cadılık

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Keira

Moderator
Evet olabilir..

Sanırım şaman cadının erkek versiyonu oluyor, yada erkek cadılar bu kelimeyi de tercih ediyor olabilir

Hayır şamanizm inancına sahip kişilere şaman denir.. Cadılık yaşam tarzı şamanizm inanış biçimidir..

DHspast

Kayıtlı Üye
İş
Garip olan her ÅŸey.
cadılık hakkında yazanların aynısını uygulayamazsın arkadaşım. cünkü onlar senin değillerdir o yazan kişinin kendini ifade etme biçimidir. o sadece sana neler yaptığını anlatabilmek için bir yol gösterici oluyordur. sen uygulamalarını yaparken kendinden birşeyler katacaksın uslubuna uygun bak ozaman hobim olarak dediğin şey hayat felsefen olacak. hiçbirşey hobi olarak kalmaz eğer o şeyden vazgeçmeyeceksen.

tanrıçanın ışığı senin olsun :)

Tanrıçamı ? Arkadaşın yazdıklarına katılıyorum ama Allah yardımcın olsun.(Eğer satanistsen şeytan kolaylaştırsın din kardeşim :D)

biard

Kayıtlı Üye
bu forumda farklı inançlara sahip kişiler var. Ve pagan inanışına sahip kişiler de bunların arasında. Paganizmin neopaganizm kolunda yer alan wicca dininde tanrıça geleneği var. Buyüzden bize saygı duymak düşer.

ladyrowena

Kayıtlı Üye
aslında istegim karşımdaki kişilerden güçlü olmak ve sihire sahip olmak
bu isteğiniz biraz hırstan kaynaklanıyor olabilir ben kendimden biliyorum bence içinize dönün bunu neden istediğinizi kavrayın sonra cadılık hakkında bilgi edinin ve daha sonra karar verin

Keira

Moderator
Ego ne zaman devreye girerse, size verilen yetenekler sizden alınır unutmayın. Cadılığı hobi olarak görürseniz zaten bir yol katetmeniz imkansızlaşır. Cadılık yaşam tarzıdır, hobi olarak değerlendiremezsiniz. Çünkü hiçbir hobi yaşamınızın tüm bölümünü yönlendiremez. Önce bunun ayrımına varın. Sonra bütün bilgileri özümseyin. Hep söylediğim gibi cadı olarak doğduysanız zamanı geldiğinde zaten yolunuzu bulursunuz.

Avalon

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Öncelikle cadı olmak sadece aileden gelen birşey değildir. Belki cadı olmak için çok çalışmak sürekli birşeyler öğrenmek gerekebilir. Her ne kadar paganizmin paleo paganizmin kolundada yer alsam da, cadılık sadece büyü güç demek değildir. Bir yaşam formudur ki yaşam tarzınızı değiştirmeniz gerekebilir. Özel günlerinizi kutlamalı ve herşeyden önce doğaya saygı duyup bütünleşmeniz gerekebilir. Bu forumda bir çok kişi var bilgi alabileceğiniz ama önce wicca witchcraf bölümünü iyice özümsemelisiniz diyorum. Ayrıca cadı olsanız bile güç ve büyüye sahip olsanız bile hiçbirzaman kendi çıkarlarınıza kullanamazsınız... Araştırın ve bu yolda yürümeye çalışan bir çok kişiden fikir alın..
Sevgi ve Işıkla...

mystica

Kayıtlı Üye
İş
çalışmıyorum
Cadılık soydan gelmiyor içindeki güç senin ne olacağını belirler , iyide olabilirsin kötüde bu senin seçimin yalnız yol göstericek biri olmalı burada emriye isimli bir cadı vardı eskiden bundan 30 yada 35 yıl önce komşu köyde yaşıyordu kadın ölünce evini teyzemler satınaldı , çatısında domuz kafaları çanlar kazanlar bir sürü değişik şeyler varmış ne var ne yoksa şelaleden aşşağı atmışlar . Ancak kadının bir kaç defa evi ziyaret ettiğini anlatıyordu teyzemin kızı kadın üç defa gömülmüş ve sonunda mezarı çökmüş eniştem üç defindede bulunmuş ve daha fenası çocuk ve buzağı boğduğuna dair söylentilerde vardı cadıların hepsi aynı olacak die bir şey yok ama kötü olan kötü işler yapmak zorunda galiba

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...