Cinler insan daveti yapar mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

allahınkulu

Kayıtlı Üye
Merhaba Dostlar,

cinlere çok meraklı insanlar gördüğüm kadarıyla.Küçük yaşta kişiler cin çağırmaya çalışıyor birçok sitede yığınla yanlış bilgi dolu.Tabii bunun yaşı olmaz ama Allah zaten gerekli durumlarda onları bize bir şekilde gösteriyor.Yaşadığım köyde birçok olaydan biliyorum.

İnsanlar ve cinler Allah'ın belirttiği gibi ona kulluk etmekle yükümlü.Allah'ın cinlerden çok bize uyarıları var.Kuran hakkında çok bilgili ve Allah'a bağlı bir cin bizim hakkımızda fazlasıyla bilgi sahibi bir canlı olacaktır.

Müslüman ve Allah'tan korkan bir cin bunu yapmaz ama yaşı küçük ve bilgisiz bir cin (onların zaman kavramı nedir bilmiyorum) büyüklerinden insanlar hakkında duydukları üzerine meraka kapılıp bizim deyimimizle insan daveti gibi birşey yapabilir mi?

Çünkü küçük yaşta 14 yaşında bir arkadaşım sürekli onlar hakkında araştırma yapıyor.Eğer karşı tarafta aynı şekilde bizi araştırır ve çeşitli yöntemlerle insan aklının anlayabileceği frekansı yakalayabilirse ve bu iki tarafın yaptığı şey (davet vb) etkileşime sebeb olur ve Allah ders almaları için boyutları ortadan kaldırırsa bu iki canlı birbirini görüp büyük bir şoka girmez mi?

Yada iki tarafda küçük yaşta olduğu için belli bir arkadaşlık yapabilir mi?

Bu konuda bilgili kişilerden görüşlerini rica ediyorum çünkü gençlerin bu ilgisi pek sıradan değil sanki birşeyler kulaklarına fısıldıyor gibi cin peşine düşüyorlar.

bülend

Kayıtlı Üye
Öncelikler çok güzel bir konuya değindiğiniz için teşekkür ederim.Bu son zamanlar artan meraklar dediğiniz gibi ufacık çocukların bile elinde davetlerin büyü yöntemlerinin olması bence kıyamet alametlerinden birisidir.Bence cinlerin insan daveti yapması bu güne kadar duymadıgım bir şey o yüzden böyle bişeyin olucağını sanmam. . .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...