Corona Virüsü

Mecriatem

Banlı Kullanıcı
Genel sorun farklı düşüncele mensup insanların tartışma ortamı oluşturamadan konuşamaması. Apayrı görüşlerde olduğum ve saatlerce keyif alarak birbirimizi kırıp dökmeden muhabbet ettiğim insanlara hasretkaldım doğrusu. Tartışma esnasında karşı tarafı düşünceleri konusunda yermek tabiri caizse eziklemek, bilhassa ucube olarak adlandırmak ne kadar etik bir hareket sormak isterim.Konuya ek olarakta bazı şeyler nasıl sizin gözünüzde ucubelikse,dark mizah diye adlandırdığınız 3-5 kişi gülsün diye din üzerinden hareket etmekte benim gözümde acizliktir.
@berksurucu olaya dışardan bakan biri olarak sizde genel olarak 'ben merkezli' bir yapı var.
Alanında grandiyöz diye adlandırılmaktadır.
İnsanlarala olan ilişkiniz daha sorunsuz gitmesiniz istiyorsan kendini bu konuda biraz törpülemeniz gerek derim.

S

Sehane

Neyse başlıktan çok uzaklaşmayalım son verilere göre;
dünya genelinde vaka sayısı 218.824
Hayatını kaybeden hasta sayısı 8.810
Türkiyede ise hayatnı kaybedenlerin sayısı 3'e yükseldi.
Ori'nin son güncellemesindn sonra bir diğer ölüm daha gerçekleşmiş yani :( Güncellediğiniz için teşekkürler. ?

star53

Kayıtlı Üye
Çinli bilim insanlarının sağlık araştırmalarını yayınlayan Medrxiv adlı bir sitede, hangi kan gruplarının yeni tip korona virüsüne yakalanma riskinin daha yüksek olduğu açıklandı.

Çinli bilim insanları, insanların kan grupları ile yeni tip koronavirüse (Covid-19) yakalanma ihtimali arasında bir bağlantı olup olmadığını öğrenebilmek amacıyla, koronavirüsü taşıyan hastaların kan gruplarını inceledi.

Çalışma kapsamında, Vuhan ve Şenzen'deki üç hastanede Covid-19 ile enfekte olan 2 bin 173 hasta ile virüs nedeniyle hayatını kaybeden 206 kişinin kan örnekleri incelendi. ilk olarak 3 bin 694 sağlıklı Vuhan sakininden oluşan kontrol grubu incelendi ve bunların yüzde 33.84’ünün 0 Rh, yüzde 32.16’sının A Rh, yüzde 24.90’ının B Rh ve yüzde 9.10’unun AB Rh kan grubuna sahip olduğu belirlendi.

Jinintan Hastanesinde yapılan incelemelerde ise, 1.775 hastanın (206 ölü de dahil) yüzde 25.80'inin kan grubunun 0 Rh, yüzde 37.75'inin A Rh, yüzde 26.42'sinin B Rh, yüzde 10.03'ünün AB Rh olduğu görüldü. Vuhan ve Şenzen'de başka hastanelerde de incelemeler yapan bilim insanlarının benzer sonuçlara ulaştığı belirtildi.

Araştırmada, Covid-19'a duyarlılığın bir dereceye kadar kan gruplarıyla bağlantılı olduğu tespit edildi ve A Rh kan grubuna sahip insanların yeni tip koronavirüse yakalanma riskinin daha yüksek olduğu sonucuna varıldı.
Böyle bir yazı gördüm. Benim gibi virüse kafa atacaklar dikkat etsin :ROFLMAO:

Sitra_Ahra

Kayıtlı Üye
dünya balık çağından kova çağına geçiş yapıyor, balık çağında palazlanan dinler kova çağında güç kaybediyor. virüsün sadece yaşlıları -çoğu dindar kesim- öldürmesi çok manidar. hiç bir imam, papaz, rahip virüsü durduramıyor tüm dünya bilime, bilim adamlarına, doktorlara diz çökmüş durumda; bu virüsten sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak gibi.

