Evde Tütsü Yakmanın Zararları Ve Faydaları Nelerdir ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

evladiresul

Kayıtlı Üye
Evde Tütsü Yakmak Ne gibi faydaları ve zararları olabilir ? kötü varlıkları gönderir mi ? yada buna benzer şeyler hakkında bilgisi olan var mı ?

Tessy

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Zararı var mıdır bilmiyorum o kadarını, ama ben bilmiyorum diye böyle bir şey yok diyemeyiz tabii ki, oladabilir. Ama yararı olduğunu ve belli ritüellerden önce, rahatlık, huzur vb. istenilen durumlarda ve çalışmaların çoğunda tütsü yakıldığını söyleyebilirim. Kötü varlıkları gidermesinden ziyade parazit varlıkları uzaklaştıracağını düşünüyorum.

Hopee

Kayıtlı Üye
Sayın yule'in açıklaması vardı bu konuyla ilgili, aynen aktarıyorum: " Duman Ateş gibi ve özellikle amaç doğrultusunda kullanılan tütsüler miskler gibi malzemeler bu tür yapılmış çalışmaları besler. Yanlışlıkla bir kapı açıldı ise o kapıdan birçok varlığın gelmesine neden olur. Bir nevi günümüzdeki yer bildirimi gibi bir etki yaratır."

Majikal bir çalışmadan sonra kötü ruhları kovmayı geçtim, onları daha da çok üstümüze çekiyor anlayacağınız. Bu kesinlikle çok yararlı bir bilgiydi. Aklınıza kazımanızda fayda var. Benimde yanlış bildiğim bir konuydu bu.

Cmrnz

Kayıtlı Üye
Ben de üzeyirlik otu, adaçayı yakmanın kötü enerjiden arındırdığını duymuştum. Çok da bilgili değilim bu konuda.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Hmm tütsü olarak aktarlarda satılan iki üç liralık kanserojen çubuklarından bahsediyorsanız pek işe yaramazlar.Hatta evinize bile sokmayın.Eğer küçük frekanslı negatif varlıkları kovmak istiyorsanız denildiği gibi adaçayı veya üzerlik otunu alıp yakabilirsiniz, en iyisi budur.İşin diğer kısmı ise neyi hangi amaç için kullanacağınıza göre değişir.Ancak ona göre şu şu için iyidir denebilir.

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Yorumum biraz farklı algılandı sanırım. Bu malzemeler destekleyici malzemelerdir bir niyetle bir amaçla yapılmış çalışmalarda tütsü yakmak mum yakmak destekleyici bir etki yaratır. Tek başına üzerlik vs yakılması negatif etkileri yok etmez. Onun da niyetle birlikte yapılması gereken şartları vardır. Destekleyici malzemeler direkt tek başına bir anlam ifade etmez. Dikkat ediniz lütfen iyi kötü ayrımı yapmadım. Pozitif negatif yorumu yapmadım. Verdiğim örnek negatif içerikle ilgili olduğu için bazı üyelerimiz tütsü yakmanın kapı açacağı ve sadece böyle bir etkiye neden olacağı sonucunu çıkarabilirler. Bunu engellemek için uyarı niyetine açıklama yapma ihtiyacı hissettim. Sevgi ve ışıkla...

altena

Kayıtlı Üye
Tütsü tek faktör değildir. İnsan niyetleriyle bile yaptığı şeylerde bilmediği bir takım sırlı olaylarla yüzyüze gelebiliyor. Şartlar, kişinin ruh hali, inançları, tütsüyü yakarkenki niyetleri, ritüellerin niteliği vb. pekçok şey, sadece iyi kötü varlık olarak değil, varlıkların geliş ya da gönderiliş şartları herşeyi etkiler. Güzel koksun diye belli tütsüler vardır. Amber, adaçayı vb güzel ve güvenlidir. Ancak bazı tütsüler yakılırken dikkat edilmeli. Misal frankincense favori tütsüm olsa da, odanın ve içindekilerin titreşimini artırdığı için risk almak demek olabiliyor. Elimde dolap dolusu tütsü var ama kendimi ruhen güvende hissetmeden bazı tütsülere yanaşmıyorum. 2-3 günde bir yakıyorum o da taş temizlemek, odanın güzel kokmasını sağlamak amaçlı.

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Ben genelde hoş bir koku vermesi için vanilya tütsüsü kullanırım birde çikolata. Herhangi bir zararını görmedim. Belirli şeyler için kullanılanlar özel hazırlanıp ucuz fiyatlara satılmıyor diye biliyorum.

altena

Kayıtlı Üye
ucuza satılıyor ancak türkiyede satılmıyor. frankincense henüz yeni yeni kataloglara gelen bir tütsü. ama prana, hyacinth, rosemary gibi pekçok tütsüyü dışarıdan getirtiyorum. onlar aşırı pahalıya geliyor. tütsülerin kendisi aynı fiyat neredeyse, ancak kargosu için tütsüden daha fazla para ödeniyor. tabi wicca tütsüleri de var, ancak onlar da fiyat olarak pahalı değil. tütsüler standart kısacası.

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Doğrudur. Ben genelde vanilyalı kokuları sevdiğimden çok kolay buluyorum. Adaçayı tütsüsünde adaçayı yapraklarını kullanıyorum arındırma amaçlı. Buhur aldım bir ara bana kokusu çok güzel geldi ama annemde başka çağrışımlar yaptığı için kullanamıyorum. Annem küçüklüğünde ölülerin buhurlandığını görmüş o günden sonra buhurun kokusuna katlanamamış kış zamanı yaptığım halde bir kaç gün kokusundan rahatsız olup camlar açık dona dona oturmuştuk :D

altena

Kayıtlı Üye
Buhurla frankincense aynı tütsüydü sanırım. Gerçekten etkili bir tütsü, rahatsız olması anılarla ilgili olsa gerek.

şinçeyank

Kayıtlı Üye
İş
üniversite Öğr.
Buhurla frankincense aynı tütsüydü sanırım. Gerçekten etkili bir tütsü, rahatsız olması anılarla ilgili olsa gerek.

Kesinlikle. Kokusu gerçekten çok hoş. Musallat olaylarında bazı kişiler ak günlük denen bir bitkiyi tütsülüyorlar bunu gördüm ama ne kadar yararlıdır orasını bilemem.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...