Cinler ve İfritler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MOONROW

Banlı Kullanıcı
Cinlerin ve ifritlerin farkı nedir cevaplarınızı bekliyorum.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
İfrit bir varlık türünden ziyade bir rütbe gibi, tanımlama gibidir.

La-edri

Kayıtlı Üye
Cin ve ifrit yaratilis olarak farksizdir, her iki türde atessiz dumandan yaratilmistir, ifriti ifrit yapan sey amelidir cünki onun kullugu seytana.
Yani söyle düsünebiliriz insan insandir fakat bir kendi halinde insan vardir birde terörist vardir, teröristi terörist yapan sey ise onun amelidir yaratilisi degil.

codzombi

Kayıtlı Üye
Cin ve ifrit yaratilis olarak farksizdir, her iki türde atessiz dumandan yaratilmistir, ifriti ifrit yapan sey amelidir cünki onun kullugu seytana.
Yani söyle düsünebiliriz insan insandir fakat bir kendi halinde insan vardir birde terörist vardir, teröristi terörist yapan sey ise onun amelidir yaratilisi degil.

onun kulluğu şeytana derken nasıl yani ?

müslüman ifritler de var, tıpkı cin padişahlarının müslüman olması gibi . onların emri altında milyonlar ifrit cin var . bu ifritlerde aynı dini paylaşıyorlardır eminim ki

Kişilik

Kayıtlı Üye
Yani cin ile ifrit aynıdır bizdeki mevlana yunus emre gibi akıl büyükleri cinlerde ifrit oluyor

MOONROW

Banlı Kullanıcı
Teşekkürler. Bu kadar hızlı cevap beklemiyordum.

Kutluhan

Banlı Kullanıcı
İnsan-İnsanüstü
Cin-İfrit
Böyle düşün..

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Soru basit ve klasik gibi gelsede arkadaşımız çok güzel bir soru sormuş.

Cinler cindir ifritler anlaşma mı yapıyordu yoksa cinlerin hristiyanlar içinmi adıydı emin değilim ama iyi bir şey olmadığı kesin :D

Konuya atılmış en iyi cevap hakkımı da bu mesajdan yana kullanmak istiyorum. Sayın kişilik cinler konusunda ideoloji karmaşası yaşamışsınız :)

Konuya gelirsek yorumları okudum tüm cevaplar birbirinden farklı.
Buda demektir ki en iyi ihtimalle sadece 1 kişinin cinler hakkında gerçek bilgisi dolayısı ile de teması var.
En kötü ihtimalle de yorum yapanların hiç birinin yok.

Bu şekilde tespitimi paylaştım. Şimdilik burada dursun çünkü lazım olacak. İyi forumlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...