Cinlerin kullandığı dil

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Zazayew2312

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar ben türkçe dışında 4 dil biliyorum arapça ibranice kürtçe zazaca size bir soru sorcam cinlerin kullandığı diller aynımıdır yoksa insanlar gibi yaşadıkları yere göre değişirmi bunu nasıl anlarız ?

aşk1

Banlı Kullanıcı
öncelikle ne kadar doğrudur bu bilmiyorum varlıkla ilgili yazılanları okuduğum kadarıyla cevap veriyorum buna.
varlıkla ile ilgili bir şeyler yaşayanlara dışardan baktığın zaman arapça konuştuğu görülüyormuş bilsede bilmesede arapça konuşuyormuş uykusunda uyanık diye okudum.
ve konuşanlar konuşmak için herhangibir dil öğrenmedikleri halde iletişim kurabildiklerini söylüyorlar. kendi dili neyse farketmiyormuş konuşmak için.
eğer çağırma ritüelini arapça olarak yapıldığı bir yazıda kişi arapçayı öğrenmeye çalışıyordu neler söylüyorum arapça olarak nedir ne değildir gibisinden yani çağırma ritüelinin yapıldığı ana dilden farklıysa kişi ister istemez öğrenmeye çalışıyor bir şeyler iş lazım olduğu kadarıyla.
hem dil öğrenmek öyle bir yılda olcak iş değil heleki arapçadan bahsediyoruz kolay bir dil değil.
birde şuanki arapça ile eski arapça olayları var dilde öyle kolay bir şey değil.
bakarsanız çağırma ritüeli eski arapçayla yazılmıştır şuanki arapçayı biliyorsunuzdur oyüzden bir şeyde anlamayabilirsiniz.
ve inanarak yaşamıştır diye okuduğum çok yazı sahiplerinde şöyle bir durumu gördüm kurtulamıyorlar varlığa istemli ya da istemsiz bulaştıklarında.
inanarak okuduklarımın hiçbirinde ben artık eski hayatıma döndüm diğer insanlar gibi hayatım diyemiyorlar.
hatta çevresindekilere rol yapıyorlar iyi olduk artık beni rahat bıraktı varlık gibisinden.
oyüzden eğer bu gerçekleştiğine inanarak okuduğum hikayeler bir gerçekse geri dönüşü olmaz bir yol demektir varlık.
bunu özellikle araştırmalısınız. her şeyden çok bunu bilmeniz lazım.
çünkü belkide bir gün varlığın hayatınızda olmasını istemeyebilrsiniz.
ki şöylede bir şey var okuduklarımın hepsinde insanlar her şeyi yapabilcek durumdaydı varlıktan kurtulmak için.
bence varlığa bulaşmadan önce bu insanların ne durumda olduğunu gözlemleyip ben bunları yaşarım diyerekten başlama yapmak güzel olur.
yoksa bilmediğim her şey başımıza dert olabilir.

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Ben kendi yaşadığım kadarını bilirim. İletişim açısından sorun olmuyor.
Zihinden zihine bir bilgi alışverisi söz konusu oluyor. Onlar anlatacakları şeyi zihne resim olarak yolluyorlar.
İnsanın zihninde de her kelime bir resim olarak kayıtlıdır zaten. Örneğin biz kedi dediğimizde farketmesek de zihinde
bir kedi resmi canlanıyor. Önceden kayıt ediliyor zaten ilk deneyimle. (Bu kısmı bilimsel olarak doğru olan birşey.)
Karşıdaki varlık da kedi demiyor da kedi resmini zihnine yolluyor. Tabi bu çok hızlı oluyor. Kelimelere aslında ihtiyaç yok.
Nasıl ki dışarda gezerken çevreye bakınca kelime demeden anladığımız gibi, ağacı görünce hemen tanırız. Onu algılamamız saniye gibi bir süredir.
Benim varlıklarla deneyimlerimden yaptıkları açıklama bu yönde. O yüzden evrensel bir dil kullandıklarını iddia ediyorum.
Ancak özel manada soruyorsanız kendi dilleri var. Cinlerden arapça konuşan bir toplulukla deneyimim olmuştu.
Hiç anlamadığım türden konuşan başka varlıklara da denk geldim. Resimle anlaşmadansa onlarda kendi aralarında harfli dilleriyle
konuşuyorlar. İnsanlara benzeticek olursak, resimli iletişimleri evrensel dil ingilizce konuşmaya benzer.
Onlarda da pek çok farklı dil vardır. Ancak bir varlık başka bir varlıkla iletişim her türlü kurar. Resimsel dille konuşmaya geçer.
Bu bilgi kendi bilgimdir. İlk defa da bu sitede paylaşmış oldum şuan.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...