cevaplayın lütfen ...

blackhorrorgirlxx

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
herkese merhaba ben bir ilişki istiyorum böyle istediğim gibi fizik işte ne bilim huy filan gibi istiyorum nasıl olur ? bi öneriniz var mı

Furking

Kayıtlı Üye
Beklentiler her zaman istediğimiz gibi sonuçlanmayabiliyor. Zira bizim için o istekler hayırlı değil ise, o isteklerin gerçekleşmemesi bizim için büyük bir lütuftur. Gerçekleşebilir de, bilemeyiz. Olasılıklar deryasının Rabbi bilir ancak. Ve en iyi çözüm, O'na teslim olmak.

Ben de çok hayaller kuran biriydim ve beklentilerim vardı. Ama hayal kırıklığının sadece kurulan hayallerle oluştuğunu fark ettiğimden beri hayal kurmuyorum. Tabi beklentiler de aynı şekilde.
Malesef insanoğlunun beklentileri ve istekleri hiç bitmiyor, bu sebeple hep bir eksiklik hissediyor, huzuru yakalayamiyor.
Oysa her şeyi olduğu gibi kabul etsek ve akışına bıraksak bizden mutlusu olmaz..

Belki de beklediğiniz gibi biri vardır, belki de yoktur. Bilemeyiz. Iyisi mi akışına bırakmak.
Ne öyle birinin hayallerini kurup boş umutlarla yaşamak, ne de gerçekleşmeyeceğini düşünüp umutsuzluğa kapılmak..
Tek çare zamana bırakıp bu yükten kurtulmak.

Furking

Kayıtlı Üye
(Kusura bakmayın flood oldu.)

Hayatımızda karşılaştığımız kişiler ancak bir (çok) sebeple karşımıza çıkarlar ve hep birşeyler görmemizi,ögrenmemizi sağlarlar. Ihtiyacımız olan kişiler karşımıza çıkar bu sistemde, ihtiyacımız olduğunu sandığımız kişiler değil.

Akışına bırakın. Olması gerekenler; olması gerektiği zamanda, olmasi gerektiği mekanda gerçekleşecektir.

blackhorrorgirlxx

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
Beklentiler her zaman istediğimiz gibi sonuçlanmayabiliyor. Zira bizim için o istekler hayırlı değil ise, o isteklerin gerçekleşmemesi bizim için büyük bir lütuftur. Gerçekleşebilir de, bilemeyiz. Olasılıklar deryasının Rabbi bilir ancak. Ve en iyi çözüm, O'na teslim olmak.

Ben de çok hayaller kuran biriydim ve beklentilerim vardı. Ama hayal kırıklığının sadece kurulan hayallerle oluştuğunu fark ettiğimden beri hayal kurmuyorum. Tabi beklentiler de aynı şekilde.
Malesef insanoğlunun beklentileri ve istekleri hiç bitmiyor, bu sebeple hep bir eksiklik hissediyor, huzuru yakalayamiyor.
Oysa her şeyi olduğu gibi kabul etsek ve akışına bıraksak bizden mutlusu olmaz..

Belki de beklediğiniz gibi biri vardır, belki de yoktur. Bilemeyiz. Iyisi mi akışına bırakmak.
Ne öyle birinin hayallerini kurup boş umutlarla yaşamak, ne de gerçekleşmeyeceğini düşünüp umutsuzluğa kapılmak..
Tek çare zamana bırakıp bu yükten kurtulmak.
doğru diyorsun ama bu insan ilahki saf gibi hayal kurup hayaller suya düşebiliyor :cry: hayatın akışına bırakıncıda insan sıkılıyor hani insanda bir şey yapmak istiyor

Furking

Kayıtlı Üye
doğru diyorsun ama bu insan ilahki saf gibi hayal kurup hayaller suya düşebiliyor :cry: hayatın akışına bırakıncıda insan sıkılıyor hani insanda bir şey yapmak istiyor

Yapman gereken şey varoluş amacını keşfetmen ve o yolda ilerlemen. Gerekli olan şeyler sen yolda ilerledikce karşına çıkar sevgili dostum.

Alienist

Kayıtlı Üye
Önenerebileceğim tek şey niyet etmek ama niyeti de temiz bir hayırla süslemek çünkü Allah iyi niyet besleyen istekleri geri çevirmez olmuyorsa da beklemek ki o da bir nimettir insana sabır etmeyi öğretir