Demonlar Neden Bize yardım Eder?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kabardey

Kayıtlı Üye
Abi yorumları okuyorumda herkes cinlerle, demonlarla, şeytanlarla kanki olmuş sanki.Öyle bir anlatıyorlar ki her gün demonlarla takılıyolar sanki.Ben bu yaşıma kadar böyle birşey ne gördüm ne duydum.Böyle birşey yaşayan bir Allah kuluna rastlamadım tanışmadım.Siz nerde yaşıyosunuz Allah aşkına.Yoksa siz Demon musunuz !?

Meseleyi bir tartışma haline getirmek istemiyorum ancak söylediklerinize lütfen dikkat edin. Benim kendi adıma ve bu sitedeki çoğu emek sahibi insanın en çok dikkat ettiği şeyler arasında insanlara yanlış bilgi vermemek gelir. Çünkü bu hassas konularda yanlış bilgi vermek insanlara felakete sürükleyebilir. Bu kadar sivri dilli eleştireceğinize biraz araştırsanız hiç bir şey kaybetmez aksine kazanırsınız. Evet pratikte bir tecrübe sahibi değilim ama bu konu üzerine teorik olarak emek verdim. Ki zaten bir müslüman olarak bunu pratiğe dökmeyi hiç düşünmedim.

Şimdi senin gibi bir müslümanın bu konuyla ne alakası var? Ne diye kafa yoruyorsun? Diyebilirsiniz. Bilgi arayışında olmayı kayıp olarak görmediğimdendir. Verdiğim tüm bilgiler şu ana kadar okuduğum, konuştuğum ve edinimlerimin bir karşılığıdır; kimseye safsata sallamıyorum. Zaten site paranormal olayları ele alan bir site. Bu durum niye sizi bu kadar rahatsız etti anlamıyorum. Germeye yönelik, agresif bir tutum izleyeceğinize, bildiğiniz şeyleri paylaşmanızı isterdim.

Maksimilyanus

Banlı Kullanıcı
İş
Bilgisayar Mühendisi
Evet,Şeytan (Demon) size yardım eder,niçin yardım eder ? sorunuzun cevabı ise,sizi rezil etmek için,Ama insanların bazıları ise vezir olacağını savunur.Şeytan ve yardım kelimesi,ikisi bir araya gelmeyecek sözlerdir.Sizin ahirete, imanınızı ve kişiliğinizi kaybetmiş olarak göndermek için,kullandığı hilelerden biride yardım sözüdür.
Şeytan çağırma sözlerinin nerden geldiği sorusu da gayet basittir.Şeytan dan...

obscurhomme

Kayıtlı Üye
Meseleyi bir tartışma haline getirmek istemiyorum ancak söylediklerinize lütfen dikkat edin. Benim kendi adıma ve bu sitedeki çoğu emek sahibi insanın en çok dikkat ettiği şeyler arasında insanlara yanlış bilgi vermemek gelir. Çünkü bu hassas konularda yanlış bilgi vermek insanlara felakete sürükleyebilir. Bu kadar sivri dilli eleştireceğinize biraz araştırsanız hiç bir şey kaybetmez aksine kazanırsınız. Evet pratikte bir tecrübe sahibi değilim ama bu konu üzerine teorik olarak emek verdim. Ki zaten bir müslüman olarak bunu pratiğe dökmeyi hiç düşünmedim.

Şimdi senin gibi bir müslümanın bu konuyla ne alakası var? Ne diye kafa yoruyorsun? Diyebilirsiniz. Bilgi arayışında olmayı kayıp olarak görmediğimdendir. Verdiğim tüm bilgiler şu ana kadar okuduğum, konuştuğum ve edinimlerimin bir karşılığıdır; kimseye safsata sallamıyorum. Zaten site paranormal olayları ele alan bir site. Bu durum niye sizi bu kadar rahatsız etti anlamıyorum. Germeye yönelik, agresif bir tutum izleyeceğinize, bildiğiniz şeyleri paylaşmanızı isterdim.

