Can sıkıcı konuşanlar için yardım edermisiniz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

rebaka

Kayıtlı Üye
Merhabala, ben her konuşmasında insanın canını sıkan, kalbini kırmaktan zevk alan, bir şey söylese de aşağılayayım diye düşünen insan, insanlar için bir çözüm arıyorum. Şimdiden herkesten allah razı olsun.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Çözüm; Uzaklaşmak, o insanlarla olan iletişime kesmek, koparmak...

Ne zaman ki bir insan çevresine zehir saçan insanları umursamaz, onlarla olan iletişimini keserse o zaman hayatını tam olarak yaşamaya başlar. :)

kıvep

Banlı Kullanıcı
Aynen, uzaklaşmak en iyisi. Yenebiliyorsan kal, ama böyle sürekli yaralanıp yeniliyorsan durmak anlamsız.
bükemediğin bileği öpeceksin diye bir söz var, o kadar zıtlaşmanıza rağmen hala yakınındaysanız onu kabul ettiğinizi düşünmüş olabilir
kalıp böyle nefret beslemek yerine uzak durmanız daha iyi değil mi? ama madem karşılıklı bir zıtlaşma var uzak durmak en iyisi
Yada sorun neyse, sebebe inip karşılıklı konuşmak

uzumakikamilov

Kayıtlı Üye
çözüm derken neyi kastediyorsunuz? bu gibi kimseleri böyle olmaktan caydırıcı mi yoksa sadece sizin onlardan olumsuz etkilenmemenizi sağlayacak bir çözüm mü istiyorsunuz?

Dankyy

Kayıtlı Üye
İş
Meskalatör,enpeksiyon
Ayetel kürsü okursan susarlar aslinda sen bunu onlara okumassin onlara bu fikri verenlere okursun bu sure kesin cozumlerden biridir olmazsa sucu kendinde ara ve cozume ulasincaya kadar birakma cunku hayatinda Allah kulunu cok sinar daha zor zamanlarin illaki olur

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Eğer imkânınız varsa aynı ortamda bulunmayın.
Şayet mecburen iletişim kurmak zorundaysanız,yaptıkları şuursuz konuşmalardan rahatsızlığınızı belirtmeye çalışın.Var böyle densiz,kötü enerjili insanlar malesef.İnsan bazen bazı insanlar için"ağızları torba olsada büzsem"diye içinden geçirmiyor değil.

acid

Kayıtlı Üye
Bazı insanlardan kaçmak mümkün olmuyor. Benzer bir durumla karşı karşıya olduğumu düşünüyorum. Yaptığım söylediklerinin beni değiştirmeyeceğini ve niyetinin belli olduğunu kabul ederek durumdan olumsuz etkilenmeme çabası. Artık çok fazla etkilenmiyorum da. Olumsuzluklarını bana sataşarak yansıttığını ve açığa vurduğunu biliyorum çünkü. Sakin kalmak ve kendimi bilinçaltında, enerji alanında korumak benim için çözüm oluyor.

zemanek

Kayıtlı Üye
cözüm icinde aldiris etmemeyi ögrenmelisin

Mrs.Şeytan

Kayıtlı Üye
İş
İngilizce Öğretmeni
Çözüm mü arıyorsun?? En iyi çözüm: UZAKLAŞ!

rebaka

Kayıtlı Üye
Çok teşekkür ederim hepinize de ama malesef aynı ortamda yaşamak zorundayım uzaklaşmam mümkün değil. onun için sürekli dualar okuyorum ama ona birilerinin bana zulmetmesi için bişeyler yaptığınıda biliyorum.

madasin

Kayıtlı Üye
Sn Rebaka;İş değişti şimdi. Sizinle uğraşan kişiye hükmediliyor gibi bir sonuç çıkardım ben. Doğru mu tespitim acaba? Sorununuzu toparlayalım bu çıkardığım sonuç doğru ise. Sizinle uğraşan kişi, yani direk iletişimde sizi rahatsız eden kişi, asıl sorununuz değil.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...