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Fitness egitmeni, Sosyolog, ilahiyat
"Kavga kaçınılmaz ise mutlaka edilmeli. "

Polemik kasma yapar ama kavga kesin çözümdür. Düşmanı dost bile yapar. Asıl kavga edememek yıpratır. Süreci körükleyerek kaçak dövüşmekten beslenmeye hayır, dürüstçe kavga etmeye evet. ?‍⚖️
Sevgili @dennise bak yaşım 40.en az 25 yıl tekwando yaptım ve bir çok nakavt ve ağır siklette şampiyonluğum var. Her dövüşümden sonra yensemde yenilsemde rakibimden helallik almışımdır. Spor haricinde en son herhalde 12 yaşında felan kavga etmişimdir. Kavgacı biri değilim, ben merkezli değilim. Konuşarak çözmekten yana oldum her zaman. Bazı kişilerin yaşının 30'a çarpımı kadar kitabım var. Sığ düşünceli, dar kalıplı biri olsam kitaplığımda yabancı romanların, ve hatta incil, tevrat ve zebur'un ne işi olurdu. Herkes gibi benimde benimsediğim kırmızı çizgim ve prensiplerim olabilir.sadece saygı. İnanmayabilirsin, sevmeyebilirsin ama yalan dolan bir haber ile sırf komik olduğunu ıspatlayalmek için dalga geçemezsin. Komiklik hazır cevapla, doğaçlamayla, espiriyle olur.bazı değerlerle alay edip ben komiğim diyerek değil. Küçüklükten kalma bir travmadır belki bilemeyiz. Ben şuyum ben buyum ben komiğim ben bilginim, arkadaşıma herşeyi ben öğettim vs vs

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Çinli bilim insanlarının sağlık araştırmalarını yayınlayan Medrxiv adlı bir sitede, hangi kan gruplarının yeni tip korona virüsüne yakalanma riskinin daha yüksek olduğu açıklandı.

Çinli bilim insanları, insanların kan grupları ile yeni tip koronavirüse (Covid-19) yakalanma ihtimali arasında bir bağlantı olup olmadığını öğrenebilmek amacıyla, koronavirüsü taşıyan hastaların kan gruplarını inceledi.

Çalışma kapsamında, Vuhan ve Şenzen'deki üç hastanede Covid-19 ile enfekte olan 2 bin 173 hasta ile virüs nedeniyle hayatını kaybeden 206 kişinin kan örnekleri incelendi. ilk olarak 3 bin 694 sağlıklı Vuhan sakininden oluşan kontrol grubu incelendi ve bunların yüzde 33.84’ünün 0 Rh, yüzde 32.16’sının A Rh, yüzde 24.90’ının B Rh ve yüzde 9.10’unun AB Rh kan grubuna sahip olduğu belirlendi.

Jinintan Hastanesinde yapılan incelemelerde ise, 1.775 hastanın (206 ölü de dahil) yüzde 25.80'inin kan grubunun 0 Rh, yüzde 37.75'inin A Rh, yüzde 26.42'sinin B Rh, yüzde 10.03'ünün AB Rh olduğu görüldü. Vuhan ve Şenzen'de başka hastanelerde de incelemeler yapan bilim insanlarının benzer sonuçlara ulaştığı belirtildi.

Araştırmada, Covid-19'a duyarlılığın bir dereceye kadar kan gruplarıyla bağlantılı olduğu tespit edildi ve A Rh kan grubuna sahip insanların yeni tip koronavirüse yakalanma riskinin daha yüksek olduğu sonucuna varıldı.
Böyle bir yazı gördüm. Benim gibi virüse kafa atacaklar dikkat etsin :ROFLMAO:
Bu kan grubu olayı uydurmasyon, inanmayın. Çünkü
Dünya genelinde en yaygın kan gruplarının sıralaması da bu şekilde.

0 RH pozitif Her 100 kisiden 40´i

0 RH Negatif Her 100 kisiden 7´si

A RH pozitif Her 100 kisiden 34´u

A RH Negatif Her 100 kisiden 6´si

B RH Pozitif Her 100 kisiden 8´i

B RH Negatif Her 100 kisiden 1´i

AB RH Pozitif Her 100 kisiden 3´u

AB RH Negatif Her 200 kisiden 1´i

Coronavirüs ün bulaşıcılıgını da pozitif ve negetifleri kendi içersinde sıralamaya tabi tuttugumuz taktirde; ilkin 0 a, Sonra A ya, sonra B ye, en sonda da AB ye denk gelme olasılığı zaten bu şekilde.

aNAkSaRatE

Banlı Kullanıcı
Et, balık, sütlü tatlı tüketemeyeceksem 200 yaşasam ne olurr, yaşamasam ne olurrr.. Ot gibi hayat ?‍♀️

Ü

Üye silindi 58480

Amerikalılar silah depoluyorlarmış, corona dan dolayı..

