Enerji olayının neresindeyim?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

supernova1

Kayıtlı Üye
İş
Türk Dili Ve Edebiyatı
Sevgili Adminler,

Ben 2 ay önce meditasyona başladım. Çakralarımda enerji dalgalanmaları hissettim. Sonra düşsel tasvirlerde bulundum yani güzel manzaralar imaje ettim ve vucudumua cok tatlı, adeta bir yaşam enerjisi girdigini hissettim. Bu enerjiyi nerdeyse her meditasyonda cekebiliyorum fakat yogunlukları değişiyor.
Daha öncelere gidersem; meditaston yaptıgım ilk onbeş günde bir çok rüya gördüm hatta hayatımda bir iki sefer oturdugum insanları bile gördüm. Ve uyurken daha dogrusu uyanmaya yakın zamanlarda bazı sesler ilginc sesler duydum " bitmek üzere olan başka şeyler yaşayacaksın" gibi :)
Psi ball yapabiliyorum ve o yaşamsal enerjiyi ilk zamanlardaki gibi yogun hissedemiyorum. Şunu da soylemeden gecemicem Bir kaç gün önceki meditasyonumda yarı uykulu bir halde idim Bir ses "bizimle gelir misin" dedi. Ve bende İstemsiz bir sekilde "her yere gelebilirim" dedim. Vucudumda yine bir cesit enerki yükü girdi.
Acaba ben bu işin neresindeyim. Ve şuandan itibaren nerden başlamalıyım sayın adminler?

bendekiben

Elit Üye
İlk olarak buna sizin tabirinizle enerji olayı demekten ziyade gelişim veya tekamül seviyesi olarak adlandırmamız daha uygun olur ve bunu anlayabilecek kişi o kişiye eğitim veren islami görüşlere göre mürşit, budistlere göre de üstadınız vs..olabilir bizim burdan söyleceklerimiz ile kesin hükümlere ve doğru sonuçlara varılamaz. Enerji bedende sürekli devir yapar.Bazen bu devir çakralardaki blokajlardan dolayı tamamlanması güç olur enerji akımı gerekli devri olması gereken hızda tamamlayamaz ise bazı rahatsızlıklar ortaya çıkabilir.Yani enerjinin girip bedeninizde toplanıp kaldığını düşünmeyin. Çünkü evren sonsuz, her şey düzen içinde daireyi tamamlıyor.Hiç birşey yok olmuyor sadece bu devri tamamlamak için biçim değiştiriyor.Evren nasıl bir düzen içinde işliyorsa bedenimizde bir evren gibi işliyor.Makrokozmozdan mikrokozmoza bütün devinimler dairesel.Bence öncelikle evren hakkında daha sonra insan hakkındaki görünenin arkasındaki asıl gerçekleri araştırmakla başlayın.Temel olmadan öğrenilen bilgi boşlukta kalır.Enerji çalışmalarına sonrada devam edebilirsiniz.

supernova1

Kayıtlı Üye
İş
Türk Dili Ve Edebiyatı
Tşk ederim sayın Mod. Şu an yapmam gereken bu ise; bana bazı kaynaklar veya başlıklar tavsiye edebilir misiniz?

bendekiben

Elit Üye
Echart Tole "Şimdinin gücü" Bedri Ruselman "İlahi Nizam ve Kainat" Sanaya Roman "Ruhsal Büyüme" Doreen Virture "İlahi Rehberlik" bunlar okuduğum ve tavsiye edebileceğim kitaplardan bazıları.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...