Çakra Sembolleri ve Mantraları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Oenomaus

Kayıtlı Üye
İyi akşamlar arkadaşlar.Ben araştırma yapıyorum.Gerek bu forumdan ve gerekse başka sitelerden yararlanıyorum.Ve bu araştırmalarım sonucu çakra sembolleriyle mantralar buldum.Herhangi bir çakranın sembolüyle aynı zamanda o çakrayı aktive eden mantrayı söyleyerek meditasyon yapmak bana yarar sağlayabilir mi?Örneğin;muladhara çakranın sembolüne odaklanıp o çakranın mantrasını tekrarlayarak;yani hem sembolüne odaklanıp hem mantrasını okuyarak çalışma yürütsem küçük de olsa başarıya ulaşabilir miyim?
Teşekkür ederim.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Evet daha etkili çalışmalar yapmış olursunuz.

Oenomaus

Kayıtlı Üye
Evet daha etkili çalışmalar yapmış olursunuz.

Teşekkür ederim.Peki;hepsini açma çalışması yapmak gerekli mi?Yalnızca psişik güç ve şifa getirecek olanları açsam bunun tehlikesi olur mu?Yoksa hepsinin mi açılması öneriliyor?

Oenomaus

Kayıtlı Üye
Mesela,taç çakranın hepsinin kaynağı ve yöneticisi olduğu,dolayısıyla bu çakranın açılması hepsinin açılmasını sağlar deniliyordu.Doğru mudur?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Hepsi kendi olması gereken dengede olsun kâfi..
Psişik güç ve şifa geliştirmek için zaten dengede olan çakralar doğal olarak sizi destekler. Bununla birlikte ileri düzey çakra çalışmaları da var. Omuz üstü çakralar, nefes ve enerji yönlendirmeyle kullanılan ekler vs. gibi. Bu konuda ileri düzey bir eğitim nereden bulurum diyorsanız bir grup toplayın, Urum'a baskı yapın size özel çalışma programlı kurs açsın..Bu yazdığım da aramızda kalsın.. :sifone:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...