Egoyla imtihan

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

exotic

Banlı Kullanıcı
İş
Öğrenci [Sürünüyoz bea :D]
Herkese iyi forumlar.En çok rahatsız olduğum, en çok mücadele içinde bulunduğum ama en başarısız olduğum konu ego(bencillik) konusu.Bu yönüm oldukça rahatsız edici.Kendimden nefrete kadar gidebiliyor bazen :/ Bana ne gibi önerilerde bulunabilirsiniz ? Şimdiden herkese teşekkürler ve sevgiler ...

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Egonuzu kabul edin,karanlık olmadan aydınlık olmaz.Ve yüzleşin,bastırmayın.Bencilseniz bencilsiniz.İki temel dürtü üzerine bu dünyaya geldik.Cinsellik ve açlık(hayatta kalma-yaşamı devam ettirme).
Buda belkide sizin yaşamınızı devam ettirme biçiminizdir? Egonuzdan arının saçmalıklarına falan hiç kanmayın derim.Egodan arınılmaz,ego ruhun bir parçası,bir yaratılış gerçeği olarak idrak edilir.Kabul edilir.

exotic

Banlı Kullanıcı
İş
onu kabul etmek zorundayım fakat, çok farklı sorunları da beraberinde getiriyor.Örneğin, kendime güvenimi sarsıyor.Obsesyon hastasıyım.Olumsuz sonuçları ve durumları düşünmeden edemiyorum.Bu durum bi çok amacım için beni kısıtlıyor :/

Mrs.Şeytan

Kayıtlı Üye
İş
İngilizce Öğretmeni
onu kabul etmek zorundayım fakat, çok farklı sorunları da beraberinde getiriyor.Örneğin, kendime güvenimi sarsıyor.Obsesyon hastasıyım.Olumsuz sonuçları ve durumları düşünmeden edemiyorum.Bu durum bi çok amacım için beni kısıtlıyor :/
Sayın. Exotic doktora görünmeden asla obsesyon hastası olduğunuzu kabullenmeyin. Herkeste az da olsa bencillik vardır. Bu yönünüzü kabul edin. Böyle daha fazla kafaya takarsanız HAYATINIZI MAHVEDERSİNİZ.. Ne gibi amaçlar? Özel değilse açıklayabilir misiniz?
~~İyi Forumlar~~

kıvep

Banlı Kullanıcı
Ayni durum bendede var, bencillik kibir vs. Baskasında yokmu sanki?
Kendimi değiştirmeyi hiç düşünmedim, kendinden sevmediğim parcalarımı çıkartıcağıma, fazladan parcalar ekledim. Bencilliğim dururken, bi parca yardımseverlik, bi parcada fedakarlık ve empati koydum. Asıl parcam, öz olan karakterim her zamanki yerinde duruyor. Kendi benliğimin getirdiği davranışları düşünmeden yapıyorum doğal tepki ve düşüncelerim onlar. Bu durumu dengelemek için sonradan koymaya çalıştığım parcalarımın getirdiği davranışlarıda kendime hatırlatarak, düşünrek yapıyorum. Benim tek önerim bu, kendinden parcalar çıkarmaya çalışma, sevmediğin olumsuz yönlerin olabilir. Fazladan olumlu yönler ekle kendine :)

end

Kayıtlı Üye

Egomu bilmiyorum ama şu var bende; çok önemli görüşmeler öncesi eğer reddedilip kötü cevabı alma korkusundan o görüşmeyi erteleyebildiğim kadar ileriye atıyorum, kendi kendimi bitiriyorum, kafamda o görüşme defalarca dönüyor, görüşme ummadığım kadar olumlu geçincede çok büyük bir yük kalkıyor. Başkası bundan kaçmaz üstüne üstünd gider, belki bu yüzden kendimi korkaklıkla suçluyorum. Belki bu yönüm yüzünden depresyondayım.

Mcahit

Kayıtlı Üye
Benimde en sinir olduğum şeydir kendimi övmek.İster istemez konuşmanın bir yerinde ben, ben der dururum.Bu sitede de bunu çok yapıyorum:banghead:.Ben çareyi susmakta buldum.Çok konuşmuyorum.Gün içinde gerçekten çok çok az konuşurum.Gerekmedikçe ağzımı açmam.Ama yinede beceremiyorum.Zor şey şu ego...Zaten burada bunu yazarken bile ben kelimesini kullanıyorsam ego oluyor galiba.Bana kalırsa önce "ben" kelimesini bırakmalıyız.

exotic

Banlı Kullanıcı
İş
Sayın. Exotic doktora görünmeden asla obsesyon hastası olduğunuzu kabullenmeyin. Herkeste az da olsa bencillik vardır. Bu yönünüzü kabul edin. Böyle daha fazla kafaya takarsanız HAYATINIZI MAHVEDERSİNİZ.. Ne gibi amaçlar? Özel değilse açıklayabilir misiniz?
~~İyi Forumlar~~

aslında cekirdek inanclarımdan kurtulmam gerektiğini düşünüyorum.Bilinçaltım çöplük gibi.Savaş alanından farksız gibi hayatım buna baglı olarak çelişkiler ve karışıklarla dolu başa çıkamıyorum :/ kararsızlık, güvensizlik, antipati, olumsuz düşünme v.s çok kötü sonuçlarla uğraşmak zorunda kalıyorum.Ama dediğim gibi başa çıkamıyorum.Bi bilirkişiden yardım almalıyım.Hipnoza da ihtiyaç duyduğum fikrindeyim...

Mrs.Şeytan

Kayıtlı Üye
İş
İngilizce Öğretmeni
aslında cekirdek inanclarımdan kurtulmam gerektiğini düşünüyorum.Bilinçaltım çöplük gibi.Savaş alanından farksız gibi hayatım buna baglı olarak çelişkiler ve karışıklarla dolu başa çıkamıyorum :/ kararsızlık, güvensizlik, antipati, olumsuz düşünme v.s çok kötü sonuçlarla uğraşmak zorunda kalıyorum.Ama dediğim gibi başa çıkamıyorum.Bi bilirkişiden yardım almalıyım.Hipnoza da ihtiyaç duyduğum fikrindeyim...
Bence hayatına yeniden başlamalısın. Herşeydan arınmış bir şekilde bunu sende yapabilirsin... Hipnoza gerek olup olmayabilir. Sonuçta herşey senin elinde..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...