Dua okurken ve zikirdeyken dalga dalga titreme geliyor ve ağrlaşıyorum nedendir acaba

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Charreus

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar yetkililer bilgililer sevgili forumcu kardeşler bileniniz varsa açıklayabilirmi bazen böyle öylesine durgunlaşıyorum konuşma isteğim gidiyor dalga dalga titremeler üstüste geliyor hiç karakterime uymayan hareketler ve konuşmalar sergiliyorum ve bu durum yaşanınca dua okuyup üstümden atmaya çalışıyorum aynı şekilde zikir çekiyorum fakat bu titreme ve ülperme dalgaları arttıkça artıyor ve sonra gidiyor dua yı bırakınca ise 1 2 saat sonra gene aynı şeyler yaşanıyor bunlar nedendir acaba bilen varmı yardımm :(

AJA

Elit Üye
Arkadaşlar yetkililer bilgililer sevgili forumcu kardeşler bileniniz varsa açıklayabilirmi bazen böyle öylesine durgunlaşıyorum konuşma isteğim gidiyor dalga dalga titremeler üstüste geliyor hiç karakterime uymayan hareketler ve konuşmalar sergiliyorum ve bu durum yaşanınca dua okuyup üstümden atmaya çalışıyorum aynı şekilde zikir çekiyorum fakat bu titreme ve ülperme dalgaları arttıkça artıyor ve sonra gidiyor dua yı bırakınca ise 1 2 saat sonra gene aynı şeyler yaşanıyor bunlar nedendir acaba bilen varmı yardımm :(
Bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışacağım; öncelikle zikir çekmek bana göre çok özel bir durum.Yani nasıl zikir çekiyorsunuz ne için?Zikirlerin kesinlikle özel istekler için yapıldığı zaman sizi yönlendiren eğitimli biri olmalı yani işin ehli.Kendimden bir örnek veriyim size,zikir çekiyordum bir şey için ve sonrasında müthüş sessizleşmeye başladım,canım konuşmak istemiyordu sanki beni bıraksalar günlerce susacağım,içim donmuş gibiydi.Ruhumu kaybetmiş gibiydim.Sonraları duygusal gelgitler oldu.Bu durumu çok sevdiğim ve bilgisine sonsuz güvendiğim bir arkadaşıma anlattım.Bana bunları yaşayabileceğimi ve zikirin bilmeden yapıldığı taktirde tehlikeli olacağını söyledi aklım başıma geldi bıraktım ki çok güçlü bir şeydi yaptığım.
Şimdi bu yüzden soruyorum nasıl bir zikir çekiyorsunuz? Ne için ?Açıklarsanız daha iyi yardımcı olabilirim.

LETEREFURU

Banlı Kullanıcı
Bence zikirlerin verdigi enerji sizde çok fazla etki yapıyor...

bendekiben

Elit Üye

Sayın Charreus, ibadet en güzel arınma ve korunma şeklidir.Kalpten inançla yapılan duaların sizi koruyacağına tam ve kesin sekilde iman ederek inandığınız takdirde fayda sağlıyacaktır.Ayrıca Sayın Aja'nın dediği gibi zikir ruh alemine açılan kapılar gibidir.Bu alemde kaybolmamak ve neyaptığını bilerek hareket etmek için işi bilen bir kişinin(Mürşit) yönlendirmesine ihtyaç duyulur.Mürşit in görevi müridin bu alemde yanlış yollara sapmadan kendi önderliğinde tekamülünü tamamlamasına yardımcı olmaktır.Aslında tekamülün tamamlanması diye bir durumda söz konusu değil çünkü hiç bir insan Yaradanın tüm sırrına vakıf olamayacaktır.Sizin bu yaşadıklarınız bir negatif durumdan ziyade sizin ruhsal gelişim süreçlerinizlede alakalı olabilir.Akışta olun ve kendinizi zorlamadan kasmadan akışa bırakın bu yaşadıklarınız elbet bir nedeni vardır ve bunu anlıyacaksınız ama kötü olduğunu düşünmüyorum.

göçmenoğlu

Kayıtlı Üye
İş
Elektironik müh.
Bu okuduğun duaya ve senin o anki ruh haline bağlı sevgili charreus, okuduğun dua bir zikir veya salavatı şerife ise gerçekten içiinden gelerek hissederek büyük bir hulusi kalple okuyorsun demektir ki bu da duanın kabul olma alametlerinden birisidir bu konuda seni tebrik etmek gerekir, eğer okuduğun bir davet veya cinlerle iletişimle ilgili ise dikkatli olmanı öneririm dostane olarak.