Benim amacım kanıt ve delil bulmak.Lakin bu konuda bende uzun zamanlardır kafa yoruyorum.İnsanoğlunun yaradılış sebebini araştırıyorum ve olağanüstü olaylara herkes gibi benimde çok büyük ilgim ve alakam var.Ancak bu konuda bugüne kadar en ufak bir delil veya kanıta rastlamadım, bulamadım.Bu siteylede tesadüf eseri karşılaştım ve benim yıllardır araştırdığım fenomenler hakkında böylesine bol keseden sallayıp, sanki bu işin ilmini okumuş, yemiş, yutmuş, hergün demonlarla kahvaltı yaparmışçasına sergilenen tutumlar beni biraz olsun şaşırttı ve sinirlendirdi.Burda ki çoğu insanın sizin gibi teoride hiçbir kanıtı ve delili olmayan bilgilere sahip olup ama asla pratikte bir deneyim yaşamamış ve şahit olmamış insanlar.İşin sinir bozan tarafı bu.Burda konu hakkında pek fazla bilgisi olmayan insanlara bilim kurgu filmi gibi yalan yanlış hikayeler ve teknikler anlatıp insanları kandırıyorsunuz bence.Anlattıklarınızı önce siz uygulayın ve İNANIN.Ondan sonra insanlara anlatın.

Saprohil

Kayıtlı Üye
Demonlar faşisttir.Ateşi topraktan üstün görürler.Faşist bir insan kendi ırkından başka ırkları dost olarak mı görür yoksa kendilerine köle olarak mı ?

İşte Şeytanın da yakın öğrencileri ve yolundan ilerleyenler,ateşi topraktan üstün olarak görürler.Şeytanın baş kaldırışı Ateşin topraktan üstün olduğunu düşündüğünden dolayıydı.Irkının kahramanı oldu.Bazıları Şeytanın yolunda bazıları Allah'ın yolunda ilerler.Allah'ın yolunda ilerleyenler insanlara zarar vermezler,ilişmezler.Şeytanın yolunda ilerleyenler insanın ruhsal boyutunu kullanıp,güçlenmeyi düşünürler.Size her istediğinizi verir.Dünyevi her şeyi verebilirler.Dünya'da ki herşeye sahipler.Ama sizden alacağı şey çok daha değerlidir.Siz değerli olduğunu bilmezsiniz.Kar ettik zannedersiniz ama zarar edersiniz.

Şeytan insan yokken cennette Allah'tan sonra en yetkili varlıktı.Bugün bildiğimiz baş meleklerin hepsi onun öğrencisiydi.Hepsinden daha bilgili,daha güçlüdür.Ama Allah,Şeytanın gücünü kullanmasını engelledi.Sadece vesvese gücünü verdi.Şeytan sadece vesvese verebilir.Gücünü kullandığı an kendi sonu olur.

Zoraki kimseyi kendisine secde ettiremez,kendi yolunda ilerletemez.Sadece onlara bir şey vaat edip,vesvese verir.Akıllarına girer.

Herkes Ademoğullarının da,Ateşten gelenler gibi kısa sürede baş kaldıracağını,aralarından çok az kişilerin Allah'a itaat edeceğini zannediyordu.Ama böyle olmadı.

İnsan ateşten gelenler gibi kısa sürede isyan etmedi.Aralarından çok değerli kişiler doğdu.İnsanın imtihanı Dünyevi mallarla,isteklerledir.Ateşten gelen Şeytanın,cinlerin ise imtihanı güç ve kudretledir.Ebedi saltanatı isterler.Mal mülk,cinsi şehvet vs. pek çok şey onlar için önemsiz.Gözleri yükseklerde.İnsan ise ufak tefek şeyler için Allah'a karşı geliyor.