Onlar eyaletler arası iç savaşa hazır olmak için silahlanmaya başladılar.

Trump bütün Amerikayı daha ilk günden beri temsil edemiyor siyasi olarak.

Amerikadaki bütün eyaletler, patlak verecek bir iç savaşta bağımsızlığını ilan edecekler.

Ve 20yy in super gücü Amerikanın artık bir iddiası kalmıyacak. Üsleri heryerden kapatılacak. Kendi derdine düşecek. Osmanlı'nın vahdettin dönemi gibi calkalanacak Trump dönemi. Zaten trump son başkan. Trump tan sonra neden başkan gelmeyecek?

Çünkü birleşik devletler derebeyliklere ufalanacak ta ondan.

Virus amerikada çok ciddi şekilde yayılıyor.
Panik biraz daha yükselsin, aklı bir karış havada olan amerikan halkı bu paniği yonetemeyecek bile. Çünkü toplama bir kültür ve tarih șuurları yok. Birbirini yiyecekler. O yizden silahlanıyorlar zaten. Zombi virüsü de zaten amerikada çıkacak. Yani oraya atılacak.

Eleman

Kayıtlı Üye
İş
Tasarim ve El Sanatları
Daha var trump işitme engelli yatalak hale gelicek önce. Sonra Çinde seri depremler başlıcak. Yeri yaran cinsten. Suni Uzaylı saldırısı olucak ve rusyaya meteor düşüncek.

Sonra zombi virüsü ile dünya kısmen açık alan bir deliler hastanesi haline geliyor artık. Uzerlerine asit dökülerek yakilacaklar diyen spiritueller var. Vizyon görülerini teyit ettirip kayıt altına alıyorlar.

Hemen crossbow yapıp skill point kazanasın geldi senin de. Belki sen zombi olcan seni biz head shot yapip indirmek zorunda kalicaz nerden biliyorsun ?‍♂️ ? ?
Doğru söylüyorsun valla, hepimiz her şeye dönüşme ihtimaline sahibiz. Spiritüel olduğumu düşünmüyorum ama bahsettiğin asit dökme olayını eski rüyalarımda görmüşlüğüm var. ?:unsure::giggle::coffee:(y)

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Ü

Üye silindi 58480

İtalya'nın ölüm sayısı Çin'i geçti bugün itibariyle. Çinin yarısı kadar vaka sayısı ile hem de. Ya Çin yalan söylüyor ya da tedavisini saklıyor olsa gerek.

Her türlü virüsün antisini de kolaylıkla geliștirebilirsin.

Tek yapman gereken Edisonun ampulü icat ederken doğru teli bulana kadar deneme-yanılma yapması gibi, senin de doğru reaksiyon veren bakteriyi bulana kadar virüsü labaratuarda değişik maddelere maruz bıraka bıraka testlere tabi tutmandır.

Bunun için vahiy gelmesine gerek yok. Bilimin metodolojisi çok bile ilkeldir.

Bilim, işin özünde tabiattakki maddelerin birbiri ile etkileşiminden kasıtlı ve atanmış amaca yönelik bir netice elde edebilmendir.

Önemli olan nokta ise bu konuya hangi hükumetin ne kadar finans kaynağı ayirdiginda saklıdır.

Bunu da dünyada ABD ve Çin öncü olarak yapıyor. Genetik araştırma merkezleri buralarda. Patentler de buralarda. Hatırlayın patent savaşlarını.

Ve doğru panik eşiği geçildiği zaman aşıyı bulduk diyecekler. Aşı daha ilk gün bulundu halbuki. Hatta virus ve aşısı beraber tasarlandı.

Ü

Üye silindi 62179

Öyle diyorsun da,
A grupları, kan tipine uygun olarak vejeteryan beslenebilseydi maximum bağışıklığa erisirdi. Belki de en sağlıklı grup olurdu.

Bugun dünyada fast fooddan tut dünya mutfaklarına kadar etsiz birsey pismiyor.

Hali ile de en çok A' ların metabolizması yavaşlıyor genel klasmanda.

Halbuki A grupları sanatçıdır, mutefekkirdir, şair ve yazardırlar. Latif bir gen okuması yapar bu kan. Sezgisel hatta tinseldir. Tabi nazaran. Yoksa o kan grubuna özgü değil.

