Demonlar Neden Bize yardım Eder?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kira

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Evet arkadaşlar bir süredir bu forumda büyülerle ve demonlarla ilgili birçok şey okudum birçok isim vb. Öğrendim ama sonra aklıma bir şey geldi... Demonlar neden bize yardım ediyor? tamam biz karlı çıktığımız gibi onlar 10 katını alıyor diyorlar fakat şeytan ademe secde etmediği için şeytan olmadı mı? bize, insanoğullarına neden dünya hayatımızda yardım ediyorlar? ellerine sonunda birşey geçicek mi? yoksa sadece bunu yapmamız bizi Allah dan uzaklaştıracak olduğu için mi bize yardım ediyorlar?

Ve birde merak ettiğim konu ise şeytanları çağırmak için kullandığımız dil nerden çıktı nasıl oluştu bilen varsa yazabilir mi?...

Kira

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Ne yapıyorlar açıklada öğrenelim, sorun zaten buydu?

kutlu1977

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar bu alemde tek değiliz.Bunu herkes bilir bizim karşımızda Ayetletlerde buyrulduğu gibi cinlerde vardır.Bizim görevimiz allaha itaat onların görevi insanları ALLAH tan alıkoymak.Bunun içinde akıllarına ne geliyorsa onu yapmaya çalışırlar .Şunu belirteyim Müslüman olanların insanla hiç bir teması olmaz.Mesela sen birini nasıl kandırmak istersen oda aynen senin gibi düşünür.Önce güven kazanılmalıki ileride olacaklara itiraz etmeden ondansa doğrudur dedirtmektir.Bu yolu kullanarak 1 verir 10alırlar .rakamsal açıklama onlar için önemli değildir .İnsanın zayıflığını bildikleri için daha fazlasını yapacağına kesin gözüyle bakarlar .Aklı selim bir insan cinle muhatap olup onun bir yardımına kanmaz.Şunu bilir onlar kötü işlerin peşindedir.bunu anlamak zordeğildir.onlara güvenmeyin.güvenmeyin.güvenmeyin. Onlar sizi saflarına katmak için çalışırlar.Birkez katılırsanız ALLAH tan başkası sizi kurtaramaz.Bile bile gidenede ALLAH izin verdiği için başınıza gelecekleri birdüşünün. Selamlar

Kira

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Kimse bu konuya cevap vermek istemiyor nedense...

GodIsDead

Kayıtlı Üye
Demonlar size her konuda yardım edebılır. Para , aşk isteklerı vs.. istediginiz karsılıgında sıze de kendı ıstegını yaptırırlar ortada bı döngü vardır yani

Kabardey

Kayıtlı Üye
Demonlar egosu yüksek yaratıklardır. Anlaşma sonucunda kendi adına kâr sağlamakla birlikte, insanı kendi tarafına çeker. Özellikle bir dine mensup kişilerin demonlarla anlaşma yapması kabul edilemez. İnsanı hazır bulmuşluğa alıştırır, karşılığında ağır bedeller isterler. Demonları dost bellemiş insanlara diyecek bir sözüm yok. Kendi yollarını seçmişler sonuçta, saygım sonsuz. Ama insan çabalamadan bir şeyi elde etmek istiyorsa bu onu mutluluğa götürmez. Götürse de kısa vadeli olur. Kısacası demonlar, insanları kontrol etmekten büyük haz alan, egoist, bir verip on alan varlıklardır. Tehlikeli olduklarını da unutmamak lazım.

Kolay gelsin.

metehan9090

Kayıtlı Üye
ne isterler bizlerden??? canımızı mı ne konuda hizmet edeceğiz herhalde ewinde hizmetçi olmıcaz?

Ü

Üye silindi 15237

Tehlikeli ve sakıncalı bir konu..
Yardım isteyecek başka birisini bulamadınızmı :)
Bu tür konuların bilinçsizce ve bilgisizce açılmasını yönetimin dur demesi lazım !