Kabardey

Kayıtlı Üye
Benim amacım kanıt ve delil bulmak.Lakin bu konuda bende uzun zamanlardır kafa yoruyorum.İnsanoğlunun yaradılış sebebini araştırıyorum ve olağanüstü olaylara herkes gibi benimde çok büyük ilgim ve alakam var.Ancak bu konuda bugüne kadar en ufak bir delil veya kanıta rastlamadım, bulamadım.Bu siteylede tesadüf eseri karşılaştım ve benim yıllardır araştırdığım fenomenler hakkında böylesine bol keseden sallayıp, sanki bu işin ilmini okumuş, yemiş, yutmuş, hergün demonlarla kahvaltı yaparmışçasına sergilenen tutumlar beni biraz olsun şaşırttı ve sinirlendirdi.Burda ki çoğu insanın sizin gibi teoride hiçbir kanıtı ve delili olmayan bilgilere sahip olup ama asla pratikte bir deneyim yaşamamış ve şahit olmamış insanlar.İşin sinir bozan tarafı bu.Burda konu hakkında pek fazla bilgisi olmayan insanlara bilim kurgu filmi gibi yalan yanlış hikayeler ve teknikler anlatıp insanları kandırıyorsunuz bence.Anlattıklarınızı önce siz uygulayın ve İNANIN.Ondan sonra insanlara anlatın.

İnsanları kandırmak mı? Demonlar ile ilgili anlattığım şeyler nasıl bir insana zarar verir? Bu konuda yazılmış onca şey içerisinde gerçeğe en yakın çıkarımları aktarmaya çalıştım. İnsanlara yardımcı olmak tek amacımdı. Dediklerinizin hepsine katılmıyor değilim ama ithamlarınız çok ağır ve küstahça. Şimdiye kadar site içerisinde yazdıklarımın hepsini okudunuz mu? Siz nasıl bana bu sıfatları yapıştırabilirsiniz? Bahsettiğiniz insanlar örnekleriyle birlikte mevcut.

Verdiğim bilgilerde yanılabilirim; insanım. Demonlarla iletişime geçmenin tehlikeli olduğunu aktardım. Bunun tehlikeli olmadığını iddaa eden insanları kandırır. Delil ve kanıt arıyorsanız metotları kendiniz uygulayın. Sonra hepimizi lütfen aydınlatın. Genelleme yapmak her zaman iş görmez. Kimsenin hakkını almayın. Hepimiz hata yaparız. Ben yaparsam bana bildirin ve çözelim. Ama bu küstah üslubunuz alkışlanacak bir şey değil.

dugukann

Kayıtlı Üye
Şeytanın,cinlerin ise imtihanı güç ve kudretledir.Ebedi saltanatı isterler.Mal mülk,cinsi şehvet vs. pek çok şey onlar için önemsiz.Gözleri yükseklerde.İnsan ise ufak tefek şeyler için Allah'a karşı geliyor.

Bunun onların Allah ın Aziz,Cebbar ve Mütekebbir isimlerine mazhar olmalarından ileri geliyor.

ufukalper

Kayıtlı Üye
Kısacası demonlar:
-Aşçıyı önce vezir sonra soytarı yaparlar
-5 lira kazanan adamın önce 100 lira kazanmasını sağlarlar sonra 3 kuruşa mahkum ederler
Hiçbir varlık size durduk yere yardım etmez vardır bir çıkarı.Mümkün olduğunca bulaşmayın bu işlere tehlikeli ve gereksiz buluyorum ben.

satelcom

Banlı Kullanıcı
Demonlar size her konuda yardım edebılır. Para , aşk isteklerı vs.. istediginiz karsılıgında sıze de kendı ıstegını yaptırırlar ortada bı döngü vardır yani
Kaç tane demon çağırdın da ne yardım aldın?Hangi demonu çağırıp ne faydasını gördün?Nickinin ne anlama geldiğini biliyormusun?Bu forumdaki inançlı-herhangi bir dine sahip kişileri kışkırttığının farkındamısın?Ateist veya satanist olman illaki bu nicki kullanmanı gerektirmez.

candokia

Kayıtlı Üye
Bilmiyorum bir kitapta okumuştum demonlar kendi kanımız karşılığında bize hizmet ediyorlarmış.

