Dileğinizin Kabul olması için ...

essanti

Kayıtlı Üye
İş
reklamcılık
Dileğinizin Kabul olması için ...
Yaklaşık 7 sene önce yaşadığım bir olaydan bahsetmek istiyorum. Yeni tanıştığım erkek arkadaşım bana çok ağır bir olay yaşattı. O kadar kin doluydum ki gözüm hiçbir şey görmüyordu. Ve kendi kendime şöyle dedim. Ben seni kendime aşık edeceğim ve sürüneceksin aşkından... Sonra geceleri dua etmeye başladım. Ben bunu yaşamamalıydım. O beni öyle bir sevsin ki gözü benden başka kimseyi görmesin diyerek dua ediyordum. En sonunda kuran-ı Kerimi Türkçeden hatmetmeye karar verdim. Allah'ım sen adl olansın. Sen adaletlisin senin adaletine sığınıyorum ve sen her şeye kadir olansın diyerek vaktini biraz uzatarak Birkaç ayda kuran-ı kerimi hatmetmeye başladım. ve tamamladım. Her hatim sonrasında bu duamı tekrar ediyordum ağlayarak... Ben bunu hak edecek ne yaptım? Diyordum. Aradan 1 sene geçti. Ertesi sene bana yaşattığının birebir Allah şahidimdir ki aynısını yaşadı. Ve yetmedi hala beni deli gibi seviyor. Eğer birinin sevgisini, aşkını kazanmak istiyorsanız, Şifa bulmak istiyorsanız, imkansız zannettiğiniz bir olayın gerçekleşmesini istiyorsanız, Eğer haksızlığa uğramışsanız, Unutmayın ki büyü vb işler şeytandan medet ummaktır. Ve geçici çözüm üretmek yerine sorun çıkarmaya yönelik işlemlerdir. Ayrıca şeytanı yaratan Tanrı, şeytana yetki vermedikçe o karşınızdaki kişide hastalık, rahatsızlık, ölüm delirme yaratmaktan başka hiçbir sonuç yaratmayacaktır. Tanrıya eş koşma anlamına geldiği için büyü yaptıran kişi Dünya sonlandığında Allah’ın dininden ve huzurundan kovulacaktır. Bakara suresinde Allah O,büyü yapanlar bizden değillerdir derken büyü yapanların iyi ya da kötü niyetle olursa olsun hiç fark etmez dinden çıkan bir kafir olduklarını ve onları reddettiğini söylemektedir. Ayrıca karşı tarafa yapılan büyü size de tesir ederse çok kötü sonuçlar doğurabilir. Şuna emin olun ki 2 kez büyü yaşayan biri olarak kendi yaşadıklarınızın binlerce katını karşı tarafa yaşatıyor, paranormal akıl kaybettirici olaylardan medet umuyorsunuz. İsteklerinizin kabulünün Çözümü kuran-ı kerimi tek başınıza sessiz bir yerde, hatmetmek ve beklemektir. İster inan ister inanma kesinlikle dualarımın kabul olduğuna şahit oldum. Çünkü ben Allahtan istiyorum. Dileyenler için; Hatim Öncesinde 2 rekat Allah rızası için,2 rekat peygamberimizin yüzü suyu hürmetine diyerek peygamber için,2 rekat kuran hatmi için namaz kılınır ve niyet ettiğim kuranı kerimi hatmetmeye denir. Dua yürekten ve dilediğin gibi edilir. Sen merhametlilerin en merhametlisisin denilir. Ve Allahın anlamını bildiğiniz dilediğinizle doğru orantılı isimlerine sığınılır yüzü suyu hürmetine denir ve kuranı kerimimiz hatmedilir.

tuanadolunay

Kayıtlı Üye
Aslında kabul edilmeyen dua yoktur. Tüm dualar kabul edilirmiş fakat hepsinin gerçekleşme zamanı farklıdır. duanın kabul edilmesinin bazı şartları vardır iyi niyetle ve gönülden istenmesi bir diğeride istemekten vazgeçilmemesidir. vazgeçtiğiniz an isteğinizde geçersizleşir bu yüzden gerçekleşmesi için sürekli istemek gerekir.

Meruh99

Kayıtlı Üye
Çok haklisin arkadaşım yüreğine sağlık rabbim kabul etsin okuduklarını okuyacaklarını bütün Muhammed ümmetinin inşallah!

essanti

Kayıtlı Üye
İş
reklamcılık
Amin.Cümlemizin dualarını inşallah.Duaların kabul olduğu vakitlere de bakarsanız , müminin mümine ettiği dua ya da Kuran hatminden sonra edilen dua diye de geçer.Benim duam biraz kin dolu bir duaydı.Fakat allahım adl ismine sığındım diyerek 4 er cüz kuranı hatmedin.Bakın bütün dilekleriniz nasıl kabul oluyor.Sizler unutuyorsunuz da o dilek gerçekleşince aklınıza geliyor.Şüphesiz ki herşeyin doğru bir vakti vardır.Katılıyorum.Biz bilmeyiz fakat O,Allah en doğrusunu bilir.

desire

Kayıtlı Üye
Şeytana ruhunu herhangi birşey karşılığında satanlara ders olsun diyelim o zaman. Siz kur'an ı hatim ettiniz ve birşey istediniz oldu. Karşılığında iç huzura kavuştunuz. Ama şeytana ruhunu satanlar 27 yaşında öldüler veya hayatlarında en çok değer verdikleri şeyleri ellerinden gitti. Ben bu konudan bu dersi çıkartıyorum. Her ikisinde de dilek gerçekleşti. Belki Kur'an hatim edilmesi uzun sürebilir ama şöyle düşünmek gerek, her istediğimiz hemen olursa bu sefer olan şeyin değerini de bilemeyiz.

essanti

Kayıtlı Üye
İş
reklamcılık
Şeytana ruhunu herhangi birşey karşılığında satanlara ders olsun diyelim o zaman. Siz kur'an ı hatim ettiniz ve birşey istediniz oldu. Karşılığında iç huzura kavuştunuz. Ama şeytana ruhunu satanlar 27 yaşında öldüler veya hayatlarında en çok değer verdikleri şeyleri ellerinden gitti. Ben bu konudan bu dersi çıkartıyorum. Her ikisinde de dilek gerçekleşti. Belki Kur'an hatim edilmesi uzun sürebilir ama şöyle düşünmek gerek, her istediğimiz hemen olursa bu sefer olan şeyin değerini de bilemeyiz.

Bana büyü yapanların helak olması gibi...Büyülerden kurtulduktan sonra ''Bak nasıl toz olacaklar görüceksin allahın izniyle ''dedi hoca. ve herşeyin vakti olduğu gibi , dönüp ardıma bakmadım.Hayatımı yaşadım.Önce sahip oldukları evini kaybettiler.Çil yavrusu gibi aileleri dağıldı.Ona devamlı büyü yapan bir eşi oldu.Bana büyü yapan kişinin ...Akıl sağlığı yerinde değil.Bu Allah'ın adaleti değil de nedir ? Çok haklısınız herşeyin bir vakti var.Ve bize şer görünen şey,hayrımıza olabilir.Bunu bilemeyiz.Her yaşanılan büyük olayın ardından da mükafat vardır.Bunu da hayatımda madden ve manevi olarak yaşamış biriyim.Allah'a sığının başarıya ulaşacaksınız.