enerji çalışmaları, ritüeller, büyü?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

freaky

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar, insanın bilincini kararını etkileyen şeyler büyü diye biliyorum ama enerjiler ve ritüeller kısmında kafam karışıyo. Mesela reiki ile bi durumu şifalandırmak. Örnek verecek olursak Ali ile Ayşe nin ilişkisini şifalandırmaya herkesin hayrına niyet ediyoruz. Şimdi burda temel olan kişilerin ve herkesin hayrına olması esas alınıyo ama yinede kişinin iradesine karışılmış olmuyo mu? Reiki ile bu durum iyiye gidebilir eğer hayırlı değilse kötüyede gidebilir. Bu durumda biz bu konuya müdahele etmiş sayılıyoruz. Mesela ritüeller yine. Ritüeller denildiğinde çok geniş bi alan akla geliyo farkındayım. Ben mesela Tuğçe Işınsu nun kitabındaki ritüelleri kastediyorum. Daha islama dayalı belkide birazda havasla birlikte harmanlanmış ritüeller gibi. Yine iyilik temelinde yaklaşınca güzel hoş ama yine belli enerjileri tetikleyip hayatımıza yön vermiş oluyoruz belki de başkalarının hayatında bi şeylerin yönünü değiştirmiş oluyoruz. Bi de havas açısından bakarsak büyü sayılır diyebilirim kendi bilgilerime göre. Havas kurandan esinlenen kimilerinin hayra kimilerinin şerre kullandığı bi ilim. Gel gelelim sonuçta büyü ve dinimizde büyü yasak. (Lütfen beni yanlış anlamayın arkadaşlar forumda her inançtan görüşten insan olduğunu biliyorum ben sadece islam açısından merak ediyorum.) Şimdi havas ilmine girmek, etkili olmak için iman, Allah sevgisi şart diye biliyorum. Hem Allah sevgisi esas alınırken hemde Allah ın yasakladığı büyüyü yapmak ne kadar doğru? Arkadaşlar kısacası bunlar böyleyken ne büyüdür ne değildir beni aydınlatırsanız çok sevinirim, sevgiyle kalın...

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Tuğçe Işınsu ritüellerini biliyorum,kitaplarının hepsini okudum.Bazıları sadece dua kapsamında olan uygulamalar,bazıları ise sanırım büyü kısmına dahil olacak türden.Birilerine zarar verecek şekilde değiller ama yinede iradeye müdahale var tabiki.Allah'ın yasakladığı büyüyü yapmaya gelince..Tabiki doğru değil.Hangi dinden olursak olalım doğru değil.Benim büyü yapmada tek anlayacağım taraf yapılan büyüyü bozma çalışmasıdır.Mesela biri size haksız yere huzursuz olmanız için büyü yaptı ve şiddetli hissettiniz etkisini hayatınızda.Simdi bunu tabiki bozdurucak bozdurmak için çareler arayacağız.Ancak durduk yere keyfi kalkıp başkalarının hayatı benim istediğim gibi yönlensin diye büyü yapmanın zaten affı olmamalıda.Reiki biraz daha başka bi boyutu işin,şifa tarafı gibi.Büyüyle aynı noktada ne kadar değerlendirilebilir bilemiyorum.

bahamut78

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar, insanın bilincini kararını etkileyen şeyler büyü diye biliyorum ama enerjiler ve ritüeller kısmında kafam karışıyo. Mesela reiki ile bi durumu şifalandırmak. Örnek verecek olursak Ali ile Ayşe nin ilişkisini şifalandırmaya herkesin hayrına niyet ediyoruz. Şimdi burda temel olan kişilerin ve herkesin hayrına olması esas alınıyo ama yinede kişinin iradesine karışılmış olmuyo mu? Reiki ile bu durum iyiye gidebilir eğer hayırlı değilse kötüyede gidebilir. Bu durumda biz bu konuya müdahele etmiş sayılıyoruz. Mesela ritüeller yine. Ritüeller denildiğinde çok geniş bi alan akla geliyo farkındayım. Ben mesela Tuğçe Işınsu nun kitabındaki ritüelleri kastediyorum. Daha islama dayalı belkide birazda havasla birlikte harmanlanmış ritüeller gibi. Yine iyilik temelinde yaklaşınca güzel hoş ama yine belli enerjileri tetikleyip hayatımıza yön vermiş oluyoruz belki de başkalarının hayatında bi şeylerin yönünü değiştirmiş oluyoruz. Bi de havas açısından bakarsak büyü sayılır diyebilirim kendi bilgilerime göre. Havas kurandan esinlenen kimilerinin hayra kimilerinin şerre kullandığı bi ilim. Gel gelelim sonuçta büyü ve dinimizde büyü yasak. (Lütfen beni yanlış anlamayın arkadaşlar forumda her inançtan görüşten insan olduğunu biliyorum ben sadece islam açısından merak ediyorum.) Şimdi havas ilmine girmek, etkili olmak için iman, Allah sevgisi şart diye biliyorum. Hem Allah sevgisi esas alınırken hemde Allah ın yasakladığı büyüyü yapmak ne kadar doğru? Arkadaşlar kısacası bunlar böyleyken ne büyüdür ne değildir beni aydınlatırsanız çok sevinirim, sevgiyle kalın...

