çok konuşan bir adamı nasıl susturabiliriz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

nira

Kayıtlı Üye
merhaba bir konuda yardımınıza ihtiyacım var yardımcı olursanız gerçekten çok işimize yarayacak çok sevinicem ve sevinecekler.

bir görümcem var ve onun eşi var. enişte o kadar çok o kadar çok gerekli gereksiz konuşur ki etrafındaki herkesi ruh hastası yapmış. bütün gün vir vir vir konuşur. oturacak yerde dolanır milletin işine karışır. kadın işine bile karışır. çay bardaklarına kadar karışır. bide çok rahat işi var bütün gün evde iki üç saat çalışır yine geri döner. o yüzden hep evde. küçük bir meseleyi yani sizin bizim takmayacağımız kulak ardı edeceğimiz küçük bir meseleyi saatlerce konuşur. millete bağırır. Kadın ruh hastası olmuş elinde psikolojisi bozulmuş ölsün diye dualar ediyo artık. 40-50 yaş aralığında bu çift. çocukları birinde kalma imkanı olsa evden kaçıyolar yeterki uzaklaşsınlar. herkez bıkmış. ben bile 2-3 saat dayanamıyorum gördüğümde. gerekli gereksiz konuşuyo küfürler ediyo. çok konuşan boş konuşur derler ya bazen olmucak laflar da ediyo. kadın bi misafirliğe gitse peşinden gelir o kadın orda da kafasını dinleyemez. yada gidemediği zmn zırt pırt arar. çok çok çok zor yani. anlattım başınızı şişirdim ama emin olun çok daha fazlası.. bu adam sadece uyurken konuşmuyor..

arkadaşlar bu adamı susturacak bir dua filan yokmu? büyü sınıfına girmeyen bi uygulama filan? Kadına da bir site var soracağım dedim o da benden bir haber bekliyor. lütfen yardımcı olun..

teşekkürler şimdiden..

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Çeşitli esmaları okuyabilirsin bir ara sitede detaylıca vardı, arşivlerde ararsan işine yarayacak şeyler bulacaksın.

nira

Kayıtlı Üye
ben esmaül hüsna kısmındaki tüm başlıklara baktım. ben mi göremedim acaba.. bir dua bir esma.. büyü olmayan ne olursa. hemen söylicem uygulasın :(

eray_2

Kayıtlı Üye
kardeş internette yanında çok konuşan adamı dua ile uzaklaştırmak vardı biz de de va bi tane öyle Allah doğru yola iletsin.

asterix

Kayıtlı Üye
Bu konuşma değil hükmetme arayışı ,şahsın nevrozunu çözümlemesi için razı edin bir psikiatrsite götürün .

nira

Kayıtlı Üye
lafı en ağırından yüzüne çarptım geçen. bi süre bozuldu sustu 5 dakika sonra başka bi mevzudan zir zir konuşmaya başladı. hep birilerine bir şeyler söylüyor. zaten psikoloğa götüremessin bir akıllı o çünkü.. 45-50 yaşındaki adamı psikoloğa götürelim desek hem gitmez hemde 6 ay vir vir eder. bi an susmuyor işin kötü tarafı işi de çok esnek. eşi kadıncağız bi kere tırnaklarıyla kendi yüzünü yırtmıştı hırsından. izleri hala durur yüzünde. aslında kötü bir adam değil iyi bir adam başına bir şey gelse bir işin düşse ilk önce o gelir yanınıza.

en son gittiğimde eşinin komşusu gelmiş yaşlı bi kadın çay içmişler bu da çay istemiş çayı zamanında gitmedi diye hem küfür tarzı şeyler söylemiş hemde bi ton vır vır etmiş.bu olay öğle vakti olmuş. biz akşam gittik hala konuşuyodu. ve yatana kadar konuştu. söyledik sen niye böyle konuşuyosun kadının misafiri gelmiş kadın kadına oturuyorlar. çayın ha bir dakika önce gelmiş ha sonra. tüm gün evdesin zaten. tüm gün çay kaynıyo ocakta. yok hala vir vir vir..

