Davet öncesi istihare ve rüyamın yorumu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mmx

Kayıtlı Üye
Efendim, çeşitli sebeplerden Ayet-el Kürsi daveti yapmak ve ilmen faydalanmak istiyorum. İlim haricinde bir isteğim de yok. Bu niyetle davet yapmak istiyorum lakin riyazat ve namaz hususunda çalışma şeklim pek elverişsiz olduğundan, dün gece istihare niyetiyle namaz kılıp, duasını da okuyarak niyetimi belirttim.

"Riyazat yapmaksızın şu an şu halde Ayet-el Kürsi davet yaparsam bu benim için hayır mıdır şer midir?"

niyetiyle yatağıma yattım. Rüyamda çok hızlı hareket eden, boyu benden kısa ve çok hareketli bir varlık -tahmin ediyorum cin- gördüm. Oraya buraya zıplayıp kaybolup geliyordu. Ben ise yanlış hatırlamıyorsam bir çemberin içerisindeydim lakin dışına çıkmadan onu seyrediyordum. Bir anda kalp atışlarımın hızlandığını hissederek, "kimsin sen, kendini tanıt, beni korkutma, insan şeklinde görün" dedim ve sol tarafta onu göremeyeceğim bir yere girdi. Rüyamdaki odada yalnız başımaydım. Sol taraftan gri ya da kahverengi -rengini hatırlayamıyorum- zayıf ama uzun bir köpek yavaş yavaş kafasını ve devamını görebileceğim şekilde çıkageldi. Sağ yanından görüyordum onu ve bana baktı. İsmini söyler misin dedim, yılan sesi gibi tıslayan bir sesle "söylemem" dedi. Tabii bu arada benim kalbim gümbür gümbür atıyordu. Kalkıp kaçacak kadar heyecanlıydım ama neden bilmiyorum oturmayı ve bulunduğum yerde kalmayı seçtim. Çok kısa bir süre, bir iki saniye kadar heyecanlanmadan konuşabilmek için susup yutkundum ve "Allah'ın adıyla sana emrediyorum, bana ismini söyle" dedim. Söyletemezsin cinsinden bişiler söylerken uyandım. Sizce bunun manası nedir?

Tekrar istihare'ye niyetlenmeli miyim ?
Bu davet niyetinden uzak durmam mı isteniyor ?

dogaüstükedicik

Kayıtlı Üye
Rüyada içinde bulunduğunuz çember benim daha öncede bahsettiğim koruma çemberidir.Şuan çemberin içerisinde korumadasınız ancak dediklerinizi yaparsanız çemberden çıkar yani rüyada etrafta gördüğünüz varlıklarla yakınlaşırsınız.Rüyada açıklamayı çok güzel görmüşsünüz.Ben tavsiye etmem karar yinede sizin.Umarım yardımcı olmuşumdur.

Skleton

Kayıtlı Üye
rizayat ve halvet siz ayetel kursi daveti başarılı olmaz fakat başka şeyler de ziyaretine gelebilir. ayrıyetten koruma emretme vefk yüzük tarzı şeylerde ilmen vakıf olmalısınız. ilme vakıf olmayan ilim alamaz. ilim almak istiyorsan sadece allahtan isteyeceksin. Varlıktan değil. bir şekilde sınanıp testi geçersen ilham yoluyla gelecektir. bu ilham bir üstad olur bir rüya olur bilemeyiz.

ilim olmadan ilim alamazsınız cümlesi de çok ince bir detayı açıklar. nasıl bir mühendis nasılsa 4 sene üniversite eğitimi alıp yeni icatlar yağıyorsa bu da böyledir. herşey özeldir yenidir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...