''Süleyman'ın otoritesi hakkında şeytanların anlattığına uydular. Oysa Süleyman inkar etmedi; halka büyücülüğü ve Babil'de Harut ve Marut adlı iki meleğe indirileni öğreten şeytanlar inkar etmişti. Bu ikisi: 'Bu bir sınavdır, (bu bilgiyi kötüye kullanıp) nankör olmayın!,' demedikçe kimseye onu öğretmezlerdi. Fakat o ikisinden öğrendiklerini, koca ile karısının arasını açmak için kullandılar. Oysa ALLAH'ın izni olmadan onlar hiç kimseye bir zarar veremezdi. Kendilerine yarar vereni değil, zarar vereni öğreniyorlardı. Üstelik, ona müşteri olanların ahirette bir payı olmadığını da iyi biliyorlardı. Karşılığında kişiliklerini sattıkları şey ne kötü. Bir bilselerdi!''
(Bakara,102)
Bu ayetten de anlaşılacağı gibi karı koca arasını açmak gibi kötü emellere hizmet eden çalışmalar yasaklanmıştır.Ancak suistimal edip kötüye kullanmadığımız sürece,yani insanlara ve kendimize yarar sağladığımız sürece bu ilmi kullanmanın bir sakıncası yoktur benim düşünceme göre.

Sevgiyle kalın...

freaky

Kayıtlı Üye
Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar :) Evet haklısınız ama mesela reikiyi en basitinden arkadaşımın başı ağrıdığında uygaladığımda hafifler veya geçer gerçekten güzel bi şey. Gel gelelim bunu bi ilişki üzerinde uygulayınca kafam karışıyo. Bunu yaparken sevgi iyi niyet ön planda büyüde tam zıt duygular var biliyorum. Galiba bu işlerde niyet önemli ve bunları yapıyosak egodan dolayı mı yapıyoruz yoksa diğer iyi tarafımızdan dolayı mı yapıyoruz ayırt etmek lazım. Düşündükçe insanın aklı karışıyo, bi taraftan netleşip bi taraftan karışıyo diyeyim :)

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar :) Evet haklısınız ama mesela reikiyi en basitinden arkadaşımın başı ağrıdığında uygaladığımda hafifler veya geçer gerçekten güzel bi şey. Gel gelelim bunu bi ilişki üzerinde uygulayınca kafam karışıyo. Bunu yaparken sevgi iyi niyet ön planda büyüde tam zıt duygular var biliyorum. Galiba bu işlerde niyet önemli ve bunları yapıyosak egodan dolayı mı yapıyoruz yoksa diğer iyi tarafımızdan dolayı mı yapıyoruz ayırt etmek lazım. Düşündükçe insanın aklı karışıyo, bi taraftan netleşip bi taraftan karışıyo diyeyim :)
Şifada iyi niyet ama ilişkide illaki ego karışıyordur:D ilişki egodan beslenmeye yatkındır.

origanum

Yönetici

Şifa vermek demek bilinci etkilemek, kişinin hür iradesini değiştirmek değildir. Genelde sağlık bozukluğunda şifa verilir ama ortama ya da birisinin ilişkisine şifa vermek, varolan bir ilişkinin daha da var olması için dilekte bulunmak demektir, tıpkı maşallah demek gibi, o kelime ile de aslında olumlu enerji gönderiliyor. Değişim için bir işlem yapılmıyor, kimsenin beynine girip yapacağı şey değiştirilmiyor, bu yüzden bu bir büyü değildir. Bir ilişkiyi bozmak ya da olmayan bir ilişkiyi var etmeye çalışmak, birisi istemediği halde diğer taraf istedi diye onları birleştirmeye çalışmak ya da iki taraf da istemediği halde birleştirmeye çalışmak için birşeyler yapılması büyüdür.
Ritüeller inançsal ayinlerdir, büyü için elzemdir. Havas ya da diğer bu tür ilimler için iman şarttır, yani her uygulayıcı birşeye dair inanç içinde olmalıdır ve o inandığı değerin uygulama yolu ne ise onu bu imanı sayesinde yapabilir. Daha açmak gerekirse kabala için musevi olmak şarttır, tevrata ve onun gerektirdiği bazı şeylere iman etmeyen bir budist asla kabala yapamaz. Ya da islamiyete inanmayan bir kişi havass yapamaz. İnancı ne ise o doğrultuda kullanılan ilimi yapabilir. Yani dindar birisi olmak ile ya da içinde Allah sevgisi olması ile alakası yoktur. Sadece inandığı yaratıcı güç kim ise bilinçaltının benimsediği o güce has kitabı, öğretileri vs kullanarak birşeyler yapabilir. Bir müslüman inanmadığı tanrı ya da tanrıçalara dua ederek pagan uygulaması yapamaz, istese bile yapamaz çünkü içinden biliyor ki ona göre tanrılar ve tanrıçalar yoktur, bunu bile bile dualı sözleri okuyamaz, ağzı söylese bile yüreği inanmadığı için sözler gereken enerjiyi o ağızda sağlayamaz ve kişinin uygulaması tutmaz.
Çoğu kişi zannediyor ki dindar olduğu halde nasıl Allahın karşı çıktığı işi yapabiliyorlar, bilinmeyen kısım dindar olmak değil, kişinin geldiği inanç ve bilinçaltının o inanca ait değerleri kabullenmiş, benimsemiş olmasıdır. Bilinçaltının yadırgadığı kavramları uygulamak kafada soru işaretleri oluşturacaktır ve tüm gizli ilimlerde, parapsikolojik olaylarda şüphe, soru işaretleri, inançsızlık enerjisi uygulamanın ters tepmesine, gerçekleşmemesine neden olur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...