Çözebilecek varmı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Lian

Kayıtlı Üye
Ekli dosyayı görüntüle 6202
Rivayetlere göre bu soruyu dünyaca ünlü fizikçi (albert einstein) sormuş...

SORU ŞÖYLE:
SİZ X KONUMUNDASINIZ VE BÜTÜN KARELERDEN TEKER TEKER GEÇEREK OK YÖNÜNDEN DIŞARI ÇIKMAYA ÇALIŞIYORSUNUZ AMA GEÇTİĞİNİZ BİR KAREDEN BİR DAHA GEÇEMİYORSUNUZ VE ÇAPRAZ GİDEMİYORSUNUZ...

Bu şekilde soruyu çözüp, bitirebilene helal olsun diyorum.

zero2900

Kayıtlı Üye
İlk başta kolay görünüyordu sonra zor oldu (*-_-)

Lian

Kayıtlı Üye
Evet 2 3 gündür uğraşıyorum çıkarı yok acaba benmi çözemiyorum dedim. Onun için foruma danışıp sorayım dedim belki yapan çıkar.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bir kere çözdüm, kalemle çizmediğim için sonra tekrar baktığımda çözemedim. :)
Mantığı için aklınıza nokia yılan oyunu gelsin, o yılan gibi hareket ederek 3 farklı formasyonla, en son kutucuk dizeciğinin, yani çaprazın yanının bir altından en son formasyon değişikliği yukarı doğru yapılarak bitiyor.

Xphoenix

Kayıtlı Üye
Başlangıçta x konumunda başlıyorsunuz yani daha oradan geçmiş sayılmıyorsunuz,oradan geçme hakkınız var.Ben bu şekilde çözdüm. :)

Not : Ek olarak kutulardan nasıl geçeceğiniz söylemiyor o yüzden

Başlangıç noktanız x olduğu için ordan başlayan bir çizgisel akım mevcut :) yani oradan ya sağa ya da aşağıya doğru başlamınız gerekiyor. Seneler öncesinde bu soru ile karşılaşmıştım ve cevabını biliyorum. Eğlenceli bir bulmaca, iyi eğlenceler diliyorum hepinize.

Lian

Kayıtlı Üye
Başlangıç noktanız x olduğu için ordan başlayan bir çizgisel akım mevcut :) yani oradan ya sağa ya da aşağıya doğru başlamınız gerekiyor. Seneler öncesinde bu soru ile karşılaşmıştım ve cevabını biliyorum. Eğlenceli bir bulmaca, iyi eğlenceler diliyorum hepinize.

Özel olarak bana söyleseniz gerçekten sinirlerimi bozdu durmadan onunla uğraşıyorum :)

Xphoenix

Kayıtlı Üye
Tabi ki özel mesajla atayım size cevabı :)

BerkOps

Kayıtlı Üye
İş
PROFESYONEL ÖĞRENCİ
Bu sorunun cevabı yoktur bildiğim kadarıyla fakat söylentilere göre Sevgili Albert Einstein amcam bu soruyu 24 saatte çözmüş gibi söylentiler var . hiç bir kombinasyon olayı 5x5 karede bir cevap oluşturmaz. Yok "E" harfi gibi şeylere raslayabilirsin internette fakat ya çizgiyi yukardan götürmüş yada 5x6 kareden meydana gelmiştir. eğer cevabı gerçekten bulan varsa özelden atabilir. Sağlıklı günler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...