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Davet paylaşımları tam olarak sitemizde zaten paylaşılamıyor, üye nasıl davet edeceğini değil, demonların yardım etme nedenini sorguluyor, konuda tehlike yaratacak hiç birşey yok gayet güzel bir soru.

Ü

Üye silindi 15237

Özür diliyorum ben başlıktan yola çıktım soruyu okumadım.

codzombi

Kayıtlı Üye
Bazı kaynaklarda şeytanın insanlara bilgelik sunduğunu söyler, bazı kaynaklarda kötülük sunduğunu . Demon dediğimiz yüksek hiyerarşi de bulunan varlıklardır. Süleymanın demonları olan 72 demondan bahsediyorum , en bilinenleri bunlar . Her neyse varlıksal anlaşmalarda alıp-verme meselesi vardır. Bir şey istersin , karşılığında bir şey vermek zorundasın . Bu evrensel bir kuraldır. Bazı kaynaklarda bazı demonların iyi olduklarını yazıp karşılığında bir şey istemediği yazılıyor tabi bu düşmüş melekler kısmı da iyi dediğimiz bazı demonların tekrar cennete gitmek istediği de yazılıyor , bu demonlar için değil sadece tabi diğer varlıksal olaylarda da bu durum olabilir. Aleister gibi majisyenler demon ile ilgili çalışmaların yapılmamasını şiddetle öneriyor , tehlikeli diyor. Demon ile yapılan meditasyonlardada şöyle bir ayrıntı veriyor aleister, her demonla yaptığım çalışma beynimin farklı yönlerini çalıştırıyor. bu iki yorum kendisiyle çelişiyor. negatif yla göre şeytan çok iyi varlıktır , pozitif yola göre şeytan kötü bir varlıktır . Kaynaklara bakarsan demonların bize yardım etmek istediği şeklindeki falan sol el yoluna aittir. Kötülüyenler ise sağ el yoluna ait. Bu sol sağ olayı tanrının sol ve sağ eli olarak düşün . Sol el negatif , pozitif ise sağ eldir. Böyle bir ayrım yapılmış okült camiasında.

Şeytanları çağırmak için her dili kullanabilirsin , sonuçta iyi titreştirirsen odaklanırsan sıkıntı kalmaz. Ama onun dışında demonların dili dedikleri enochian gibi dillere inisiye olmak gerektiği söyleniyor. Şeytan kısmı lucifer deniliyor sol elde . benim bildiğim demonlar çağırılıyor ,yolu yöntemi var. lucifer de çağrılabilir diye düşünüyorum ama bir türlü kaynaklarına ulaşamadım , en azında yüzeysel olarak bakmak isterdim .

Kira

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Hepinize Teşekkür ederim arkadaşlar :) Bildiğiniz farklı şeyler varsa lütfen paylaşın hala merak ettiğim bir sürü şey var...

Kabardey

Kayıtlı Üye
ne isterler bizlerden??? canımızı mı ne konuda hizmet edeceğiz herhalde ewinde hizmetçi olmıcaz?

Bu değişir. Bir şeyleri kurban etmenizi, çok değer verdiğiniz bir nesneden kurtulmanızı isteyebilir, sevdiklerinizden vazgeçmenizi vs vs. Her zaman bu kadar ağır isteklerde bulunmayabilir. Burada asıl önemli soru demonlardan ne istiyoruz? İnsan çoğu arzu ettiğini çabalayarak elde edebilir. İnsanın gücünün yetmeyeceği bir şeyi istersek işleyen düzene karşı çıkmış oluruz zaten. Bu da daha önceden dediğim gibi dinlerce kabul edilemez.