Ü

Üye silindi 38107

Arkadaşlar konu iyice sapıtıldı .Lütfen konu dışına çıkmayın yeni konu açarsanız orda tartışalım bende katılmak istiyorum. Ama bu mümkün değil çünkü bu forumda benim bildiğim din ile ilgili haram-günah-sevap-senin tanrın kötü-benim tanrım iyi-Ulusa sesleniş gibi müslümanlara seslenmeler-sen kafirsin-sen cehennemliksin-konuyu kapatın çünkü siz sahtekarsınız vb. konuşmalar yasak.
1-Burda her dinden insan var bir nickname görüpte dinimize küfredildiğini sanmayalım lütfen çünkü bende müslümanım ama onun görüşü o değilmi?
2- Burda kimse kimsenin amcaoğlu,dedesinin kızı, teyze yakını falan değilki herkes birbirini tanısın o yüzden gücü var gücü yok hristiyan müslüman bilemezsiniz. O yüzden karşıdaki kişiyi kışkırtmayacak şekilde konuşalım

Neyse vaaz vermiş gibi oldum.

İyi forumlar dilerim

sermis

Kayıtlı Üye
Evet arkadaşlar bir süredir bu forumda büyülerle ve demonlarla ilgili birçok şey okudum birçok isim vb. Öğrendim ama sonra aklıma bir şey geldi... Demonlar neden bize yardım ediyor? tamam biz karlı çıktığımız gibi onlar 10 katını alıyor diyorlar fakat şeytan ademe secde etmediği için şeytan olmadı mı? bize, insanoğullarına neden dünya hayatımızda yardım ediyorlar? ellerine sonunda birşey geçicek mi? yoksa sadece bunu yapmamız bizi Allah dan uzaklaştıracak olduğu için mi bize yardım ediyorlar?

Ve birde merak ettiğim konu ise şeytanları çağırmak için kullandığımız dil nerden çıktı nasıl oluştu bilen varsa yazabilir mi?...

nacızane bıldıklerımı yazmak ısterım
acık ayetler
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Allah, insanı yaratınca meleklere ve meleklerin için olan ama melek olmayan ateşten yaratılmış olan iblise yani şeytana da Âdem’e secde etmelerini emretti. Melekler Allah’ın emrine hemen itaat etti ve Adem’e secde ettiler. Ancak şeytan böbürlenerek emre itaat etmedi, emri geri çevirerek secde etmeyerek kafir oldu.
Daha sonra bu hadise üzerine Allah onu rahmetinden kovdu.
Şeytan da Allah’tan kıyamet gününe kadar yaşam hakkı istedi. Allah da kendisine bu imkanı verdi. İşte bütün bunlar Kur’an-ı Kerim’de mealen şöyle anlatılmaktadır:
[/FONT] “Sizi yaratmıştık, sonra şekil vermiştik; sonra meleklere: “Âdem’e secde edin” demiştik. Hemen secde ettiler, İblis öyle yapmadı. O secde edenler arasında yoktu.
Allah dedi ki: “Emrettiğim zaman seni secdeden alıkoyan neydi?” “Beni ateşten, onu çamurdan yarattın. Ben ondan üstünüm” diye cevap verdi.” (A’raf 7/11-12)
“Ben ondan üstünüm. Beni ateşten yarattın, onu çamurdan yarattın.” (Sâd 38/76)
“Balçıktan, işlenebilen kara topraktan yarattığın insana secde edemem.” (Hicr 15/33)
İblisin bu cevabına karşılık Allah iblise mealen şöyle dedi:
“(Allah) buyurdu: "Öyleyse oradan in, orada büyüklük taslamak senin haddin değildir. Çık, çünkü sen aşağılıklardansın." (A’raf 7/13)
Bunun üzerine Şeytan Allah’tan kıyamet gününe kadar süre istedi ilgili ayet bunu şöyle bildirir.
“Rabbim! İnsanların tekrar dirilecekleri güne kadar bana süre tanı.” (Sâd 38/79)
Kısaca şeytan Allah’ın emrine itaat etmediği için Allah’ın rahmetinden kovulmuş kafir olmuştur. O günden beri de insanları yoldan çıkarmaya çalışmaktadır.
aslında burda hersey cok net neden seytan soyu ınsanlardan nefret etmektedır ve ortada bır savas durumu vardır

