse isiniz guzel bakan gozlere kalmistir. kusurlarinizi saklamak yerine kendinizle barisik olarak, kendinizi begenerek ve kusurlarinizi dahi severek etrafa sactiginiz pozitif ozguvenli tavirlarla guzellesebilirsiniz. tabi bu soylediklerimin egoyla karistirilmamasi gerek. her insan guzeldir ve her insan essizdir. sevgiyle

Anael Zan

Kayıtlı Üye
o_O Sevgi Merhamet Vicdan ( kişinin yuzune yansıyor ) sağlıklı beslenme,spor ve su..

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Fizikî güzelliği korumanın yolları var;Sevgili Anael Zan'ında dediği gibi spor,egzersiz ve tabiki dengeli beslenme.Bunlar her zaman zinde ,canlı,sağlıklı bir görünüm için olmazsa olmazlardır.Alkol ve sigaradan tabiki uzak durmak gerekir.Özellikle ciltteki olumsuz etkileri çok belirgindir.Uyku saatleri düzenliliği yine metabolizma ve kilo kontrolunde önemlidir.Bunlar güzelliği korumak adına ilk aklıma gelenler.Birde güzelliğin sabit olan fizikî halleri var.Kaş,göz,ağız,burun gibi yüz hatları,memnun olduğumuz yada olmadığımız vücut hatları.Yüz güzelliği cilt bakımı ve makyaj hileleriyle sağlanabilir,yada kusurlar kamufle edilebilir.Tabiki bambaşka bir yüz yaratmaz ancak güzel ise ön plana çıkarır,kusurları ise geriye çeker.

ottoman1453turk

Kayıtlı Üye
Güzel ve Çirkin vardır fiziki olarak kimse kendini kandırmasın.
Ama Önemli olan maneviyattır.

Allah sizin dış görünüşünüze ve mallarınıza bakmaz. Ama o sizin kalplerinize ve işlerinize bakar." (Müslim, Birr, 33; İbn Mâce, Zühd, 9; Ahmed b. Hanbel, 2/285, 539)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...