Egregore ve Enerji

• Konbuyu başlatan Schwarzenegger
  • Başlangıç tarihi
S

Schwarzenegger

@URUMHAMATAHAYİL hocam başta sizin ve diğer çok değerli forum üyelerinden @Absoluta Virtute ve diğer kıymetli forumdaşlarım fikrinizi merak ediyorum

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Egregorelerin enerji kaynakları nelerdir, nelerden beslenirler, hep merak etmişimdir
İnsanlar. Enerji kaynakları insanlar.
Egregorlarin çoğunun yaratıcılar da insanlar.
Farklı egregorlar farklı enerjilerle beslenir.
Söyle bir örnek vereyim. Bir ineği ele alalım. İnek ot yer, su içer. İki ürün verir süt ve dışkı. Sütün tuketicileri var. Dışkınin da tüketicileri var. İnsan, inekten daha fazla "ürün" veriyor. Ürettiği her enerjinin binlerce tüketicisi var.

Bir de inegi kestikleri zaman bedenin farklı parçalar farklı amaçlar için kullanılıyor. Aynı insanın ruhu gibi. Ama bu konu dışı oldu....

S

Schwarzenegger

İnsanlar. Enerji kaynakları insanlar.
Egregorlarin çoğunun yaratıcılar da insanlar.
Farklı egregorlar farklı enerjilerle beslenir.
Söyle bir örnek vereyim. Bir ineği ele alalım. İnek ot yer, su içer. İki ürün verir süt ve dışkı. Sütün tuketicileri var. Dışkınin da tüketicileri var. İnsan, inekten daha fazla "ürün" veriyor. Ürettiği her enerjinin binlerce tüketicisi var.

Bir de inegi kestikleri zaman bedenin farklı parçalar farklı amaçlar için kullanılıyor. Aynı insanın ruhu gibi. Ama bu konu dışı oldu....
hocam dinsel egregorlar nasıl mantıkla işliyor

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
hocam dinsel egregorlar nasıl mantıkla işliyor
Dua eden insanlardan onlara enerji gidiyor. Bin dua alınır bir dua gerçekleştirilir. Piyango gibi düşünün. O yüzden işlemlerde aynı duayı en az 40 kere tekrarlanması isteniyor. Beddua ve lanetler de aynı egregorun farklı şubesine gidiyor. Semavi dinlerin egregorlari dualiteden beslendikleri için en karlı onlar çıkıyor. Büyücüler de meleklerle olsun, şeytanlara olsun çalıştıkları zaman yine o çalıştıkları egregoru besliyorlar. İnsan öldüğü zaman egregora ayit ruh parçasını alırlar.

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
bu ifadeyi rica etsem açıklar mısınız hocam,ikinci sorum olarak da örnek vermek gerekirse Islam egregoru, sadece duadan mı besleniyor
Doğuşta bir ruh veriliyor. Bir çekirdek gibi. Yaşarken o çekirdek soğan kabuğu gibi üst üstte farklı enerji parçalarıyla kaplanip büyür.

O çekirdek reinkarneye gider. Öbür parçalar farklı egregorlara gider. Mezarlıkta kimsenin almadığı parçalar kalır.

İslam semavi din. Önceki mesajda açıkladım zaten.

S

Schwarzenegger

Doğuşta bir ruh veriliyor. Bir çekirdek gibi. Yaşarken o çekirdek soğan kabuğu gibi üst üstte farklı enerji parçalarıyla kaplanip büyür.

O çekirdek reinkarneye gider. Öbür parçalar farklı egregorlara gider. Mezarlıkta kimsenin almadığı parçalar kalır.

İslam semavi din. Önceki mesajda açıkladım zaten.
teşekkürler cevap için hocam.
Kurban kesmek gibi ritüeller de mi enerji veriyor Egregoreye, başka bir sorum daha olacak hocam Egregor Yaratıcı arasındaki ilişki ne oluyor, gerçekten size minnettarım hocam cevaplarınızla önümüzü aydınlattığınız için

S

Schwarzenegger

teşekkürler cevap için hocam.
Kurban kesmek gibi ritüeller de mi enerji veriyor Egregoreye, başka bir sorum daha olacak hocam Egregor Yaratıcı arasındaki ilişki ne oluyor, gerçekten size minnettarım hocam cevaplarınızla önümüzü aydınlattığınız için
Semavi din ve diğer dinlerin egregoresi arasında bir fark var mı hocam

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Kurban kesmek tabiki egregora enerji verir. Bir hayvandan ölürken yaşam enerjisi çıkıyor. Duadan daha etkili kesin. İslam'da bu yüzden adak geleneği var. Bir şey istiyorsunuz, gerçekleşince de "adak keserim" sözü veriyorsunuz. Bu çoğu zaman çalışır.

