Cinlerin Düğünüizi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

pako_

Kayıtlı Üye
Öncelikle herkese hayırlı geceler diliyorum ve başımdan geçen bir olayı anlatmak istedim.Bundan 7 sene önce yazın kuzenimle memlekete gezmeye gitmiştik.3 hafta kaldıktan sonra onun dönmesi gerekiyodu benim ise 1 hafta daha zamanım vardı.Hava kararmaya yakın evde su kalmamış nenem su almamı istedi.Köy evi evde çeşme yok tabi,köy çeşmesine gittim.İlk bidonu doldurdum ikincisi yarılandığı zaman,sadece davul sesi gelmeye başladı.Ama öyle ritim falan yok saçma sapan çalıyor.En yakın köy 3 km uzaklıkta o da babamın köyü.Yani bir düğün eğlence olsa haberimiz olur zira köyde kimsede davul yok zaten yasayan 10 kişi ya var ya yok.Neyse ses bir uzaklaşıyor,bi yakınlaşıyor ama sanki dibimde çalıyo.Yanımda çalarken ses birden ileride ki ağaçlığın içine doğru ilerliyor.Suyun dolması bitince bidonları yere bıraktım ve gitmeye karar verdim.Tam 2 adım atmıştım ki anlatılanlar aklıma geldi ürperdim,suları aldığım gibi eve gittim.Nenem beni hızlı hızlı gelirken görmüş ne oldu dedi bende anlattım.Gülmeye başlayınca kızdım içten içe.Nenem sonra bana dönüp ''oğlum onların hep düğünleri olur korkma ben çok denk geldim,hey hey diye oynayıp duruyolar,ama sakın gitme dedi''.Bu olaydan 3 sene sonra yine tatile köye gittim.Anneannemde bi kaç gün kaldıktan sonra gece babaanneme gitmeye karar verdim.Dayım,annem ve ben yola çıktık.Ata binmeyi çok sevdiğim için atıda aldım yanımıza.Köye varınca evin altında yaklaşık 50 senedir kullanılmayan ahıra atı bıraktık.Kısaca atın üzerindekileri anlatayım.Önce yumuşak bir çul atın karın bölgesinden bağlanır.Üzerine karnının önünden ve arkasından geçicek gibi bağlanan,kot pantolona taktılan kemer ile aynı olan eğerin bağlantısı yapılır.Kısacası bir insan harici bunları kimse açamaz.Sonra eve çıktık 15 veya 20 dakika sonra bir kişneme ve duvarlara tekme sesleriyle irkildik.Hemen dayımla ahıra koştuk,kapıyı açar açmaz at dışarı fırladı dayım boynundaki yuları tuttu ama atı zaptedemiyor.Atın gözleri ve burun delikleri o kadar irileşmişki anlatamam bakışları bile deli deli.Üzerinde ne eğer ne çul hiçbirşey yok.Kemer sistemi olan bağlantılar açılmış,kopma düşme değil özellikle bir insanın açması gibi açılmış.Cinlerin yele ördüğünü duydum ama ilk kez orada gördüm.Saç örgüsü gibi değil tel tel birbirine örülmüş,açmanın imkanı olanağı yok o derece.Üzerindede salyamsı gibi köpükler vardı.Sonra köye döndük dedemle konuştum devamlı atların yelelerini tutmak için örüp sırtına binip gezerlermiş.Bu bizim oralarda devamlı oluyormuş.Başka başına bu tarz bir olay gelen varmı bilmiyorum ama beim için baya farklı bir tecrübe oldu.

Jackson

Kayıtlı Üye
At binen Cin;

Caferi Türklerin inanışlarında gece atlara binerek dolaşan bu adla tanınan bir cin vardır. At sabahleyin terli ve yorgun bulunursa durum anlaşılır. Cin ata binince onun yelesini örermiş. Bu cini yakalamak için atın yelesine zift sürülür, onun buraya yapışması sağlanırmış. Bu şekilde yakalanan cinler yakasına bir iğne takılarak esir edilir, her işte kullanılırmış. Fakat esir cin bir gün elindeki ekmeği bir çocuğa verir, onu kandırıp, iğneyi çıkarttırır, kaçarmış.

Bozkurt61

Kayıtlı Üye
Cinler bedensiz varlıklar nasıl olurda zifte yapışırlar ? :D

bspearss

Kayıtlı Üye
Gerçek olabileceğini pek sanmıyorum, undeadking'in bir konusunda yule söylemişti zaten, undeadking'in kapısını cinler zorluyormuş, kapı açılırsa alıp kabre götürüp öldürürler demiş hoca, yule'de konuya "Bir cinin bedensiz bir varlık olduğunu biliyorsunuz. Yani kapıya asma kilitte koysanız bile onların fiziksel maddelerden etkilenmeyeceğini biliyorsunuz." yazmıştı. Bu da aynı hesap, onların ziftten etkileneceğini sanmıyorum :)

Jackson

Kayıtlı Üye
Gerçek olabileceğini pek sanmıyorum, undeadking'in bir konusunda yule söylemişti zaten, undeadking'in kapısını cinler zorluyormuş, kapı açılırsa alıp kabre götürüp öldürürler demiş hoca, yule'de konuya "Bir cinin bedensiz bir varlık olduğunu biliyorsunuz. Yani kapıya asma kilitte koysanız bile onların fiziksel maddelerden etkilenmeyeceğini biliyorsunuz." yazmıştı. Bu da aynı hesap, onların ziftten etkileneceğini sanmıyorum :)

Tarihteki bir inanışı sizlerle paylaştım amacım ufakta olsa bir bilgiydi :)
Buna bende inanmıyorum ve sitede musallat olayına inanmış çok insan var fazla korku film'i izliyorlar sanırım :D
Bedensiz varlıklarla da ilgilenen biriyim çok kızdırmadığınız taktirde durduk yere musallat olayı olmaz...
Esenlikle kalınız...

bspearss

Kayıtlı Üye
Tarihteki bir inanışı sizlerle paylaştım amacım ufakta olsa bir bilgiydi :)
Buna bende inanmıyorum ve sitede musallat olayına inanmış çok insan var fazla korku film'i izliyorlar sanırım :D
Bedensiz varlıklarla da ilgilenen biriyim çok kızdırmadığınız taktirde durduk yere musallat olayı olmaz...
Esenlikle kalınız...
yinede öyle demeyin, vesveseden midir bilinmez, onlarla hiçbir alakam olmadığı halde geceleri korkudan hatim indirecek kıvama geliyorum.. :p

Jackson

Kayıtlı Üye
yinede öyle demeyin, vesveseden midir bilinmez, onlarla hiçbir alakam olmadığı halde geceleri korkudan hatim indirecek kıvama geliyorum.. :p

Buna piskolojik bir olay desek daha doğru olur :)
İnsanlar korktukları zaman beyin mükemmel nitelikte korku yayar çoğu zaman korktuğumuzda ışıklar yanıp söner, kapılar açılıp kapanır bunu yapan bedensiz varlıklar değildir bizzat beynimizin kendisidir... Korku anında beyindeki olumla çok yüksek seviyededir korkularınızı bilir ve onları gerçekleştiri aslında hepimiz birer psişik uzmanıyız tabi genelde korku anımızda :D
Esenlikle kalınız...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...