Dabbetül arz

demon

Kayıtlı Üye
S.A.
Ayette yazıyor zaten: DABBETÜL ARZ insanlara ALLAH ın ayetlerine inanmadıklarını söyler ve bu olay AHİRT ZAMANDA yani bu zamanda oluyor.

Dabbetül ARZ ahir zamanda gelecek olan MEHDİ A.S. ın dünyaya yayın yaptığı televizyon kanalıdır.
insanlara dinlerini yaşamadıklarını söyler.

ilk 2 kitap tahrip edilmiştir ama ALLAH a olan teslimleri gerçekleştimelerini sağlıyacak ayetler hala o kitaplarda vardır. ALLAH KURAN-I KERİM de İncil ve Tevrat için onların içinde nur vardır; onlar Hidayet rehberidir diyor zaten
MEHDİ A.S. 3 kitabın ehlinede dinlerini yaşamadıklarını söyler. Bunuda DABBETÜL ARZ ile yani uydu kanalı ile yapar; internet, radyo vs..

elinizi vijdanınıza koyun kim dini gerektiği gibi yaşıyor bırakın yaşamayı bilen varmı? belki bilen olsa yaşayacak. millete bilen adam gelip anlatınca o kişi terslenir.
ALLAH Mürşid der millet Mürşit ne der
ALLAH BANA TESLİM OLUN DER millet namaz kılmak sanar onuda yaparsa
sonuçta ben ALLAH ı ve Peygamberi seviyormuyum? evet seviyorum o zaman cennete giderim tabi günahlarımı çekince der. Kuran a tamamen ters olmasına rağmen
İLK BAŞTA SEVMEYİ BİLECEKSİN Kİ ALLAHA TESLİM OLUCAKSIN ama yok millet agrasif ve menfaatçi
aslında bunların hepsi de normal çünkü milletin kalprerinde 19 grup afet yani kir var (kibir, öfke, şehvet gibi..) doğuştan itibaren
bunlardan kurtulmanın TEK YOLU Nefs Teskiyesi dir peki nedir bu ?
1. Basamak: ALLAH a yaşarken Ruhunu Teslim etmeyi istemesi (sadece bir istek)
2. Basamak: Mürsşid e TABİYET Ruhun Vücudtan ayrılıması işlevi ve yolda yardım almak içindir.
3. Basamak: Ruhun Teslimi. eskilerin deyimile Ermişlik'tir. Ruhun Yaşarken ALLAH'a ermesi Yaşarken Ölmek Hadisinin gerçekleşmesidir. tabi bütün safhalar ALLAH zikri ile manevi kalbin temizlenmesi ile gerçekleşir. 3.basamak %51 oranında temizlenmeye paralel olarak gerçekleşir.
4. Basamak: Fizik Vücudun Teslimi 'dir. nefste günaha eğilim olsada artık o kişinin fizik vücudu bir günaha ortak olmaz. nefsin manevi kalbinde %91 oranında ki temizliğe paralel olarak gerçekleşir
5. Basamak: Nefsin Teslimi artık kişinin nefsi ALLAH zikri ile tamamen %100 oranında temizlenmiştir ve geriye dönüş artık olmaz. açılan kalp gözü ile ARİFLİK başlar.
İlk sır cahennem katlarıdır. ALLAH en alt Cehennem katından en üst Cehennem katına kadar o'na görmesi gerekenleri gösterir.
6. Basamak: İrşad Makamı , %100 olan kalp temizliği 19 kat daha müzeyyen olur. artık kişinin görüşü içinde yıldızlarında olduğu zemin katın sırları gösterilir ve bu safha boyunca gök katları yani en alt Cennet katından en üst Cennet katına kadar gösterilir gösterilir.
7. Basamak: İradenİn Teslimi, son seviyedir. ALLAH huzurunda o kişiye bir tövbe yaptırır ve artık o kişinin iradesi ALLAHA TESLİM OLMUŞTUR. HZ.Havari'lerin, HZ.Meryem'in, HZ.İsa'nın ,HZ.Ali'nin HZ. Mevlana'nın rsimlerinde başlarının üzerinde bir yuvarlak hale vardır. işte o makandır.