Bütün egregorlar yaratıcıya çalışır. Muntazam kendi kendine işleyen enerji toplama sistemi bu.

S

Schwarzenegger

Kurban kesmek tabiki egregora enerji verir. Bir hayvandan ölürken yaşam enerjisi çıkıyor. Duadan daha etkili kesin. İslam'da bu yüzden adak geleneği var. Bir şey istiyorsunuz, gerçekleşince de "adak keserim" sözü veriyorsunuz. Bu çoğu zaman çalışır.

Bütün egregorlar yaratıcıya çalışır. Muntazam kendi kendine işleyen enerji toplama sistemi bu.
siz mükemmel bir hocasınız, size minnettarım hocam ♥️
cevaplarınız için çok teşekkürler :)

kansızvampir

Kayıtlı Üye
@Absoluta Virtute hocam egregore aklımda bazı karışıklık var herhangi bir kitapta egregore hakkında bir bilgiye raslamadım. sadece yapay elemental/tulpa hakkında bilgiler var. dinler gibi büyük düşünce formları hakkında bilgiye sadece sizin yazılarınızda gördüm ve içimde yaşadığım bazı seylere ışık tuttu çok teşekkür ederim. aklım biraz karışık oldugu için soruları sıra sıra yazacagım çok teşekkür ederim tekrardan:

1-) herhangi bir egregore ile çalışmadan majikal ve ruhsal olarak ilerlenebilir mi?

2-) meditasyon yaparken sanki sadece kendi içimde çalışıyormus gibi hissediyorum herhangi bir müdahale yok sadece kendi enerjim. ancak daha yavaş gibi sanki. meditasyonun bir egregoru varmı?

3-) bana oldukça yardımı olan beni destekleyen bir egregore (islam) ile çalışıyorum ancak bu egregor ile çalışmak gerçekten "doğru" mu? yani onunla çalışırken dengeli olup herhangi bir fanatizm den uzak durmam mı gerekiyor yoksa aşka gelip tamamen onun içinde kaybolsak da olur mu :)

4-) aynı anda birbirine zıt egregorelar ile çalışmak inisiye olmayan kişiler için doğru mu? yoksa sadece magus (üst düzey inisiye) mi olmamız gerekiyor?

5-) Ruhsal aydınlanma, nirvana nasıl oluyor? İslamda kişi Allahın içinde kaybolunca mürşid-i kamil oluyor bu durum bizim ruhsal tekabülümünüzn bir parçası mı yoksa satanistlerin dediği gibi o kişinin ruhunu Allah ele geçirmis gibi mi oluyor?
budisler meditasyon yaparak "mumun sönmesi" (nirvana, yok oluş) amaçlıyorlar ikisi de aynı yola mı gidiyor yoksa birbirlerinden farklılar mı?

biraz uzun oldu.. kusura bakmayın :) teşekkür ederim.

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
herhangi bir egregore ile çalışmadan majikal ve ruhsal olarak ilerlenebilir mi?
https://www.gizlimabet.com/konular/egregordan-nasil-cikilir.36516/
Bu makaleyi okuduğunuz galiba. Yine de koyayım. Belki okumamışsınız. Egregorların dışında olmanız imkansız. illa ki bazı egregorlara dahil olacaksınız. Bu forumun egregoru mesela.

meditasyon yaparken sanki sadece kendi içimde çalışıyormus gibi hissediyorum herhangi bir müdahale yok sadece kendi enerjim. ancak daha yavaş gibi sanki. meditasyonun bir egregoru varmı?
Güzel soru. Hiç düşünmedim bunu.
Şimdi yazacaklarım, tahminim olacak. Meditasyon bir egregor olamaz gibi geliyor. Çünkü meditasyon bir teknik, bir uygulama, ruhani bir egzersiz hatta. Meditasyon uzak doğu öğretilerin bir tekniği olduğuna göre o egregorlara ait oluyor. Ve meditasyon yaparken Budizm egregoruna bağlanıyor olabiliriz.

bana oldukça yardımı olan beni destekleyen bir egregore (islam) ile çalışıyorum ancak bu egregor ile çalışmak gerçekten "doğru" mu? yani onunla çalışırken dengeli olup herhangi bir fanatizm den uzak durmam mı gerekiyor yoksa aşka gelip tamamen
İslam bu dünyada en güçlü dini egregorlarindan bir tanesi. Onunla çalışmak niye yanlış olsun ki. İslam egregoru ile her iki şeklinde çalışabilirsiniz. Fanatik olabilirsiniz. Bu durumda Allah'a olan sarsılamaz inancınız size büyük bir fayda sağlar.
Diğer yöntem, egregoru bir bilim adamı gibi inceleyip mantıklı ve soğukkanlı bir şekilde kullanmanız.
Yabancı forumdan tanıdığım bir adam var. O Hristiyanlık egregoru ile çalışır. Hayret edici tespitler yapmış. Ve kendi ürettiği çalışma teknikleri müthiş. Böyle biri kiliseye girdiğinde egregorun varlıklarından ( Tanrı, Melekler, Azizler , İblisler vs.) kat be kat yardım alacak. Çünkü onun yaptığı uygulamalar, basit bir dua dan ibaret değil. Ciddi alışveriş yapar.
Böyle biri olabilmek için, büyük yetenek ve analitik bir düşünce yapısına sahip olmak gerekiyor.