Şimdi bunları söylerken bir parantez açmak istiyorum: Her demon ın aynı mizaca sahip olduğunu düşünmüyorum. Ama, onlardan yardım istemek insanı bir yol ayrımına götürüyor ister istemez. İnsanlara yardımcı olmaya çalışan, sakin mizaçlı demonların da mevcut olduğu konuşulur. Bazılarının onlarla arkadaş olmak istediğini, sadece konuşmak istediğini ve çeşitli konular üzerine demonla sohbet etme hevesinde olduğunu gözlemledim. Bu olay o kadar basit değildir, büyük tehlike içerir, enerji seviyesini aşşağıya çeker ve nice olumsuz tarafları vardır. Sırf bir muhabbet için bunlara katlanmayı, dine inanıyorsa dine ters düşmesini trajikomik bulurum. Yani sonuçta bu varlıklar sürekli karşılaşıp, selam verdiğimiz varlıklar değil. Enerjiye sahip varlıklar arasında çok üst kademeye sahipler.

Ayrıca demonlarla anlaşma yapmanın iki metodu vardır. İki metot içinde tecrübe, sabır ve çalışmak lazım gelir. Metotlardan biri diğerinden daha zordur; demona istediğini yaptırmak için uygulanır. Bu metodu uygulayanlar, demonolojiyi çok üst seviyede kavramış ve pratikte kendini oldukça geliştirmiş şahıslardır. En tehlikeli yöntem budur. Tek taraflıdır, bedel ödenmez. Ama tek bir hata yapılırsa en büyük bedeli de bu metodu uygulayanlar öder.

Diğeri ise tartıştığımız zaten. Çift taraflıdır. Bir taraf istenileni bahşederken, karşılığını ister. Ve anlaşmalar gizli olur. Bedel ödenir. Bu bedel en küçükten en büyüğe her şey olabilir. Bu demon ı çağıran kişinin ne arzu ettiğine, hangi demon olduğuna ve demon ın mizacına bağlıdır. Yani demon çağırmak her halükarda tehlikelidir.

Tekrar belirtiyorum; herhangi bir dine mensup şahısın demonla anlaşma yapması yanlıştır. Ama demon a itaat eden veya demonlarla bir dostluk bağı kuran kişilerin durumu biraz farklı. Sonuçta belli bir yol seçilmiştir ve saygı duyulmalıdır. Bu yolu seçenlerde tehlikenin boyutunun farkındadır. Herkesin doğrusu kendinedir. Bu tartışmaya açık değil.

Elimden geldiğince aklıma gelen her şeyi yazdım. Biraz karmaşık oldu, yanlışlarım olabilir ve yanlı yorum yaptığım düşünülebilir. Tek isteğim yardımcı olmakla beraber, tartışmak isteyen olursa veya bir sorusu olan varsa seve seve dinlerim. Saygılarımla.

gurkan_gsk

Kayıtlı Üye
İş
Makine Muh.
Bununla ilgili benim de merak ettiklerim var izninizle..
Demondan bir şey istemek deyip duruluyor ama nerden ve nasıl verildiği ile ilgili herhangi bir şey okumadım-göremedim. Mesela biz ondan maddi bir istekte bulunduğumuzda bunu bize nasıl temin ediyor? Başkasından alıp mı getiriyor?İnancıma göre yoktan var eden/vardan yok eden sadece Yaratan'dır benim için. O yüzden mantığıma göre bu maddi isteğimizin nasıl karşılandığına bir türlü anlam veremiyorum.
Diğer sorum ise biz ne istersek verebiliyor mu ? Yani bu kadar "tehlikeli" bir işin içine girenler acabayla mı giriyor yoksa "kesin elde edeceğim" diye düşünerek mi ? Demonun "hayır olmaz" deme gibi bir durumu var mı ?
Herhangi bir anlaşma yapmak vs için değil sadece merak ettiğim için soruyorum. Sevgiler

Kabardey

Kayıtlı Üye
Bununla ilgili benim de merak ettiklerim var izninizle..
Demondan bir şey istemek deyip duruluyor ama nerden ve nasıl verildiği ile ilgili herhangi bir şey okumadım-göremedim. Mesela biz ondan maddi bir istekte bulunduğumuzda bunu bize nasıl temin ediyor? Başkasından alıp mı getiriyor?İnancıma göre yoktan var eden/vardan yok eden sadece Yaratan'dır benim için. O yüzden mantığıma göre bu maddi isteğimizin nasıl karşılandığına bir türlü anlam veremiyorum.
Diğer sorum ise biz ne istersek verebiliyor mu ? Yani bu kadar "tehlikeli" bir işin içine girenler acabayla mı giriyor yoksa "kesin elde edeceğim" diye düşünerek mi ? Demonun "hayır olmaz" deme gibi bir durumu var mı ?
Herhangi bir anlaşma yapmak vs için değil sadece merak ettiğim için soruyorum. Sevgiler