Charreus

Kayıtlı Üye
Yaptığım zikirin tek niyeti Allaha yakınlaşmak kalbimin temizleyip arındırmak ve Allah dostu olmaya çalışmaktandır ayrıca , çektiğim zikir La ilahe İllallah Muhammeden Rasulüllah tır ve Sürekli Allah Allah diye zikir çekerim sayı tutmam fakat bu zikilerle ve Ayetel kürsi İhlas Fatiha gibi duaları hep okurum ve okuduğum zaman hep dalga dalga titreme ve halsizlik gelir bu hem hoşuma gidiyor hem korkutuyor nedenini çözmüş değilim fakat birde şöyle bir yazı okudum eğer dua ederken zikir çekerken saçlarınıza ve size titreme geliyor zorlanıyorsanız sesli söylediğinizde kesiliyorsanız cin musallat olabilir ve sizin ibadetinizi engeller ve sinirleniyormuş gibisinden şeyler okumuştum ne derece doğru bilmiyorum .

Dediğim gibi tek niyetim Allaha yakınlaşmak ve temizlenmektir yani şu an ki koşullarımda bir mürşid de bulamam Allah diye zikir çekerken La ilahe illallah diye zikir çekmenin ne gibi bir tehlikesi olabilir ki niyetim öbür varlıklarla görüşmek değil o nedenden dolayı açtım konuyu

AJA

Elit Üye
Ben bir konu açtım vird hakkında herşey diye onu okumanızı öneririm.Şeytanın işi zaten budur,size vesvese verebilir o anda. Yada siz manevi etkilerini duanın fazla hissediyorsunuzdur.Kafanıza takmayın.

cathrine

Kayıtlı Üye
Kimseyle konuşmak istemiyorsunuz çünkü,zikir çekmeyi tercih ediyorsunuz o sırada,eğer konuşursanız zikir çekemeyeceğinizi düşünüyorsunuz bilinç altında.Siz her dakika ibadet halinde bulunmak istiyorsunuz belki de.Başka bir açıklaması yok.

AJA

Elit Üye
Kimseyle konuşmak istemiyorsunuz çünkü,zikir çekmeyi tercih ediyorsunuz o sırada,eğer konuşursanız zikir çekemeyeceğinizi düşünüyorsunuz bilinç altında.Siz her dakika ibadet halinde bulunmak istiyorsunuz belki de.Başka bir açıklaması yok.
Hayır yanlış anlamışsınız.Konuşmama isteği öyle bir şey değil.Dialoğa girmiyorsunuz , herşey sessizleşiyor etrafınızda.Bu zikirin dışında olan bir hal.Macazen asosyalleşme diyeyim anlamanız için..

İyi forumlar.

Charreus

Kayıtlı Üye
Mantıklı bir açıklamaydı aydınlattığınız için teşekkür ediyorum .
Sevgi ile .

cathrine

Kayıtlı Üye
rica ederim,ben de öyle hissetmiştim,bir sebebi de yaptığınız işlemin kabul edildiğine dair bir işaret.Bişey için çok dua ediyorsanız Allah o duayı kabul edeceğinden aşırı dua etme isteği gelior diye öğrenmiş ve de buna yakın bişey yaşamıştım.Tabiki yine Allah bilir,Allah hepimizin dualarını kabul etsin.

B

bernaguntekin97

O bendede oluyor,okudugum duaların hepsi inanarak gördügüm ve okugum üzere gerçekleşiceginin göstergesi oluyor?dogru anladıysam tabiki.

BlueS

Kayıtlı Üye
Şeytanın vesvese vermesi üzerinde durulabilir. Çektiğiniz zikir fazla kuvvetli, bu yüzden şeytan sizi durdurmak için böyle korkutabilir veya uykunuzu getirebilir. Bunu düşünmenizle zikrinizi keseceğini düşündüğü için kafanıza bu çeşit sorular sokabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...