Diğer boyutlardaki varlıklar maddeyi nasıl elde ediyor olabilir?

nikılıs

Kayıtlı Üye
Az önce forumda bu tür varlıklarla ilgili konuları okurken birden aklıma bu soru geldi.Örneğin bembeyaz kıyafetler içinde gördüğümüz etekleri rüzgarda uçuşan bir peri,veya siyah cüppeli başka bir varlık.Bize mi böyle görünüyorlar,yoksa kendi boyutlarında da üzerlerinde bu kıyafetlerle mi dolaşıyorlar? Eğer kendi boyutlarında eşya kullanıyorlarsa,biz kendi boyutumuzda eşyalarımızı bir dizi üretim sürecinden sonra elde ediyoruz.Mesela bir kıyafet elde etmemiz için önce pamuk toplayıp veya koyun yünü kırkıp hammadde sağlamamız gerekiyor.
Peki diğer boyutlardaki varlıklar kendi maddelerini nasıl elde edebilir? Bizim gibi üretim süreci olacağını düşünemiyorum.

makssenberg

Kayıtlı Üye
Bu soruyu yanıtlamak için ilk önce çoklu evrenler ve çoklu evrenlerde zaman boyutu olan 4. boyutun üstünde boyutlarda evrenler var mı bundan emin olmak lazım. Bunun kanıtlanabilir cevabına ulaşan nobel ödülü alır zaten, bundan dolayı bu başlığa benim yorumumdan sonra yazılacak yorumları mantık süzgecinden geçirip düşüncelerinizi öyle şekillendirin zira tonla saçmalayanlar çıkacaktır ciddiye almayın. Belki bu boyutta etkisi görülen varlıklar beden sahibi değil ancak bilinçleri ile telekinezi gibi maddeye etki edebiliyorlardır, belki bedenleri vardır fakat çok uzak gezegenden buralara telekinezi gibi etki ediyorlardır. Belki daha üst boyutlar yoktur bedenlerini görünmez yapıp etki ediyorlardır yani hep bizim dünyamızda bizimle beraber varlardır. Daha sayarım ama bunlar hep spekülasyon.

Ü

Üye silindi 58480

Az önce forumda bu tür varlıklarla ilgili konuları okurken birden aklıma bu soru geldi.Örneğin bembeyaz kıyafetler içinde gördüğümüz etekleri rüzgarda uçuşan bir peri,veya siyah cüppeli başka bir varlık.Bize mi böyle görünüyorlar,yoksa kendi boyutlarında da üzerlerinde bu kıyafetlerle mi dolaşıyorlar? Eğer kendi boyutlarında eşya kullanıyorlarsa,biz kendi boyutumuzda eşyalarımızı bir dizi üretim sürecinden sonra elde ediyoruz.Mesela bir kıyafet elde etmemiz için önce pamuk toplayıp veya koyun yünü kırkıp hammadde sağlamamız gerekiyor.
Peki diğer boyutlardaki varlıklar kendi maddelerini nasıl elde edebilir? Bizim gibi üretim süreci olacağını düşünemiyorum.

Cok siradisi bir sorgulama. Cok ince bir tespit. Tebrik ederim sizi.

TravisBickle

Kayıtlı Üye
Farklı varoluş biçimleri diye biliyorum. Ve senin zihnine yansımaları da sana ifade etmek istediklerinin bir yansıması. Eğer sana korkunç görünmek isterse korkunç, güzel görünmek isterse güzel görünür. Boyutları ve varoluş biçimlerini karıştırmamak gerek. Zamanın kendisi de bir boyut. Bunu gelişkin bir paralel evren gibi gözünde canlandırmamak lazım. Tabi bu benim görüşüm. Kanıtlanabileceğini düşünmüyorum. Kendi çıkarımlarını yapabilirsin.

Ü

Üye silindi 58480

Surete burunmek vardir bizim literaturde. Cok guzel bir insan suretine burunur melekler.

Onun haricinde bizim kendi elimizle yaptigimiz aletlerin de olaganustulugu hala anlanamiyor.
Bir ham maddeyi isleyip kullanisli bir esya haline getirmemiz icin gereken akil, kucuk kucuk dusuncelerle ve farkedislerle kendini belli eder.
Dusunce ve fikir ise enerjidir. Ugrar gider. Enerji ise tanimindan hicbirimizin tatmin olmadigi bir kavram. Butun yasamsal boyutlarin musterek ve baglayici hakikatine kadar uzanan, kusatan, sekil degistiren, suret degistiren, canlilik dedigimiz, insani mukafatlandiran ya da cezalandiran acaip bir kavram. Sir. Enerjiyi kim tanimlarsa tanimlasin eksik birakmis olur.