Define Kül Oldu!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

downland

Banlı Kullanıcı
Arkadaşlar geçen gün memlekete gitmiştim.Akrabamın rüyasında sürekli define gözüküyormuş.Ama yeri tam belli değil.Bir tane hocaya gittik.Rüyasında gördüklerini anlattı.Hoca bir vefk verdi.Sonra biraz daha ayrıntılı görmüş galiba.Sabah telefonla aradı.Bende gittim.Kahvaltıyı yaptıktan sonra gideriz dedik.Ben balkondan sigara içerken definenin olduğunu varsaydığımız yer yanıyordu.Koşa koşa gittik.Jandarma falan geldi köy bakanlığından itfaiye geldi.Neyseki söndürdük.Ama içimizde bi şüphe oluştu.Belkide cinler yapmış olabilir diye .Gittik tekrar bahçenin ordaki kayaya biraz kazdık hep akrepler çıktı.Biraz daha kazdık.Orada bi taş var fakat hiç bir şekilde parçalayamadık.Dinamit patllattık küçük çaplı.Motorla deldik ama yine olmadı.Bugün aradım kayayı parçalamışlar komşunun iş makinesiyle gerçi onun bundan haberi yok.Bu durumda ne yapmamız lazım.Kazmaya devam edersek bi sorun falan çıkarmı .Genellikle gece kazıyoruz.Aşağıda mezar falan var.Korunma duaları olarak ne önerirsiniz.Birde eğer olmazsa yerini daha iyi tespit edecek bir dua yada tılsım biliyormusunuz.Yardım edecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Evet sorun çıkabilir.
Çoğu hazine sahiplidir,varlıklar tarafından korunuyorlardır.O hazineleri çıkarmak bazı uygulamalar ve dualar okunur.O duaları ve uygulamaları yapmadan çıkarmaya çalışan kişi hazineyi bulamaz ve sorunlar yaşayabilir.Kazdığı yerden su,karınca,ateş,akrepler,kömür,büyük kaya vb. şeyler çıkar.
Sizin kazdığınız yerde de akrep çıkmış ve büyük bir kaya çıkmış,yangın durumu olmuş.Bu da o hazinenin korunuyor olduğunu gösterir.
Tavsiyem kazmayı bırakın.Bu konularda bilgili değilsiniz,işin ehli birisi değilsiniz o yüzden sorun yaşayabilirsiniz.
Sadece tılsımla,duayla olacak bir şey değil.Bazı uygulamalar yapılıyor sonra dualar okunuyor.

MEX-ZELCEFA-XO

Banlı Kullanıcı
Forumda korunma ile birçok konu var dilediğinizi yapabilirsiniz tavsiyem ayetel kursi ile çember olusturmanız
Şuan farklı bir uygulamaya gerek yok bölge sahipliyse sayet bunu anlarsınız ozaman farklı uygulama vs durumuna göre yardimci olabiliiriz burdan
Korunma cemberinizi yapın korkmayın ve yanınızda bilgili birisi olursa daha iyi olur

AJA

Elit Üye
Çok eskiden yengemin başına gelmişti bizimkiler evin altındaki ağacın altında hazine olduğunu biliyorlarmış.Bir gece yengem rüyasında ateş aldığını görür oranın ve amcama anlatır.Sabah uyandığında yengemin geceliği ve saçları kesilmiş.Bizimkilerde ateş yandığını gördüğün an üzerinden bir şeyi çıkarıp üzerine at derler.Hazinenin yukarıda kalması için.Bizim banyoda da ateş yandığını görürdü kardeşim hep.Bizim evin altıda rum mezerlığıydı.Biz hep ibrikler kemikler bulurduk oynarken bahçede..
Dolayısıyla korunmanız şart..Ayetel kursi ile deneyebilirsiniz.Korunuyor varlıklar taradından yada sahipleniliyor.

Bu tür aramaları yapan arkeologlar(mezarcı tabir ederler kendilerini ) bile yardım alıyorlar bilenden.Genelde gece arama yaptıkları için çember ciziyorlar korunmak adına ağaç dalıyla.

partos

Kayıtlı Üye
Bildiğim kadarıyla eğer bir sahiplenme durumu varsa define bulunduğunda varlık definenin yerini değiştirebilir yada kömüre çevirebilir diye biliyorum.Ayrıca bu konuda işin ehli çok az kişi var diye okumuştum.İşiniz zor gibi gözüküyor.Ayrıca mevkide bulunan herhangi bir canlıya zarar vermeseniz iyi olur özellikle akrep yılan gibi.