demonn
demon bızdekı adı ile ifrıt
ifritler yanı demonlar cin taıfasının en güçlu enerjıye sahıp kavımlerıdır
bırebır ınsanlara zarar vermek musallat olmak gıbı durumları yok denıcek kadar azdır ya cok güçlü yapılan büyüler büyücülerın musallat etmesı yada o ınsanın buyuk bır hata işlemsı ..büyük işlerde kullanılırlar..basıt işlerle ugrasmazlar
ifrit onlarca cinın gucune eş degerdır..genelı kötülük için vardır iyilige calısan yanı o enerjıye sahıp ama kullanılamayan kavımlerde vardır

sıze yardım edenın ifrit oldugu nerden bılıyorsunuz ben ıfrıtım demezkı normal bır cinmı demonmu ıblısmı nasıl anlarsınız ifrit normalde neden ınsalarla anlasma yapar
buyuk işler ılmı bılenler onlarla belkı ama sıradan ınsanlarla işlerı olmaz onlar sıradan çerez cinlerdır
demon davetlerı ifrit huddam davetlerının yuzde 99 yalan boştur asla başarı saglanamaz..onlar davetle gelmez onlar ısterse gelır ama onların görunmelerı ırtbata gecmelerı herkese nasıp olmaz ..onlarında krıterlerı vardır bu çok ayrı uzun bır konu gecıyorum...surda bır kısı desınkı ben davet ettım geldı ama ifrıt olucak bende yazdıklarım ıcın özur dılıycem....,
onlar bıze yardım etmıyor asla
bız öyle algılıyoruz onlarla dostluk kurmak anlasma yapmaktır asla cıkarsız degıldır bır bakmıssınız sızın ısteklerınız onu karslık ıstemesı bütün ıman gıtmıs ..onlar sanıldıgı kadar aptal degiller sadece bızım tek üstün noktamız bızde mantık var onlarda yok onlardada zeka var ama mantık olunca her an falso verırler bır ınsan hemen onun yalanını yakalayabılır..

şeytanı cagırmak dili dıye bırsey yokkı ıstersenız türkçe bıle cagırırsınız nasıl olsa çagırmalar boş..
bırde nerden cıkmıs
bakın
islamda kuranı kerımde ilim yazmaz ınsanların olması gereken bır ınsan krıterlerı bol bol anlatılılır..yeterlı olması gerektıgı kadar
mısal ilmi ledun ilmı havas ilmı huddam ılmı sımya vs...bır sürü ılım vardır kuranı kerım bunları anlatmazz çunkı her ınsanın kapasıtesı aynı degılıdr
secılmıs özel ınsanlar bunlara vakıf olur..bu ılımlerın özel ınsanları bu aleme aıt olmayan dostlarla bu ılımlerı alırlar nesılden nesıle aktarırlar ama sıradan ınsanlara degıl yıne kndılerı gıbı seckın ınsanlara..
bır ınsan ıle evlıye velı peygamber aynı olamaz onların kaldırdıgı seylerı sıradan ılım almayanlar kaldıramaz
neden ınsanların hepsınde göz perdesı kapalıken bazı ınsanların acıktır ve onlarda boyut yoktur
bır düşünun göz perdenız yok herseyı göruyorsunuz akıl saglıgınız kısa bır sürede bozulur ..
bu daverlerdekı dıller onlarla görusup onlardan egıtım almıs kısılere ögretılenler

