Duruişiti Teknikleri

Deist

Kayıtlı Üye
EGZERSİZ!:İçsel İşitme Duyunuzu Açmak

Bir park veya sahil gibi evinizin dışında yer alan ve rahat edebileceğiniz bir yere gitmenizi istiyorum,her yaştan insanın bir arada bulunabileceği bir mekan.Bir ağacın altında ya da hoşunuza giden bir başka yerde duran güzel bir banka oturun.Güzel,şimdi gözlerinizi kapayın,yavaşça nefes alın ve gevşeyin.İşte bu kadar...yanlızca gevşeyin.Bu sefer bakmanızı değil,fiziksel duyma algınızla dinlemenizi istiyorum.Uzaklardan gelen seslere odaklanın.Trafiğin gürültüsünü,bir uçağın sesini veya insanların konuşmalarını duymaya çalışın.Mümkün olduğu kadar uzaktaki sesleri duymaya çalışın.Güzel şimdi farkındalığınızı yavaşça çevrenizdeki seslere taşıyın.Oyun oynayan çocukları duyabiliyor musunuz?Konuşan başka insanlar var mı?Seslerin arasındaki yaş farkına dikkat etmeye çalışın,konuşanlar çocuk mu,yoksa yetişkin mi?Bulunduğunuz yerde kuşlar var mı?Yakındaki ve uzaktaki tüm sesleri aynı anda fark etmeye çalışın.Şimdi seslerin arasındaki sessizliği dinlemeye çalışın.Bu genellikle yeryüzündeki seslerin altından akan sezgisel bilgilerin erişilebileceği yerdir.

Bu egzersizlerle yapmaya çalıştığınız şey,fiziksel duyma algınızı farklı düzeylere ve menzilllere ulaşacak şekilde eğitmektir.Burada duyma kelimesini kullandım,ama izlenim edilirken mesele daha çok dinlemekle ilgilidir.Duymak ve dinlemek arasında büyük bir fark vardır,bu yüzden ikisi arasındaki ayrımı anlamaya çalışın.Böylece ruhunuzun duruişiti duyusunu keskinleştirecek ve içinizdeki sakin fısıltıya daha aşina hale geleceksiniz.Dikkatle dinleyin,çünkü ruhunuz sizinle bu fısıltı yoluyla konuşur.

EGZERSİZ 2 :İçsel İşitme

Rahat ve sakin bir biçimde oturun veya uzanın.Derin bir nefes alın ve günün yorgunluğunun geçip gitmesine izin verin.Gözlerinizi kapayın ve gevşeyin.Şimdi yavaş yavaş çok güzel bir gök mavisi ışığın boğazınıza yerleştiğini hayal edin.Nefes alıp verdikçe bu merkezdeki aydınlığın gitgide genişlediğini görün.Burası,duruişiti yeteneğinize erişebileceğiniz bölgedir.

Bu noktada birkaç dakika geçirin ve bilgi almak istediğiniz veya yönlendirilmeye ihtiyaç duyduğunuz herhangi bir konuda aklınıza gelen herhangi bir soruyu sorun,ancak bunu yaparken,farkındalığınızı bu bölgeye ve gök mavisi ışık üzerine odaklanmayı sürdürün.Eğer başlangıçta hiçbirşey duymazsanız hemen vazgeçmeyin.Eninde sonunda bir kelime ve hatta bir cümleyle karşılaşabilirsiniz.Elde ettiğiniz cevap sorduğunuz soruyla bağlantılı mı?Eğer anlamadıysanız kendinize şöyle sorun: "Bu benim için ne ifade ediyor?" Daha fazla bilgi içinize akabilir veya içsel rehberliğiniz daha önce verdiği cevaba bağlı kalabilir.Aldığınız bilgiye güvenin,çünkü ileride bunun mükemmel bir karşılık olduğunu fark edebilirsiniz.

Bir dahaki sefere bir arkadaş toplantısına katılacağınız zaman boğaz bölgenize odaklanmak için birkaç dakika ayırın ve sorun: "Bu toplantıyla ilgili bilmem gereken ne var?" Bir tavsiye veya bir şarkı duyabilir ya da bir şekilde sizinle konuşuluyormuş gibi gelen bir sembolle karşılaşabilirsiniz.Melekleriniz ve rehberleriniz de size yardım etmek için bekliyor olacaklar;yapmanız gereken tek şey soru sormak ve verecekleri mesajları dinlemek.Günlüğünüze aldığınız bilgileri not edin ve tarih belirtin,çünkü o sırada hiçbir anlam ifade etmeyen ama daha sonra yerli yerine oturan bir bilgi edinebilirsiniz.Daha önce söylediğim gibi şu soruyu unutmayın: "Bu bilgi bana mı geliyor,yoksa benden mi geliyor?"

Alıntıdır.