aynı anda birbirine zıt egregorelar ile çalışmak inisiye olmayan kişiler için doğru mu? yoksa sadece magus (üst düzey inisiye) mi olmamız gerekiyor?
Zıt egregorlar ile, ezoterik inançlı değilseniz çalışmamak gerekiyor.
Hatta ezoterik inançlı olsanız bile yine dikkatli olmak gerekiyor. Kıskanç egregorlar var. İslam öyle mesela.
Ruhsal aydınlanma, nirvana nasıl oluyor? İslamda kişi Allahın içinde kaybolunca mürşid-i kamil oluyor bu durum bizim ruhsal tekabülümünüzn bir parçası mı yoksa satanistlerin dediği gibi o kişinin ruhunu Allah ele geçirmis gibi mi oluyor?
budisler meditasyon yaparak "mumun sönmesi" (nirvana, yok oluş) amaçlıyorlar ikisi de aynı yola mı gidiyor yoksa birbirlerinden farklılar mı?
Kendim bu noktaya erişmedığım için, birşey demem doğru değil.
Bu konuda en büyük başarım, kendimi bir süreliğine tüm duygulardan arındırdım. Yaklaşık bir buçuk ay, hiç bir egregoru beslemedim. İyi bir deneyim oldu.
Bahsettiğiniz yok oluş, belki de buydu. Hem vardım (yaşıyordum). Hem yoktum çünkü negatif ya da pozitif herhangi duygularım yoktu.
Hayatımın değişim noktası oldu bu deneyim.
Tekrar bunu yaşamak istiyor muyum? Hayır! Nirvana buysa, kalsın. Duygularımı seviyorum. Yaşamak, hissetmek demek, benim için.

S

Schwarzenegger

Yabancı forumdan tanıdığım bir adam var. O Hristiyanlık egregoru ile çalışır. Hayret edici tespitler yapmış. Ve kendi ürettiği çalışma teknikleri müthiş. Böyle biri kiliseye girdiğinde egregorun varlıklarından ( Tanrı, Melekler, Azizler , İblisler vs.) kat be kat yardım alacak. Çünkü onun yaptığı uygulamalar, basit bir dua dan ibaret değil. Ciddi alışveriş yapar.
Böyle biri olabilmek için, büyük yetenek ve analitik bir düşünce yapısına sahip olmak gerekiyor.
sevgili @Absoluta Virtute rica etsem bunu biraz detaylandırabilir misin

marvel639

Kayıtlı Üye
Egrogore de majiysenler Astral alemde enerjiler yaratıyorsa.İslam üzerinde bahsedersek.Ayetlerin bir çok hadimleri huddamlar süfli ve ulvi varlıkları var.Bunlar kimin yaratı mi? @Absoluta Virtute

marvel639

Kayıtlı Üye
Semavi dinlerden özellikle İbranice ve Arapça harflerin ses tınıları ebced kodları hemen hemen aynı.Ayni enerjileri kullanıyorlar.

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
sevgili @Absoluta Virtute rica etsem bunu biraz detaylandırabilir misin
Kilisede büyü yapmanın inceliklerini anlatsam, işinize yaramayacak. Üşeniyorum bir de.
Egrogore de majiysenler Astral alemde enerjiler yaratıyorsa.İslam üzerinde bahsedersek.Ayetlerin bir çok hadimleri huddamlar süfli ve ulvi varlıkları var.Bunlar kimin yaratı mi? @Absoluta Virtute
İnsanların ve yaratıcının.

emre0654

Kayıtlı Üye
Kilisede büyü yapmanın inceliklerini anlatsam, işinize yaramayacak. Üşeniyorum bir de.

İnsanların ve yaratıcının.
Konu ile çok alakalı değil ama Hristiyanlar varlık musallatı durumlarda varlığı kovuyorlar acaba dua eden papaza Hristiyanlığa inanan varlıklar yardım ediyor olabilir mi veya dua eden bir İmama Müslüman varlıkların yardım etmesi, yoksa tamamen duanın enerjisi ile mi varlık gidiyor ?