Cadılık ritüel aletleri ilgili soru

Hekate8

Kayıtlı Üye
Cadılık ritüel aletlerini athame yerine bıçak kullansak olur mu?

Seraphine

Kayıtlı Üye
Maalesef kullanamazsınız. Athame'nin en önemli özelliklerinden birisi iki tarafının da keskin olmasıdır. Eğer İstanbul'da yaşıyorsanız kapalı çarşı taraflarında bulabiliyor olmanız gerekiyor. Yine de Athame bulana kadar atma bıçağı adı ile satılan bıçaklar var, onlardan alabilirsiniz. Ama bu kesin bir çözüm değil. Ritüellerinizi yaparken kullandığınız malzemeler sizin hem kendinize, hem de yolunuza olan saygınızı gösterir. Para biriktirerek bir süre sonra gerçek bir athame almak size ritüel esnasında daha iyi hissettirecektir. Ve bence bu yola girerken yapılan malzeme alışverişi oldukça zevkli. Bundan mahrum kaldığınıza daha sonra üzülebilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken husus hem athameyi seçerken hem de atma bıçağını alırken sadece metal olmasını önemsemek. Athame altarda ateş elementini temsil eder ve bu yüzden demirden veya gümüşten yapılmış olmalıdır. Tutma kısmında bile plastik veya tahta bir detay olmamalı. Bir athame örneği vermek gerekirse;
9bd10d327d0c.jpg

Oldukça hoş bir tasarıma sahip bence. Ayrıca hem iki tarafının keskin olduğunu, hem de sadece metalden yapılmış olduğunu gözlemleyebilirsiniz.

Seraphine

Kayıtlı Üye
Athameyi mi soruyorsunuz? Çok ilginç bir şekilde şu an o yerin adını hatırlamıyorum ama Kızlar ağası çarşısı tarzında bir ismi olması gerekiyor. :D İzmir civarında oturan çoğu arkadaşımın rütüel malzemelerini oradan temin ettiğini biliyorum. Hatta Kapalıçarşı'dan daha iyi bir seçenek.

gökay1

Kayıtlı Üye
Athameyi mi soruyorsunuz? Çok ilginç bir şekilde şu an o yerin adını hatırlamıyorum ama Kızlar ağası çarşısı tarzında bir ismi olması gerekiyor. :D İzmir civarında oturan çoğu arkadaşımın rütüel malzemelerini oradan temin ettiğini biliyorum. Hatta Kapalıçarşı'dan daha iyi bir seçenek.
Kemeraltı?

Seraphine

Kayıtlı Üye
Aklımda kızlar ağası kelimesi şeklinde kalmış, diğer seçenekler için bir şey söylemem doğru olmaz. Ama eğer bir sonuca varılamazsa ve önemli bir durum haline gelirse arkadaşlarımdan birisine sorabilirim ..