Duruişiti

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

lorda

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba sizlere bir sorum olacaktı. Duru işiti eğitimlerini sadece 1 hafta önce bir deneme yapmıştım. Bugun oturduğum yerde hiç aklımdan geçmezken bir anda sanki kulağımdan bütün perdeler kalktı ve bütün sesler bir anda birbirine karıştır , bu başka bir şeydi korktum biran . Bütün herşeyi duyabiliyorum ama sadece 3-4 saniye sürdü sonra bir çınlama geldi ve normal haline döndü kulaklarım sizce duruişiti gözmü kırptı?

byrosa

Kayıtlı Üye
Duyduğunuz şeyin Duruişiti ile hiç bir alakası yoktur.

Duruişiti
, hiçbir aygıt kullanmaksızın, algılanabilmesi olanaksız uzaklıktaki ses, konuşma ve müzikleri işitebilme ve bedensiz varlıklardan gelen tesirleri söz halinde duyabilme şeklinde olduğu iddia edilen paranormal yeteneğe metapsişikte verilen addır. Durugörü yeteneği ile karşılaştırıldığında, aralarındaki tek fark, paranormal algılamanın birinde görme, diğerinde işitme algısına dayalı olmasıdır.

Duruişiti fenomeninde işitilen sesin, kulakla duyulan sese benzemediği, içten gelen, zihinsel olarak işitilen bir ses olduğu iddia edilir. Fakat sesin beynin içindeymişcesine bilinen ses gibi işitildiği söylenir. Bununla birlikte, fenomende ses, önceleri karışık, belli belirsiz gelen fısıltı sesleri halinde olur; gitgide kuvvetlenir ve sonunda normal ses tonuna ulaşır. Olayı betimlerken iddialarını aktaran duruişitirlerin belirttiklerine göre, “adeta beynin içine bir telefon aygıtı yerleştirilmiş gibidir.”

Duruişiti fenomeni hipnotik veya doğal uykuda, “uyku-uyanıklık arası” halinde ve izolman, ekstaz (vecd), trans gibi degajman halleri sırasında oluşabildiği gibi uyanıkken (dalgınlık sırasında) de oluşabildiği iddia edilir.

Rüyalarda, tanınmayan bir sesin fısıldaması tarzındaki duruişitilerin hami varlıktan gelen mesajlar olduğu iddia edilir - alıntıdır*

adımsonbahar

Kayıtlı Üye
16 yaşımda ilk defa içimden kahve falı bakmak geldi babama baktım aileden birinin öleceğini söyledim vs olaylar gerçekleşene kadar geçen iki hafta süre boyunca benimle dalga geçtiler.gerçekleşince hepsi çok şaşırdı tabii.1-1.5 ay sonrasında evde yalnızken bir kaç cin gördüm saçımı düzeltmek için aynaya baktığım sırada gözüm kapıda enerjisel bir harekete takıldı elekririk gibi birşeydi mavimsi yaklaşık 1.70 boylarında yüzü gözü seçilmiyordu ama gel işareti yaptığını hissettim tekrar aynaya baktım göz yanılmasıdır diye çok korkmuştum yüzüm sapsarıydı birkaç saniye sonra tekrar kapıya baktım hala oradaydı içimden bir ses kapıyı aç gidecek dedi açtım yoktu ama salonun içinde şeffaf çocuk boylarında birşeylerin koşuşturduğunu gördüm 15 dakika kadar ağladığımı biliyorum sonra kapının çalmasıyla sanki hepsi ortadan yok oldu anneme anlattım sana öyle gelmiştir dedi ciddiye almadı.birkaç günsonra iki apartman yanımızdaki okulumuzun köpeği havlamaya başladı o sırada camdan dışarı bakıyordum havlama sesi derinleşti aynı ses aynı ton bir erkek sesi yükselmeye başladı dur dur dur diye bu ses derinleşince de tekrar havlama sesi yükseldi.buna çok sevinmiştim hayvanları anlayabiliyorum birkaç dakika sonra camın altına beslediğim kedilerden biri geldi yine miyavlama sesi derinleşerek yemek istiyorum a bıraktı aynı ses aynı ton yine mükemmeldi anneme koştum anlattım bu sefer deli muamelesi yaptı.aynı zamanda rüyalarım da çok enteresandı,5 dakika sonra kapı-telefon çalacak dediğimde bu gerçekleşiyordu bunlar çok hoşuma gidiyordu ama cinlerden çok korktum ve zamanla bu güçlerim veya marifetlerim artık neyse köreldi.rüyalarım hala garip ve çıkıyor kulağıma sürekli onu yap bunu yap veya onu yapmassan bu olur vs gibi sesler geliyor bir insanında yüzüne bakmam yeterli geliyor onun nasıl bir insan olduğunu anlamam için merak ediyorum ben neyim ve niye köreldim.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
16 yaşımda ilk defa içimden kahve falı bakmak geldi babama baktım aileden birinin öleceğini söyledim vs olaylar gerçekleşene kadar geçen iki hafta süre boyunca benimle dalga geçtiler.gerçekleşince hepsi çok şaşırdı tabii.1-1.5 ay sonrasında evde yalnızken bir kaç cin gördüm saçımı düzeltmek için aynaya baktığım sırada gözüm kapıda enerjisel bir harekete takıldı elekririk gibi birşeydi mavimsi yaklaşık 1.70 boylarında yüzü gözü seçilmiyordu ama gel işareti yaptığını hissettim tekrar aynaya baktım göz yanılmasıdır diye çok korkmuştum yüzüm sapsarıydı birkaç saniye sonra tekrar kapıya baktım hala oradaydı içimden bir ses kapıyı aç gidecek dedi açtım yoktu ama salonun içinde şeffaf çocuk boylarında birşeylerin koşuşturduğunu gördüm 15 dakika kadar ağladığımı biliyorum sonra kapının çalmasıyla sanki hepsi ortadan yok oldu anneme anlattım sana öyle gelmiştir dedi ciddiye almadı.birkaç günsonra iki apartman yanımızdaki okulumuzun köpeği havlamaya başladı o sırada camdan dışarı bakıyordum havlama sesi derinleşti aynı ses aynı ton bir erkek sesi yükselmeye başladı dur dur dur diye bu ses derinleşince de tekrar havlama sesi yükseldi.buna çok sevinmiştim hayvanları anlayabiliyorum birkaç dakika sonra camın altına beslediğim kedilerden biri geldi yine miyavlama sesi derinleşerek yemek istiyorum a bıraktı aynı ses aynı ton yine mükemmeldi anneme koştum anlattım bu sefer deli muamelesi yaptı.aynı zamanda rüyalarım da çok enteresandı,5 dakika sonra kapı-telefon çalacak dediğimde bu gerçekleşiyordu bunlar çok hoşuma gidiyordu ama cinlerden çok korktum ve zamanla bu güçlerim veya marifetlerim artık neyse köreldi.rüyalarım hala garip ve çıkıyor kulağıma sürekli onu yap bunu yap veya onu yapmassan bu olur vs gibi sesler geliyor bir insanında yüzüne bakmam yeterli geliyor onun nasıl bir insan olduğunu anlamam için merak ediyorum ben neyim ve niye köreldim.

Bakın sizi Moderatörümüz Syn.Keira'da uyardı. Sorunuzu konu açarak sorun.Bir başak üyenin konusunda kendinizi anlatmayın.Çünkü konu arkadaşın konusu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...