Domuz yağı hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

omemo

Kayıtlı Üye
Çocukluğumdan 22 yaşına kadar oturduğumuz dairenin salonundaki parke üstünde, daire girişinin önündeki merdivende ve balkonda "bally" e benzer lekeler vardı. Kendimi bildim bileli bu lekeler mevcut. Bu daireden taşınalı 10 sene oluyor. 4-5 sene önce bu lekelerden şüphelenip fotoğraflarını başka bir forumda paylaşmıştım. Domuz yağımıdır öğrenmek için ama anladığım kadarıyla forumda tam olarak görüntüsünü bilen yok veya bilen kişiler konuyu görmedi. Dün annemlerden çıkarken (daha sonra taşındığımız dairede) merdivende aynı lekeden gördüm ve anneme sordum bu ne diye. Bilmiyormuş 5-6 senedir varmış o leke ve tel süngerle, porçözle, çamaşır suyuyla çıkartmayı denemesine rağmen çıkmadığını söyledi. Sirke istedim ve çıktı. Kendi aldığım dairenin kapı önünde de benzer bir leke görmüştüm. Oraya gittim o da sirkeyle hafifledi fakat karşı komşu yanlış anlamasın diye fazla uğraşamadım. Tarife bu kadar uyan bir lekenin bütün dairelerimizin kapı önünde olması tesadüf olamaz diye düşünüyorum. Ve hepsinin yıllarca durup kim bilir kaç kere apartman yıkanmasında dahi çıkmaması ve sadece sirkeyle yarım saatlik uğraşla çıkması tesadüf olamaz.

Eski apartmandaki fotoğrafları yüklüyorum önce; (daha bunlara bir işlem yapmadım)

İsim: 30042010383..jpg
Görüntüleme: 0
Büyüklük: 29,0 KB (Kilobyte)

Ekli dosyayı görüntüle 6625
Ekli dosyayı görüntüle 6626
Ekli dosyayı görüntüle 6627
Ekli dosyayı görüntüle 6628

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Bunu okuyunca bilgisi olan bi yakınıma danıştım sizin için.En yeni süŕülenlenlerin kıvamına bakmanızı tavsiye etti.Yağ kıvamındamı anlayabiliyormusunuz, buna bir baķın.Domuz yağının renginin beyazı andırdığıñı ancak kala kala koyulaşmış olabileceğini iletti.
Benimde kanaatim sirkeyle çıkması tesadüf değildir.

omemo

Kayıtlı Üye
Annemlerin evinde bulduğum yeni farkettiğim lekelerin ilk ve sonraki hali (ilk hali olan fotoğraf da yarı yarıya çıkarttıktan sonra çektim, başta aklıma gelmedi) ilk hali;

Ekli dosyayı görüntüle 6632

Ekli dosyayı görüntüle 6636

Nerdeyse tamamen çıkmış hali;

Ekli dosyayı görüntüle 6633

Kendime aldığım dairedeki lekenin ilk hali (satın alalı 2 sene oluyor, leke aldığımda yoktu birkaç ay sonra farkettim yeni olmuştu.)

Ekli dosyayı görüntüle 6634

Sirke ile 2-3 dk ovaladıktan sonraki hali (dikkatli bakarsanız lekede bariz zayıflama var)

Ekli dosyayı görüntüle 6635

Bu lekeden gerçekten anlayıp teşhis edebilecek arkadaşların yardımcı olması, hem bana faydalı olacak hem de bu duruma maruz kalıpta farketmeyen arkadaşların bilinçlenmesini sağlayacağına inanıyorum. Internette bu tür bir fotoğraf bulamamıştım kıyaslamak için. Lütfen gerçekten konu hakkında bilgisi olup kesin bilgi verebilecek arkadaşlar cevaplasın ki herkez için referans olsun. Allah cümlemizi şer insanlar ve şerlerinden korusun.

fransula

Kayıtlı Üye
İnsanlar neden böyle şeyler yapar aklım almıyor. Başkalarının mutluluğunu kıskanmak, başkalarının acı çekmesinden zevk almak gibi iğrenç duygular besleyen insanları anlayamıyorum. Mutlu olacaklarını mı sanıyorlar acaba? Er ya da geç ilahi adalet yerini bulur. Boşa uğraş vermesinler insanları mutsuz etmek için. Bol bol dua edin sevgili Omemo. Güzelce temizleyin. Evinize giren çıkan insanları takip edin. Çok geçmiş olsun...