elımden geldıgı kadar kısa kesmeye calıstım

Loki

Banlı Kullanıcı
Demonlar efendinin askeridir, aslında karşılıklı oynanıyor sen ondan birşey alıyon o senden, aslına bakıcak olursan çağırmadım duymadığım görmediğim birşeye inanmam
ki bu kısıtlıdır şeytan için bir çok şey derler, yok tanrının yerine geçmeye çalıştı tahtına oturmaya kalkıştı, secde etmedi düştü aslına bakıcak olursak
dünyada kötülüğü yapan o değil, kötü olan insanlar o bu süre için kötü ama değil asla kötülük, basit bi askerle görüşüceğime ben onunla görüştüm
kötülükmü? hayır yalanmı hayır sadece iyilik gördüm aslına bakarsan benim içimdeki şey yüzünden olaylara başladım belki başlamamam gerekirdi
dediğim gibi ''Karşılıklı oynanan tüm oyunlarda her zaman bir rakip birde kurban vardır.'' sevgi ve ışıkla

01anavarza

Banlı Kullanıcı
Şeytanın gayesi zaten insanları Allah'tan uzaklaştırmak onları kötü yola saptırmak.Bunda da gayet başarılılar...

gümüş

Kayıtlı Üye
Evet arkadaşlar bir süredir bu forumda büyülerle ve demonlarla ilgili birçok şey okudum birçok isim vb. Öğrendim ama sonra aklıma bir şey geldi... Demonlar neden bize yardım ediyor? tamam biz karlı çıktığımız gibi onlar 10 katını alıyor diyorlar fakat şeytan ademe secde etmediği için şeytan olmadı mı? bize, insanoğullarına neden dünya hayatımızda yardım ediyorlar? ellerine sonunda birşey geçicek mi? yoksa sadece bunu yapmamız bizi Allah dan uzaklaştıracak olduğu için mi bize yardım ediyorlar?

Ve birde merak ettiğim konu ise şeytanları çağırmak için kullandığımız dil nerden çıktı nasıl oluştu bilen varsa yazabilir mi?...

1- Adem ve Havva kısası haricinde demon/iblis/cin/kötü ruh/negatif varlık vb adlarıyla anılan türlerin doğrudan kişilere yaklaşıp yardıma ihtiyacın var mı? diye sorduğu ya da aniden belirip sana yardım etmek istiyorum dediği henüz duyulmamıştır. Fakat kişiler çeşitli ritüellerle çeşitli amaçlar için yardım isterler ve karşılığında da bir bedel öderler. Mantık çerçevesinde bakarsak ortada karşılıksız bir yardımdan çok bir tür ticari anlaşma vardır. Karşılıklı çıkarlar söz konusudur, siz bir edinim için görece önemsiz saydığınızdan vazgeçersiniz, o da başka bir edinim için görece önemsiz saydığı bir eylemi gerçekleştirir,alış veriş tamamlanır. Tehlike sizin neden vazgeçtiğinizdedir.

2- İlahi dinlere göre demonlarla iletişime geçerek vazgeçtiğiniz zaten en başta inancınız olur,burada tercihi yapan siz olduğunuz için sizi Allah'tan uzaklaştırmaya tekrar tekrar uğraşmak gibi bir kaygıları olmaz, aksine pek çok davetin karşılıksız kaldığı gerçeğini göz önünde bulundurursak aslında ilk tepkilerini bırak bu işleri ,dön hala vakit varken diye yorumlamakta mümkün. Ancak inanç sistemlerine göre onların da kendi görevleri var, uzaklaşmak istemiş ve bunu tercih etmişseniz bu onlardan çok sizin çabalarınızla olur. İnanç sistemlerine göre onlar sadece kendi görevlerini ifa etmiş olurlar.