kadının kafası zonk zonk zonkluyo. o da iyice sinir hastası olmuş elinde. çocukları da öyle.. oraya buraya bize kaçıyolar. Allah rızası için yardım edin..

jokerstyle

Kayıtlı Üye
Cep telefonuna kulakligini tak ve birseyler dinle, sen mutlu o mutlu :cheers2:

nira

Kayıtlı Üye
ya sorun ben değilim arkadaşlar :) ben takayım kulaklık yada kırk yılda bir bi saat katlanayım önemli değil :) 50 yaşına yaklaşmış adamın ağzına çakamassın :) ben kendim için değil karısı için yardım arıyorum burda. varsa bir duası büyüsel olmayan bir uygulaması filan..

istanbul8833

Kayıtlı Üye
yok kulaklık taksın , yok ağzına patlatsın hayat size güzel hep tabi tepenizde ruh hastası insan yok rahat rahat konuşuyorsunuz,bunu yaşamayan bilemez bizde aynı adamla aile yaşıyoruz ve bıktım ota boka karışır memnuniyetsiz sevgisiz insan aynen gebermesini bekliyoruz. Ama son zamanlarda öğrendiğim bir şey var
summün bukmün umyün fehum la yerciun her gördüğümde okuyup yüzüne üflüyorum , ama böyle lanet insanları hiç bişey etkilemiyor sanki yinede denesin Allah kurtarsın diyorum. Sevgiler...

nira

Kayıtlı Üye
bir insan 7 24 konuşur mu ya. uyanıkken hep konuşuyor. sabah gidip akşam gelse neyse. adamın işi esnek. gidiyo 3 saat çalışıyo hemen eve. bi kaveye falan da gitmez 3-5 dostuyla sohbet etsin.. çok konuşup hoş sohbeti olsa dinlenir. sürekli karamsar sürekli laf sokma yoktan yere kavga etme.. ona buna karışmak. ev işine kadının çocukların işine karışmak. gereksiz bi mevzuyu saatlerce uzatmak neler neler.. yeterki sussun diye dediği şeyi hemen yapmaya gayret gösteriyolar. yapsan da bi kulp bulur saatlerce konuşmasını kavgasını yapar.. millet bıktı illallah etti.. ölsün diye dualar ediyo kadın.. erkeğin bıdı bıdı edeni kadından da beter yani.. herkes çektiğini bilir burdan okumak kolay..

teşekkür ederim hemen bir kağıda yazıp götüreyim en azından o da denesin belki işe yarar..

kıvep

Banlı Kullanıcı
Büyü arıyorsan güvenilir birisine gidip adamın ağzını dilini bağlatıcan başka türlü bir insanı değiştiremezsin
Birde bir tanıdığım yaşlı kadın kocasının yemeğine çorbasına sakinleştirici atıyordu. İşin komik tarafı adam kendini iyi hissettiğini söyleyince karısı yemeğine hap koyduğunu itiraf etmiş. Şimdi kendi isteyerek içiyor. Belki kadın adamı bağımlı yaptı, bilemiycem :)
Ama buda böyle bir anımdır işte :)

nira

Kayıtlı Üye
büyü uygulamalarını tercih etmiyorum. karısı da istemez zaten.. zaten yukarıdaki duayı vericem onu bir süre bi deneyelim.

sakinleştirici koymak yemeğine ilginç bir fikir tabi. ama 50 ye yakın yaşı olan bi adam var. olmadık bişi filan olur. bir sağlık sorunu varmı bilemeyiz doktor değiliz. sanki riskli gibi geldi bana. tavsiye üzerine de koyamayız herkese tesiri ve yan etkileri farklı... artı bu tarz ilaçlar araç ve makine kullanımını kısıtlıyor ve bu adamın bu tarz işi var tehlikeli. düşük miligramlı yan etkileri az olan basit bişi olabilir belki..

şöyle bi riski de var adam hep evde dolandığından her işe karıştığından yakalanabilir o da riskli yanı :D bu sefer iki katı konuşur :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...