@DüşmüşKartal dünyayı istila etmeye önce A gruplarından başlayacaklar demişti. Çünkü bu kan damıtılmıș saf genetik hafıza görevi de görüyor. Çok et tüketen bir A kan grubu genetik hafızasını kısıtlamis oluyor. Ot yiyense extra sanal hafıza açıyor kendine ve kozmostan yayın yapan salt bilgelik ile beslenebilmeye başlıyor. Buna tinsellesmek diyoruz zaten. Riyazat ehli bunu iyi kullanıyor.

Şimdi bu A grubuna özgü değil. Ama A' larda meyil yüksek.

Tabiatı gereği etçil olan bir Sıfıır grubu kendi yetiştirdiği hayvanları yerse de aynı etkiye ulaşabilir. Çünkü gen candır. Beslediğin ve iyi davrandığın hayvan senin zamanla gen uyumun olur . Ama bu kalmadı. Katledilmiş hayvan cesedi yiyoruz hepimiz. Mutsuz genlerle genleniyoruz.

A grupları bence kan grubu karakteristiğine uygun hobiler bulurlarsa (atik olurlar, dans ve extrem sporlarda iyi olurlar mesela) vallahi 200 yıl yaşarlar. Ama et bağımlısı olduysa bırakmazlar da ben gibi.
A Rh+ biri olarak vejetaryenlik konusunda kesinlikle size katılıyorum. Et yiyemiyorum, yediğim zaman şiddetli mide ağrıları, karın şişliği yaşıyorum. Ruhsal olarak da bir huzursuzluk oluyor üzerimde. Bu sebeple daima bitkisel beslenmeye dikkat ediyorum. Karakter özellikleri de bahsettiğiniz gibi sanatsal yönüm ağır basıyor. Şiir, resim, tiyatro, şarkı sözü yazarlığı... Her şeyden geçti yolum. Kan grubunun bu denli etkilediğini bilmiyordum. Elinizde buna dair yazı ya da başka kaynaklar varsa paylaşabilirseniz çok mutlu olurum sayın @dennise.

Bu arada Twitter' da bir Alman tarafından çekilmiş bir video gördüm. Almanya'da havaalanında bir sürü ABD askeri görülmüş. Bazı kaynaklarda da 20 bin, bazılarındaysa 100 bin ABD askerinin tatbikat gerekçesiyle Almanya'ya sevk edildiği yazıyor. Bir şeyler oluyor ama ne?

Bu arada Twitter' da bir Alman tarafından çekilmiş bir video gördüm.
....
Şu görüntü dolaşıyor her yerde

İtalya'da ise durum vahim. Hasta yataklarının yanında tabutlar bekletiliyor... Korkunç bir görüntü.

S

Sehane

İtalya'da ise durum vahim. Hasta yataklarının yanında tabutlar bekletiliyor... Korkunç bir görüntü.
Keşke hepsini tek mesajda paylaşsaydınız, böyle biraz flood gibi olmuş .))

Yaptıkları doğal bir şey aslında, o kadar vaka ve ölümden sonra kurtulan sayısı çok düşük yüzdeleri kapsıyor.. Hemen tabuta alıp diğer hastayı tedavi etmeye başlıyorlar muhtemelen ?‍♀️

star53

Kayıtlı Üye
A rh+ olarak bende etler bir sıkıntı oluşturmuyor. Hatta et-tavuk varsa diğerlerine bakmıyorum bile :) Acaba alışkanlıklar mı etkiliyor :unsure:
-
Araştırma şirketi Barem, corona virüsü salgınına mercek tuttu. Corona virüsü toplumsal algı araştırmasına göre; virüsten gençler, eğitimliler ve kadınlar daha çok korkuyor. Halkın yarısından fazlası salgının abartıldığını düşünürken, her şeye rağmen önlem almayı da ihmal etmiyor. Öte yandan vatandaş virüsün sorumlusu olarak sırasıyla ABD, Çin ve İsrail'i görüyor.

YAŞLILAR AZ ENDİŞELİ
Yapılan araştırma verileri gösteriyor ki, yaş arttıkça corona virüsü konusunda duyulan endişe azalıyor. 24 yaş ve altı kişilerde yüzde 72 olan korku, 65 yaş ve üzeri kişilerde yüzde 57'ye düşüyor.
Merak ettğim İsrail neden suçlu görülüyor? Bir şeyleri mi kaçırdım bununla ilgili?

[XTR] Similar Threads

Cevaplar
25
Görüntüleme
2K
Üye silindi 57044
Ü
4
Cevaplar
7
Görüntüleme
975