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Gerçekten konu hakkında bilgimiz olmadığı ve kesin bilgi veremediğimiz halde yazdığımız için özür dileriz.:oops:Bir iki konuda daha denk geldim yakın dönemde.."Gerçekten anlayan ,bilgisi olan yazsın".şeklinde...
Bir konuya cevap veriliyorsa bu sorunuz önemsendiği içindir.Herkes görüşünü yazar ,siz içlerinden en itibar ettiğinizi çeker ayıklarsınız buda size düşer.
Her fikire ayrı değerlidir yanlış dahi olsa önemi vardır.En azından ben hep böyle düşündüm.Sorduğum sorularda herkesin cevabını değerli gördüğüm için teşekkür butonuna bir tık yapmayı bir borç bildim kimseyi atlamadan.En azından bunu yapıp yorumumuzu öyle eleseydiniz.
Neyse konunuzu boş bir mesajla daha işgal ettim,artık mazur görürsünüz değilmi?

omemo

Kayıtlı Üye
Gerçekten konu hakkında bilgimiz olmadığı ve kesin bilgi veremediğimiz halde yazdığımız için özür dileriz.:oops:Bir iki konuda daha denk geldim yakın dönemde.."Gerçekten anlayan ,bilgisi olan yazsın".şeklinde...
Bir konuya cevap veriliyorsa bu sorunuz önemsendiği içindir.Herkes görüşünü yazar ,siz içlerinden en itibar ettiğinizi çeker ayıklarsınız buda size düşer.
Her fikire ayrı değerlidir yanlış dahi olsa önemi vardır.En azından ben hep böyle düşündüm.Sorduğum sorularda herkesin cevabını değerli gördüğüm için teşekkür butonuna bir tık yapmayı bir borç bildim kimseyi atlamadan.En azından bunu yapıp yorumumuzu öyle eleseydiniz.
Neyse konunuzu boş bir mesajla daha işgal ettim,artık mazur görürsünüz değilmi?

Sn. Iviv angeles beni gerçekten yanlış anlamışsınız yada ben kendimi yanlış anlatmışım. Benim bu konuda söylemek istediğim bilmeyenler yorum yapmasın değildi. Sadece evet bu domuz yağıdır veya değildir gibi kesin bir hüküm belirtilecekse beni ve okuyan diğer üyelerimizi yanıltmamak adına dikkatli davranılması için bir ricaydı. Tekrar ediyorum kesin hükümler için vurguladığım bir durumdu. Ve yine konudan anlayan arkadaşların bizi bilgilendirmesi için bir rica idi. Çünkü internette örnek resimlerle evet domuz yağı lekesi budur veya bu değildir şeklinde bir yazı, makale, konu ben bulamadım ve önemli olduğunu düşünüyorum. Neyse uzatmayayım gerçekten kusuruma bakmayın inşallah demek istediğimi anlatabilmişimdir.

omemo

Kayıtlı Üye
Bunu okuyunca bilgisi olan bi yakınıma danıştım sizin için.En yeni süŕülenlenlerin kıvamına bakmanızı tavsiye etti.Yağ kıvamındamı anlayabiliyormusunuz, buna bir baķın.Domuz yağının renginin beyazı andırdığıñı ancak kala kala koyulaşmış olabileceğini iletti.
Benimde kanaatim sirkeyle çıkması tesadüf değildir.

Konuyu açtıktan sonra ancak müsait olabildim ve 2. mesajınızı cevaplarken bu mesajın da size ait olduğunu şimdi fark ettim. Dalgınlığıma verin lütfen. İlginiz için tekrar teşekkür ederim.

Yeni sürülen derken en yeni leke 1,5 senelik ve aslında hepsinin rengi ilk resimdeki gibi bally yapıştırıcısı renginde. Hepsi de katı yani aynı kurumuş yapıştırıcı gibi sert ve sirke haricinde porçöz, çamaşır suyu, deterjan vb hiçbir yapı kimyasalıyla çıkmıyor. Hatta silinen beze az da olsa rengini dahi vermiyor. Fakat sirkeyle hemen açılmaya başladı ve ilk sürüşte sildiğim beze rengini verdi. 20dk civarında bir uğraş sonunda da çıktı. Bilgisi olan arkadaşınız resimleri kendisi gördü mü acaba?

hasan06

Kayıtlı Üye
evet aslında domuz yağıda bu şekilde leke bırakır ama %100 domuz yağıdır diyemem ama şunu diyebilrim ki domuz yağı papaz büyülerinde kullanır. ve şer için kullanılır ayırma büyülerinde yani dikkatli olun

nira

Kayıtlı Üye
Bi komsumuzun başında boyle bi olay vardı. Kadın taşındı gitti yeni evinde de vardı. Çok sene geçti yanılmıyorsam koltuğunda ki lekeyi göstermişti. Görülemeyecek bir yerine sürülmüştü. Sürekli yenileniyodu birini temizliyodu biri geliyordu filan. Basindan bela dert eksik olmuyodu.. Seneler sonra pat diye evime geldi bu kadın. Hükümet gibi kadın çocuk kadar kalmıştı. Canlı ceset gibi ruh gibi dolanıyor gözleri donuk. Korktum aslında ifadesinden.Evine girene çıkana çok dikkat et. Ayık ol. Milleti göz hapsine al takip et. Bulursun inşallah. Allah yardımcı olsun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

[XTR] Similar Threads

Ü
Cevaplar
5
Görüntüleme
582
Ü
Cevaplar
0
Görüntüleme
133
Üye silindi 77822