İşin maddi boyutuna maalesef hakim değilim. Maddi bir isteği saniyesinde sonuçlandırabilen bir demon var mı bilmiyorum. İşe öbür tarafından bakacak olursak, demon bireye zenginliğin sırrını verebilir, hangi yolları izlemesi gerektiğini söyleyebilir. Maddi istekleri nasıl karşıladığı konusunda hepimizi bilgilendirebilecek birisi olursa minnettar kalırım. Belki de, -biraz uç bir görüş olabilir- bir hazinenin yerini söyleyebilir.

Bir kere demon ın gücünün yetmeyeceği şeyler elbette vardır. Sizinde belirttiğiniz gibi yoktan var etme güçleri yok. Güçlerinin ve yapabileceklerinin sınırı ne kadardır bilmiyorum. Ama bu sınır elbette var. Bu konuda deneyimsiz olan birinin "kesin elde edeceğim" hissiyatında olması saçma olur. Bu sadece tek taraflı anlaşmada sağlanabilir. Çift taraflı anlaşma da, demon herkese istediğini vermez. Karşılığında hürmet, gizlilik, feda vs. ister. Bu tamamen demon a kalmış bir şey. Ya da demon ın istediği bedel kişiye ağır gelebilir. Zaten demonla anlaşma yoluna çıkıp, anlaşma yapabilenler şahsi kanaatimce azınlıktadır. Bu olaya her insanın enerji seviyesi yetmez. Ya da yetiyorsa karakter özellikleri olarak elenmiş olabilir. Şimdi kişinin ne istediği de önemli, belki hayatının büyük oranda etki edecek bir şey istiyordur. Belki de küçük bir arayış içerisindedir. Demonlar kendisine biat edenlere bu dünyada mutluluk, refah verebilir. Ama ahirette ne olacağını söylemeye gerek yok zaten.

Demonlara itaat edenlerin yolu güllük gülistanlıktır ama sonu felakettir. Ama gerçek iyiliğe, yaratana hizmet edenler elbette zorluklarla karşılaşacak imtihandan geçecektir. Ama bu sınavı geçtiklerinde kendilerine en kutlu diyar olan cennet vaat edilmiştir. Benim inancım bu doğrultuda.

biard

Kayıtlı Üye
Çoğu kişi olaya müslümanlık yönünden bakmış tespitlerime göre. Müslüman olan insanlar genelde demonlarla uğraşmaz. Uğraşanlar yoktur demiyorum tabi ama demonlarla iletişim kurmaya çalışan birinin zaten inanç sistemi de bu işe uygundur. Enochian majik bir dil ve her demon davetinde kullanılmaz. Genelde ibranice de kullanılır. Müslümanlar arapça kullanır arapçanın da majikal değeri oldğu için.

muratsavci

Kayıtlı Üye
demnlar cınler vs. kotu varlıklar ınsanlara yardım ederler cnku onların negatıf enerjılerınden beslenırler ayrıca demon yada herhangı bır varlık sana bırsey yapıosa mutlaka senden karşılıgını alır karşılıksız yapmaz ıyı bır varlıga denk gelmedıgın surece

nacadralug

Kayıtlı Üye
onlar sanıldığı kadar kötü değildir , eğer onlar seni yardım etmeye değer bulurlar ise yardım edeceklerdir , bunun için tabi ki temel olan görüşlerin ve yapın.saygın ve gücün ilişkileri belirler , eğer kendini ispat etmişsen senden isteyecekleri bir şey yoktur , eğer bir şey isteyeceklerse , vermek zorunda değilsin ancak ısrar ettiklerinde karşı koyacak gücün olmalı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...