3-Kültürlere göre çeşitli çağırma dilleri vardır. Batı kültüründe latince ve enokyan dilinden hangisinin daha eski olduğu hala tartışmalıdır. Diğer taraftan Japon ya da Çin kökenli bir negatif varlık/demon için kullanılan dil elbette latince ya da enokyan değildir. Kadim zamanlarda şamanların yaşadıkları coğrafyalarda kullandıkları farklı diller olmuştur. Kimisi arapça seslenir, kimisi yerel kızılderili dillerinde. Aslında yüksek maji bölümümüzde olması lazım, uzun bir zaman önce Sn Yule'nin Maji ve sesler üzerine yazdığı bir iletisi vardı. Yazıyı bulur ve okursanız dilin kendisi kadar ses ve titreşimlerinin etkisini kavrayabilirsiniz. Bu ilk demonic dilin nasıl meydana geldiği sorusunu karşılamasa da dilsel farklılıklara rağmen doğru titreşimle ayinin gerçekleştirilmesi için yeterli olabileceğini fikrini oluşturur. Çeşitli hipnoz seanslarında bugün ölü diller olarak kabul edilen çok eski zamanlardan kalma kelimeler trans halindeyken kullanılmış, bu da deneyleri gerçekleştirenleri aramice ve hatta deneklerin hiç bilmedikleri herhangi bir dil ya da dillerde kullanılmış (xenoglossia deneyleri) kelimelere götürmüş ve bir kısmının demonic dil olduğu kabul görmüştür fakat halen nece olduğu bilinmeyen ve hiç bir anlam ifade etmeyen kelime ve sesler de kaydedilmiştir. Bunların da bir kısmının demonic olduğu kabul edilir. Dillerdeki çeşitlilik ve ölü dillere rağmen halen yaşayan dilde yeni kelimelerin türetilmişliğinin işe yaraması üzerine düşünürsek yine ses ve titreşime geliyoruz. Ancak-buradaki titreşimin sadece ağızdan çıkan sesle olduğunu "ben" zannetmiyorum fakat denemelerin sözlükleşmesinde etkin olanın anlamlı -anlamsız başarılı ayinlerde kullanılmış sesler dizisi olduğunu sanıyorum.

NOT: Bu iletide sadece genel bir mantık yürütülmüştür, kesinlik içermez.

GabrielAngel

Kayıtlı Üye
"Olağan evren için gerçek olan, tüm algılarımız beynimizdeki değişimlere bağımlıdır öyleyse tüm algılarımızın beynimizdeki değişimlere bağlı olma gerçeğinin içine, tüm fenomenlerinde beynimizde olan değişimlere bağlı olduğunu eklemeliyiz.
Majikal fenomeni buna rağmen, bir alt sınıfa dahil etmek gerekir, çünkü maji ayini operasyonuyla çağrılan, istenilenlerdir ve onların sonucu gerçek fenomen serisidir. maji ayini sırasında ilgili demona ait beynimin bir bölümü uyarılır ve gelişir. böylece istenilen kazanım elde edilir.
maji ayininde şunlar vardır;
1. görüş (çember, mumlar, şekiller vs.)
2. ses (invokasyon mantra ve zikirler
3.koku (tütsüler, kullanılan kokular, ortaya çıkan fenomen kokular)
4.tat
5.dokunma
6.zihin- akıl
Bu alışılmadık izlenimler (1-5) olağan dışı beyin aktivitesi değişimi üretir, bundan dolayı onların özeti (6) olağandışıdır. Bunun yansımasının arkasındaki fenomel dünya bu yüzden olağandışıdır. Goetia’nın ruhları insan beyninin bölümleridir. Onların mühürleri bu nedenle uyarıcı veya düzenleyici yöntemlerle belirli noktaları temsil etmektedir. (göz sayesinde)
Tanrının isimlerinin titreşimi hesaplanarak okunmasının oluşturulması:
a)Beynin genel kontrolü (ince kelimelere bağlı fonksiyonların oluşturulması)
b)Beynin ayrıntıları üzerinde kontrol ( Ruhun rütbesi veya türü)
c)Özel bir bölümde kontrol (Ruhun ismi)

