FİL LA’Bİ BİNNAR ve FİL LA’Bİ BİL BEYSİ. ( Ateş ve Siraclar ile hileler)

BattleFury

Kayıtlı Üye
İlk olarak belirtmek isterim bunların bazılarını ben şahsen denedim ancak bazı psikolojik-duygusal problemler doğurabilir yaptığınız kişiler üzerinde. İnsanların yüzlerini siyah göstermek gibi mesela... Bunlar etkili uygulamalarmıdır peki diye sormayın çünkü "etkili uygulamadan çok etkili uygulayıcı" mantığını bende benimsemiş durumdayım :)

FİL LA’Bİ BİNNAR

ATEŞ İLE HİLELER
Bu bölüm ateş ile yapılan Hileler hakkında olup, Hakim hazretleri buyururki: Bir topluluğa Mum alevini çok büyük bir şekilde gösterirsin.
Bunun için: Şakayiki nu'man isimli çiçekten alıp, mumun içine koyacağın Pamuk ipliğini bu ecza ile boya. Sonra bu boyadığın fitile mum dök. Bir toplulukta bu mumu yak. Mumun alevi berrak ve çok büyük, rengi ise feyizli olur .

ATEŞİ AĞZINDA TUTMAK
Bunu siliyorum bazı acemi arkadaşlar buna kalkışabilir diye..

ATEŞİ ELİNLE TUTMAK
Eğer dilersen, ateşi elinle tutarsın. Ateş senin elini asla yakmaz. Bunun için: Sarı Zırnık ve Şebbi yemani isimli iki eczayı alıp iyice döv. Bunların içine Öküz ödü ilave edip, iyice karıştır .Daha sonra hepsini alıp elinin içine sür. Elinde kuruduktan sonra elinle ateşi tut. Ateş Allah Teala'nın izniyle elini yakmaz ve hiç acıda duymazsın .

BÜYÜK ATEŞ GÖSTERMEK
Bununla bir evin içini yanar gibi gösterirsin. Bunun için: Kehriba yı alıp iyice döv ve bir kutu içine koy. Daha sonra yanan bir mumun üzerine azar azar dök. Evin içini sanki büyük bir alev kaplar. Ama hiçbir eşyayıda yakmaz.

TUHAF BİR ALEV ÇIKARTMAK
Eğer tuhaf bir alev çıkartmak istersen: Beş dirhem Senderus, beş dirhem Samğ, on dirhem Zırnık al ve bu üçünü karıştırıp bir mum yap. Bu mumu vaktinden vaktine kadar yak. Tuhaf bir alev ortaya çıkar.

FİL LA’Bİ BİL BEYSİ

SİRACLAR İLE İLGİLİ HİLELER
Bu bölüm siraclar (Kandil, Lamba) ile yapılan hileler hakkında olup, Hakim hazretleri buyururki: Eğer istersen bir evin içinde Kandil yakıp, evin içini Yılan larla dolu gibi gösterirsin. Bunun için: Yılan havi ve Yılan yağı nı alıp, Kaküncel hindi ile karıştırıp kandile koy. Tavus tüyünü kandile fitil olarak takıp yakarsan, evin içerisi Yılanlarla dolar. Fakat çok dikkatli ol !

ASILI KİMSELER GÖSTERMEK
Eğer istersen bir evin içinde asılmış insan şekillerini gösterirsin. Bunun için: İdam edilmiş olan bir kimsenin gömleğinden veya pantolonundan bir parça alıp o elbise parçasından bir fitil yap. Sonra İçyağı ve İnsan kanı ile bir mum yaptıktan sonra, yapmış olduğun mumun ortasına o elbise parçasını fitil olarak koy. Bu mumu bir odanın içinde yaktığın anda odanın içerisi asılmış insan şekilleriyle dolar.

SEVMEDİĞİN KİŞİLERE ZARTA ÇEKTİRMEK
Eğer istersen, bir toplulukta sevmediğin kimselere zarta ( Osturuk ) çektirirsin .
Bunun için: Bir miktar Karınca yumurtası alıp bir yiyecek içerisine koyup, bu yemeği sevmediğin kişiye yedir. Sonra o hayvanın yumurtası ile Zambak yağını dövüp bir mum yap. O mumuda yakıp, sevmediğin kişinin eline ver. O anda zarta çekmeye başlar.

KADINLARI DANS ETTİRMEK
Eee Haliyle bunu paylaşmıyorum :) Yapmayın gerek yok buna !!!

YÜZLERİNİ SİYAH GÖSTERMEK
Eğer istersen, bir topluluğa birbirlerinin yüzünü siyah olarak gösterir ve hayrete düşürürsün.
Bunun için: Zeytin yağı, Mürekkep ve Beneci esved i alıp, birbirine karıştırdıktan sonra güzelce döv. Daha sonra Zambak yağı ile bir kandilde yak. O topluluk birbirlerinin yüzünü siyah olarak görürler.

