El CAMİİ

bendeniz

Kayıtlı Üye
Vefki nasil yazacagiz hem harfler var hemde sayilar dörtlü vefk sirasina göremi yoksa yukaridan baslayip alti dogrumu???

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Vefki nasil yazacagiz hem harfler var hemde sayilar dörtlü vefk sirasina göremi yoksa yukaridan baslayip alti dogrumu???
Sagdan sola dogru yazacaksınız, resimde görüldügü gibi.. üst sıra bitecek sonra 2.alt sıra başlayacak... Mürekkep olarak dogal bir mürekkep kullanın...

bendeniz

Kayıtlı Üye
El Vedud ile bu nu nasil birlestirebiliz. Esma sadece okunacakmi beraberinde mi yazacagiz. Yazma günü ve tütsüsü varmi??

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
El Vedud ile bu nu nasil birlestirebiliz. Esma sadece okunacakmi beraberinde mi yazacagiz. Yazma günü ve tütsüsü varmi??
Okuma yaparken İkisi birleştirilir... Kişiye niyet ile beraber okunur, ayrı ayrı 4lü vefk'i yada 7li vefk'te yapılabilinir, yazma işlemi sırasında herhangibir güzel tütsü kullanmak elbette ki iyi olacaktır, gün olaraksa hayr işlemlerinde her zaman yeni ay ile birlikte yapmanızı tavsiye ederim.. selam ile

kanii

Kayıtlı Üye
bu uygulama muhabbet için mi
üzerimizde mi taşıyacağız
kaç kere okunacak

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
bu uygulama muhabbet için mi
üzerimizde mi taşıyacağız
kaç kere okunacak
Tam manası ile Muhabbet için degil ama Vedud ismi ile kullanılırsa etkisi bu yönde daha kuvvetli olacaktır, üzerinizde taşıyacaksınız...
Her periyotta 114 kere okuyunuz gün içerisinde bikaç periyot halinde okuyunuz

kanii

Kayıtlı Üye
muhabbet için sadece vedüd mü yazılacak cami yerine

bendeniz

Kayıtlı Üye
Sayin Kontejyan, Vedud 'un 4lü vefkinede buraya ekleyebilirmisiniz

carmina

Kayıtlı Üye
6ba1a260.bmp

وَأَلَّفَ بَيْنَ قُلُوبِهِمْ لَوْ أَنْفَقْتَ مَا فِي الْأَرْضِ جَمِيعًا مَا أَلَّفْتَ بَيْنَ قُلُوبِهِمْ وَلَكِنَّ اللَّهَ أَلَّفَ بَيْنَهُمْ إِنَّهُ عَزِيزٌ حَكِيمٌ

Okunuşu:
Ve ellefe beyne kulubihim lev enfakte ma fil erdı cemıam ma ellefte beyne kulubihim ve lakinnellahe ellefe beynehüm innehu azızün hakiym..

çok tşklr yardımlarınız için

miracles

Kayıtlı Üye
Sayın kontejyan,
Vedud ve Cami esmalarını vefkten bağımsız olarak okumak için nasıl birleştirebiliriz, okuma sayısı ne olmalı?

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Sayın kontejyan,
Vedud ve Cami esmalarını vefkten bağımsız olarak okumak için nasıl birleştirebiliriz, okuma sayısı ne olmalı?
Ya Camiül Ya Vedud şeklinde okuyabilirsiniz ebcedi degeri 134 yapmaktadır; lakin biraz daha güçlendirerek hud 90.ayet ve Büruc 14.ayetin Vedud tecellisini 2 ayette gördügümüz için 2 daha aldık, Camii esması ise kuran bütünlügü içinde sadece Ali imran 9. Nisa 140 ayetlerde geçer 2 de buradan aldık oldu 138 Allah tektir Teki sever kutsi sırrından ötürü bundan 1 çıkardık sayımız 137 oldu..
137 bize Mü'min esmasını verdi, bizde müminleriz hamd olsun sırra vakıf edildik... yani okuyuş şeklimiz Ya Camiül Ya Vedud sayımız 137 olacak....

miracles

Kayıtlı Üye
Ya Camiül Ya Vedud şeklinde okuyabilirsiniz ebcedi degeri 134 yapmaktadır; lakin biraz daha güçlendirerek hud 90.ayet ve Büruc 14.ayetin Vedud tecellisini 2 ayette gördügümüz için 2 daha aldık, Camii esması ise kuran bütünlügü içinde sadece Ali imran 9. Nisa 140 ayetlerde geçer 2 de buradan aldık oldu 138 Allah tektir Teki sever kutsi sırrından ötürü bundan 1 çıkardık sayımız 137 oldu..
137 bize Mü'min esmasını verdi, bizde müminleriz hamd olsun sırra vakıf edildik... yani okuyuş şeklimiz Ya Camiül Ya Vedud sayımız 137 olacak....
Çok güzel açıklamışsınız.Teşekkür ederim. Acaba kişi isimlerinin ebced değerini eklemeye gerek var mı, Okumaya belli bir süre devam etmek gerekiyor mu? Mesela 7 gün gibi.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Çok güzel açıklamışsınız.Teşekkür ederim. Acaba kişi isimlerinin ebced değerini eklemeye gerek var mı, Okumaya belli bir süre devam etmek gerekiyor mu? Mesela 7 gün gibi.
Kişi isimlerinin ebcedi degerine gerek yok ancak kagıdın sag üst sol alt köşesine degerler yazılabilir belki birazdaha kuvvet kazanır ama çok önemli degil.. Okumada 7 gün vs sınırlandırmayın zor degil bir müddet devam edin..

dado

Kayıtlı Üye
s.a ben yeni üyeyim yanlız yanlış anlaşılmak istemiyorum sadece ögrendmek istedigim bir şey var şimdi esma ul husna ebced sayısına göre çekim oldugunu biliyoruz. 137 nerden çıkıyo yani hangisin,in ebced sayısı...? ya camiu 114 ya vedud 20. birde bunları çekerken yatsı namazından sabah zamanı zamanı süresincemi çekilecek aradaki zaman o saatlermi!

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
s.a ben yeni üyeyim yanlız yanlış anlaşılmak istemiyorum sadece ögrendmek istedigim bir şey var şimdi esma ul husna ebced sayısına göre çekim oldugunu biliyoruz. 137 nerden çıkıyo yani hangisin,in ebced sayısı...? ya camiu 114 ya vedud 20. birde bunları çekerken yatsı namazından sabah zamanı zamanı süresincemi çekilecek aradaki zaman o saatlermi!
Ebced degerlerinin 134 çıktıgını biliyorum yukarıda yazdım, 137'ye nasıl ulaştıgımı ve gerekçesini detaylandırdım.. Yavaş ve sakin okursanız sanırım idrak edersiniz... Vakit olarak Şehadet vaktini seçebilirsiniz...

zümrüdüanka

Kayıtlı Üye
Her Esma'nın zikri yapılırken vefki üzerimizde mutlaka taşınmalı mıdır? Taşınmazsa zikrin faydası olmaz mı ? Yoksa zikrin etkisini arttırmak için mi vefk yapılıyor ? Teşekkür ederim

YasinLY

Kayıtlı Üye
Konuyu açan üye yasaklı. Adminastor yardımcı olabilir...

ddddd2503

Kayıtlı Üye
Benim anlayamadıgım şey sadce ya camii demek yeterlimi ? asıl temel sorunum bu benim yanında okunması gereken bırsey varmı ?