GabrielAngel

Kayıtlı Üye
Evet kömür yapabilirler yerini değiştirebilirler veya dahada derine çekerler. insanların yetişemiceği derinliklere.

striker

Kayıtlı Üye
Korunma olarak önerilen Ayetel Kürsi duası gerçekten muazzam bir duadır. Faydası ve hikmetlerini ayrıca konuşabiliriz. Fakat bu konuda bu dua için kullanılan ifadeler ve düşünceler tamamen Ayetel Kursinin manasına ters olan durumlardır. Bu dua böyle işlerin böyle düşüncelerin duası değildir. Bunu ses titreşimleri ile bir çember yada çizimlerle bir güç mekanizması oluştursun diye uğraşanlar, bu uğraşlarının sonucunda bu duanın etkisinin hiç olmadığını kendileri test etmiş olacaklardır.
Bu durum kimileri için bir hayal kırıklığı kimileri içinse bir hidayet olabilir.
Saygılarımla...

hazeynahmet

Kayıtlı Üye
bu definelrele ilgili en güzel kitap şumusul envar kunuzul esrar-İDRİS ÇELEBİ kitabında definelerde manileri kaldırma hakkında detaylı bilgi var bu kitabı edinebilirsiniz

downland

Banlı Kullanıcı
Yanımızda gelen hoca define ararken yanına horoz getirdi.Fakat bunu keserken mesuliyetini üstlenmem dedi.O zamanda akrabam kesmeyelim dedi bu sefer hoca pirinç taneleriyle bir şey yaptı ama bizi uzakta tuttu tam göremedik.Orada küçük bir ateş yakarak herhalde dediğiniz Ayetel kürsi çemberini çizdi yere .Akrabanın tanıdıkları kazdı bu sefer ama o sert kayanın olduğu yeri değil az bir sağ tarafını oradan bakır renginde su çıktı.Üç dört saat daha kazıncada ufak ufak süs simleri şeklinde tane tane altın tozları çıktı.Civardaki antikacıya gösterdik biraz daha getiriin 1 milyon falan veririm diyor.Ama asıl aklıma takılan o sert,üstünde romen rakamıyla 4 yazan akrepin çok olduğu bölge .Biraz daha araştırıp daha alim kişiden bilgi alıcam .Yorumlarınız için teşekkür ederim

codzombi

Kayıtlı Üye
o değilde burada açma amacınız nedir yakalanmak mı istiyorsunuz. yakalandıgınız da kaç yıl hapis yatacağınızı bir araştırın isterseniz. hocana sor sorularını . sanki burası definecilerin mekanı gibi :)

dikkat et jandarma sizi kodese tıkamasın :)

King-Of-Stellar

Kayıtlı Üye
Saygısız bir cümlem mi var sayın King ?

Dikkat edersen evet :) Bu herkesi ilgilendiren bir konu ve ciddi yanaşmak gerek. Arkadaşa musallat olma ve zarar görme riski olabilir. Kitaplardan birin de hazineni çıkarmamıştan önce ne yapmak gerektiği söyülüyordu. Biraz araştırmam gerek, araştıracağım da. Bulursam mutlaka yazarım.

codzombi

Kayıtlı Üye
Dikkat edersen evet :) Bu herkesi ilgilendiren bir konu ve ciddi yanaşmak gerek. Arkadaşa musallat olma ve zarar görme riski olabilir. Kitaplardan birin de hazineni çıkarmamıştan önce ne yapmak gerektiği söyülüyordu. Biraz araştırmam gerek, araştıracağım da. Bulursam mutlaka yazarım.

evet
saygısız olan kelimeyi göster de ben iyice dikkat edeyim arkadaşım .

TheDarkLord

Banlı Kullanıcı
İş
Dark Magician
Saçmalayın lütfen!
Kendi aranızda tartışmak birşeyi düzeltmez başlığı açan insan define olayını bizimle paylaşmış sadece bu.
Defineleri devlete vericez diye bir kural tanımam ben bulsam şahsen veya sen bulsan herkimse devlete vermez zaten şuanki hükümetin define tarihi eserleri kaçakçılık yoluyla yurtdışına sattığını duymuşsunuzdur siyaset yapmak istemem ama herkim define bulursa devlete vermek istemez vermez zaten istisnalar kaideyi bozmaz verenlerde vermiyenlerde bizi ilgilendirmez.

miya88

Kayıtlı Üye
arkadaşlar boşuna tartışmayın ..bulunan her tarıhı parça bırgun ıcersınde müzeye teslım edılmelıdır aksı takdırde hapıs cezası vardır..ınternet uzerınden bu gıbı olaylarda bilgi işlem ılgılenıyor..ama tabıkı nette yazılan her seyde doğru olmuyor o yüzden boşuna bırbırınızle tartışmayın bence ..paylaşımı yapan arkadasımızada tesekurler paylaşım ıcın

downland

Banlı Kullanıcı
Arkadaşlar bi konu paylaşayım dedim ama aranızda kavga çıkarınca kendimi suçlu durumda hissediyorum.Forum sitesi bende yaşadığımı ne yapmam gerektiğini öğrenmek için buraya yazdım fakat bazı arkadaşlar neden söylüyorsun diyor.Hiç kimseye danışmadan direkt olarak yapsam şu an olacaklardan daha çok tehlike arz etmiyormu.Bakın bu site sayesinde bi kaç tılsım buldum.Arama sonucunda ufakta olsa bi gelişme var.Sormak istediğim bi şey daha var .Kayanın üstünde köpek gözüne benzer yapışkan bir şekilde romen rakamıyla IV' yi andıran bir taş var bu nedir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...