Ayin esnasında kullanılan çeşitli kokular ve tütsüler, koku aracılığıyla yardım eder. Genellikle bu koku geniş bir alanı kontrol edecektir, ancak burada aslında kokular alfabedeki bir harfi etkinleştirmek içindir böylece kabalastik formülde olan ruhun ismi hecelenir.
Süleyman’ın söylediği “ Ruh Cimeries* mantık öğretir” cümlesinin anlamı nedir: “Cimeries’in invokasyonu sürecinde beynimin mantık bölümleri devreye girer böylece uyarılır ve gelişir.” (Cimeries: kimaris 66.demon)
Ve yalnızca materyalist rasyonel açıklama; tüm bunların birbirinden bağımsız nesnel hiyerarşi olduğunu söyler, psikoloji hiç bir şey söylemez, bilim iddia edilen gerçeği askıya alarak durur ve gerçekliğini inceleyecek uygun bir yöntem arar. Ne yazık ki biz burada durmayacağız. Süleyman’ın bize vaat ettiği söylevler ;
1) biz bilgi elde edebiliriz
2)düşmanlarımızı yok edebiliriz
3) doğadaki sesleri anlayabiliriz
4) kayıp hazineleri elde edebiliriz
5)hastalıkları iyileştirebiliriz
Ben rastgele bu beş güçten aldım ve bedel olarak tüm sırların açıklanması bana yasaklandı. bu beş yetenğin nasıl olacağını açıklayalım;
1-Bilinçaltından gerçekleri getirmek olabilir.
2-Burda ilginç bir gerçekle karşılaşıyoruz. Meraklı ve dikkatli, bu çelişkinin arasındaki asil anlamı majisyen anlamalıdır aksi halde maji ritüeli rezil şekilde son bulur. Süleyman’ın söylediği ikinci şey yüce hakikatler için maskelerdir. “düşmanlarımızı yok etmek” ilizyonun ikiliğini sevecenlikle uyarmak, anlamaktır. (Ah! Beyefendi bekleyin, majinin kelimesi aynadır gördüğün pislik senden yansıyandır.)Yani düşmanı yok etmek bir yanılsamadır yani düşmanına artık sevecenlikle bakabileceksin. (Sevecenlikle baktığın düşmanın artık düşman olmaktan çıkar)
3-Dikkatli bir naturalist uzun çalışmalar sonucu doğadaki hayvanların seslerini anlayabilir. Hatta bir çocuk bile kedinin miyavlaması ile hırlaması arasındaki farklılığı bilir. Belki bu yetenek çok daha fazlasını verebilir.
4-İş (çalışma)kapasitesi uyarılabilir5-Anormal durumlar belki vücudumuzu düzeltebilir ve beyinde başlayan akımlara itaat eden ilgili dokular eski ayarına geri dönebilir."
5-Anormal durumlar belki vücudumuzu düzeltebilir ve beyinde başlayan akımlara itaat eden ilgili dokular eski ayarına geri dönebilir."

Alıntı: Kaynak Lemegeton - Goetia, Aleister Crowley
Bedel çok hafif

melankolik

Kayıtlı Üye
Bunlar'ın iyisi yok ki,Tek gayesi imansız götürmek olur.Ölünce Allah'a diyecek, bak Benden üstün yarattığın Adem oğlu! Allah'tan mühlet istedi, ben tüm insanları sapıtturacağım diye.O zaman kendiyle beraber cehennem çukuruna sizleride çekecek.Kuranda geçiyor.(Sakın şeytan sizi bu yoldan alıkoymasın; şüphesiz o size apaçık bir düşmandır.)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...