Bu seviyelerin hepsinde nefsinin afetleri azalıp kalpte ALLAH'ın Nurları arttığında mutluluk sürekli artarken öfke, kibir gibi kirler azalır.
A.R.O.

Warlord

Kayıtlı Üye
Bir yerden duyduğuma göre dabbenin yada dabbelerin kıyameti yöneteceğini duymuştum bu doğru mudur ?

Geberiyolog

Banlı Kullanıcı
İş
Ä°nsan
Bu adam Mehdi olduğunu iddia ediyor, sitesine bakın kendine mühür bile yapmış.
Dinlemenizi tavsiye etmem, filmden duymuş, gelmiş bize dabbe bilgisayardır diyor bu yalancı harun.

Ayrıca:
O söz başlarına geldiği zaman, onlara yerden bir Dabbe çıkarırız; o da, insanların Bizim ayetlerimize kesin bir bilgiyle inanmadıklarını onlara söyler. (Neml Suresi, 82)

Bu ayeti 'bazı kişiler' özel isim sanalım diye dabbe kısmını olduğu gibi çeviriyorlar.
Dabbe yerine yaratık yazmaları lazım. Hemen bir anlam çıkarıp filmler falan almış başını gitmiştir..
İnsanları gerçekten saptırmaya çalışanlar var.

Kıyamet günü çıkacak olan o şeyin adı "deccal".

Türklere yec'üc mec'üc, bilgisayara dabbe, kendine Mehdi diyen adamı kaale almayın.

mebruke

Kayıtlı Üye
İş
yazmak okumak araştırmak öğrenmek
bu iş çok karışık bekleyip görücez bence ortaya çıkmasına daha var bir çok alim ulema ortalık dahada bozulacak falan rabbimiz salih kullarını korusun affetsin gözetsin cümlemizi feraha kavuştursun

Corina

Kayıtlı Üye
İş
ögrenci,
arkadaşlar harun yahya daha önceden inanıyordum ve şimdi inanmıyorum eski kayıtlarında mehdi oldugunu ima ediyor ve bunun gibi bir çok şey

Geberiyolog

Banlı Kullanıcı
İş
Ä°nsan
Harun yahya mehdiyim diyor, ali mihr peygamberim diyor, merak etmeyin yakında da biri gelir tanrıyım der.
Bunlar internetten yayılmaya çalışan MASON AJANLARI.
Okumayalım, izlemeyelim, dinlemeyelim, itibar etmeyelim.

EmrysCalista

Kayıtlı Üye
Harun yahya mehdiyim diyor, ali mihr peygamberim diyor, merak etmeyin yakında da biri gelir tanrıyım der.
Bunlar internetten yayılmaya çalışan MASON AJANLARI.
Okumayalım, izlemeyelim, dinlemeyelim, itibar etmeyelim.

tamamen katılıyorum the imam' a... bunlar özellikle face te çok yaygın, biri der 3500 yıldır yaşıyorum, biri der ben mehdiyim son evliyayım falan... bir de alt sonsuzdan üst sonsuza diye teorisi olan biri varki evlere şenlik.. tüm kozmos bonobo maymununun içindeymiş :))) yakında görecek herkes :))

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Adnan hocada iskender büyük gibi çıkıyo :D
Size gladyonun 4.adamını açıklıyorum xD

Arkadaşlar bence Dabbe bir türdür ve hatta vaad edilmiş halktır.
Biliyorsunuz Mu efsanelerinde geçer yer altına çekilmiş millet,bilgeler vs...

ve bir başka teoriye görede Şambela şuanda dünyayı yönetiyor agharta birgün yer altında çıkacak ve bu kötülüğe son verecek dabbe de yer canlısı diye geçiyor sandığım kadarıyla.Sizi bilmem ama ben böyle inanıyorum Agharta=Dabbe