YÜZLERİNİ EŞEK YÜZÜ GİBİ GÖSTERMEK
Eğer istersen, bir topluluğa birbirlerinin yüzlerini Eşek yüzü gibi gösterir ve hayrete düşürürsün.
Bunun için: İsfidac, Yumurta beyazı ve Eşeğin kulağının içindeki Kir den al. Bunların hepsini keten bezine sürerek bir fitil yap. Daha sonra Zambak yağından bir mum yap ve bu hazırlamış olduğun fitili mumun ortasına koy. Bu mumu bir toplulukta yakarsan, o topluluk birbirlerinin yüzlerini Eşek yüzü gibi görürler.

BİRBİRLERİNİ BAŞSIZ GÖSTERMEK
Eğer istersen, bir topluluğa birbirlerini başsız olarak gösterir ve taaccüb ettirirsin.
Bunun için: Sarı Zırnık ile Zebedül bahr alıp, saf Zeytin yağı ile karıştırarak güzelce döv. Dövdükten sonra bunların içine Yeşil Sinek başı koy. Bunların hepsini karıştırıp bir mum yap. Bu mumu bir toplulukta yakarsan, o topluluk birbirlerini başsız olarak görürler.

KANDİL YAKIP ASMALAR GÖSTERMEK
Bu öyle bir kandildirki, bu kandili bir odanın içerisinde yaksan, odanın içinde Asma lar zahir olur.
Bunun için: Bir şişenin içine Zeytinyağı koyup, henüz yeni açılmış Koruk salkımını şişenin içine koyduktan sonra, şişeyi Asma ya bağlayıp, ağzını Balmumu ile kapat. O Koruk üzümü olana kadar şişe Asmada bağlı dursun. Üzüm olduktan sonra, Asma dan şişeyi çıkarıp, salkımdan kes. Şişenin içindeki Üzüm'ü çıkarıp, zeytinyağını bir kandil içine koy. Bu kandili bir odanın içinde yakarsan odanın içinde Asmalar zahir olur.

HAYAL GÖSTERMEK
Acaip bir hüner göstermek istersen: Üç tane Kertenkele tutup kuyruklarını dibinden kes. Kuyrukların canı çıkıncaya kadar çırılçıplak soyun. Soyunduktan sonra, bir kadına tasarruf et. Eğer, kadının olmazsa tütün yap. Ondan sonra kuyrukları alıp, kuyrukların ağırlığı kadar Zeytin yağı alıp, bu yağın içine kuyrukları koyduktan sonra bu yağı Ateşte iyice kaynat ve bir şişenin içine koyup, bir yerde güzelce muhafaza et.
Acaip bir hüner göstermek istediğin zaman, bu yağı bir kandilin içine koyup, odanın kapı ve penceresini iyice kapattıktan sonra kandili yak. Böylece acaip bir hüner gösterirsin. Bunu görenler çok şaşırır.

Kaynak : Divanul Afaritül Seba

Umarım okurken keyif almışsınızdır, alıntı yaptıgım kitap forumda olacaktı isterseniz e-book olarak göz atabilirsiniz hem bu şekilde benim gibi kitabı bulana kadar çatlamazsınız :D

Sevgilerle... Keyifli forumlar...

MarlaSinger

Kayıtlı Üye
İş
turist
Ağaçta insan kafaları gösteren ve evin içinde bir sürü kaplumbağa gösteren duymuştum:) Mümkün olduğu söyleniyor, dolayısıyla da uğraşan var sanırım...

BattleFury

Kayıtlı Üye
Dünyada bunları yapan kişiler var mı cidden?

Yapmak zorunda değilsiniz umursamak zorunda bile değilsiniz ben sadece bilgi olsun diye paylaşıyorum... Birkaç tanesinden sonuç aldım sadece fazlasından değil. Okuyun geçin diyorum şahsen fazla kafayı takmaya gerek yok. :)
Keyifli forumlar...

BattleFury

Kayıtlı Üye
Ağaçta insan kafaları gösteren ve evin içinde bir sürü kaplumbağa gösteren duymuştum:) Mümkün olduğu söyleniyor, dolayısıyla da uğraşan var sanırım...
adı üstünde hile... kitapta bazı ermiş isimli kişilerin yaptıkları şeyleride açıklanmış zaten mesela suyu şaraba dönüştürme gibi... daha doğrusu tadını vermek ve rengini değiştirmek diyeyim ;)

La-edri

Kayıtlı Üye
Komsuma bu uygulamalari bildirsem bu sene saglam bir Helloween partisi yapar,cok güzel hileler kullaniyor ama bunlar tam ona göre her yil cocuklarin ödünü patlatiyor zaten :D

Shemhurashin

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Samhain'e de az kaldı. bunlardan hangisini denesem acaba. Milleti birbirine eşşekmi göstersem yoksa kafasızmı :)

Cem

Kayıtlı Üye
Forumda e-book olarak aradım kitaplatı bulamadım yardımcı olurmusunuz

BattleFury

Kayıtlı Üye
kim bilir.. belki bende varsa yükler koyarım ama eminim Mabette olucaktı...