cilt beyazlatma

gizliyim

Kayıtlı Üye
Kardeşimde bebekken tuzlanamadı, terleme olayı sorun yaratıyor ondan sordum yanlış anlamayın..
Ahh ahh bir bilseniz ailem beni günlerce tuz icinde birakmis.. hemde havale geciyormusum neredeyse Anneannem kizi öldüreceksiniz diye beni yikamis.. o nedenle bu tuz olayina inanmiyorum. Hani cok asiri bir terleme yok ama giysilerde olusan o ter lekesi heleki koltuk altinda olmuyormu.. cok kötü bir durum. Deodorant teri belirli bir zaman kesiyor haklisiniz :D yahu nedense hemde hic olmayacak zamanlarda öyle bir basliyorki. Artik tedbirliyim teri göstermeyecek renkler seciyorum genelde.

geceye-ait

Kayıtlı Üye
İş
??????????
Bence senin psikolojik durum gibi ben nede işin uzmanı değilim sadece merek ediyorum bitkileri okuyorum....
İstersen bol bol adaçayı iç ( ter önleyici bir bitkidir) ya da o bölgeye sür, bence içmek daha doğru olur.

darkangels

Banlı Kullanıcı
Ben bir dönem yapıyordum cidden yapıldığı zaman cildin tonunu biraz açıyor ama hergün uygulamak bana zor geldi :)

geceye-ait

Kayıtlı Üye
İş
??????????
Domatesi mi bayanlara zor gelmez bence.....

darkangels

Banlı Kullanıcı
Cildinde kalıcı olması için hergün yapman lazım bir süre sonra bıkıyorsun ben bıktım şahsen.Her yaptığında duşa girmek zorunda kalıyorsun saçlarına bulaşıyor hep.Benim annemde anneannemde baya yaşlı onların zamanında neftika diye bişi varmış ziraatta tarlada çalışan bütün kadınlar bunları yüzlerine ellerine sürerlermiş, ciltleri güneşin altında yanmasın diye.Bu dediğim şey sivilcelere de iyi geliyormuş cildin bembeyaz oluyormuş yıkadıktan sonra bile duru duruyormuş, yanaklarını pembeleştiriyormuş.Nette araştırdım bulamadım neftika satın alabileceğim bir yer var mı?Bilgisi olan bişiler yazabilir mi...

geceye-ait

Kayıtlı Üye
İş
??????????
Bir araştırım neftika'yı bulursam paylaşırım.

geceye-ait

Kayıtlı Üye
İş
??????????
Neftika ile ilgili bir bilgiye ulaşamadım ; ama cildi beyazlatma için kivi kabuğu işe yarıyormuş.

moldoviaR

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar ben beyaz tenliyim fakat süt beyaz olmak istiyorum bunun için napmam lazım yardım eder misiniz çok beyaz olmak istiyorum

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Pirinci haşlayıp suyuyla yıkanabilirsiniz lekeleri azaltıp cildi beyazlatıyor