cadı olmanın müslümanlığa karşı bi yanı var mı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hsncn154

Kayıtlı Üye
Tamam sizin iddanızı kabul ediyorum o zaman bize ve tüm üyelere Allaha nasıl adanılır paylaşırmısınız ? (kaynak göstererek)

Keira

Moderator
Sizin burada ve diğer sitelerde gördüğünüz cadılığa adanma ritüeli wiccan bir cadının kendi uygulamasıdır. Zaten o uygulamayı yapan herkes cadı olamaz. Cadı olmak doğuştan gelir ve bu inisiye bu tarz bir ritüelden ziyade içsel olarak gerçekleşir. Bu bazen rüya kanalı ile olur bazen astral ortamda. Tabi ki de böyle bir şey paylaşamam çünkü bu inisiyeler kişiye özel olur. Sizin amacınız burada bir şeyler paylaşmak ya da bilgi almak değil. Ezberlediğiniz şeyleri burada sıralamak. Gerçek bir cadı ne cadı olduğundan bahseder, ne nasıl olduğundan ne de gücünden.. Bunu iyi öğrenememişsiniz. Ayrıca burası sanal ortam baktığınız ortamdan kim nedir, ne kadar güçlüdür, hangi seviyededir bilemezsiniz. Boşuna konuşmayalım bunları. Benim cevaplarım açık ve nettir. Biraz daha kitap karıştırmanızı ve gerçekten öğrenmenizi tavsiye ediyorum.

hsncn154

Kayıtlı Üye
Ben gerçekten merak ediyorum müslüman bir insan nasıl cadı olacak bana anlatırmısınız öğrenmek istiyorum

hsncn154

Kayıtlı Üye
Hala aynı şeyi yapıyorsunuz neden kişisel olarak eleştri yapıyorsunuz benim kişiliğim burda sizi ilgilendirmez bilgi arayışımı yorumlarınızla gölgeliyorsunuz

Keira

Moderator
Tüm konulara doğru ve genel geçer bilgileri yazdığım halde konuları gölgeleyen sizdiniz. Bu konuda amacını aştı. Kilit.

biard

Kayıtlı Üye
selam arkadaşlar. Müslüman bir cadı hem havas ilmi hem de cadı majilerini birlikte uygulayabilir mi? Yani ekollere bakmadan çalışabilir mi?

treworax

Kayıtlı Üye
Müslüman,İslam dinine mensup kişilere denir.İslam kelimesinin anlamı teslimiyettir.Büyü,dünyevi güçler ve olaylar/kişiler üzerinde değişiklik yapmak için kullanılan bir sanattır.İslam dini,bu tür dünyevi güçlerden vazgeçilmesini buyurur.O yüzden büyü,İslami bir şey değildir.Lâkin,bu konularda 'niyet' faktörü vardır ve İslam dininin yasakladığı şey sıradan büyülerdir(iki kişiyi ayırma,soğutma,barıştırma).Yüksek maji için aynı şey söylenemez.Bütün İbrahimi dinlerdeki gibi İslam dininde de majikal gelişime ve majikal unsurlara önem verilmiştir,,,

Kimileri bu işi kılıfına uydurmak için ; "Büyü değil,dua bu !!!" diyorlar,fakat işte dediğim gibi bu ikisini ayıran en önemli unsurlardan birisi 'niyet'tir,,,
Ayrıca anlayamadığım bir şey var.Neden Müslümanlığı,Havâssa ve Cadılığa uydurmaya çalışıyorsun ki ?

"Hem karnım doysun,hem pastam dursun" diye bir söz vardır.Bu söz çok sakat bir mantığa dayanır,eğer temellerini bu söze göre atarsan beklemediğin sonuçlar alırsın.Seçim yapman gerekir ya o,ya o.

Yani kısacası ; Yiyeceksin o elmayı,,,

canmert196

Kayıtlı Üye
Müslüman,İslam dinine mensup kişilere denir.İslam kelimesinin anlamı teslimiyettir.Büyü,dünyevi güçler ve olaylar/kişiler üzerinde değişiklik yapmak için kullanılan bir sanattır.İslam dini,bu tür dünyevi güçlerden vazgeçilmesini buyurur.O yüzden büyü,İslami bir şey değildir.Lâkin,bu konularda 'niyet' faktörü vardır ve İslam dininin yasakladığı şey sıradan büyülerdir(iki kişiyi ayırma,soğutma,barıştırma).Yüksek maji için aynı şey söylenemez.Bütün İbrahimi dinlerdeki gibi İslam dininde de majikal gelişime ve majikal unsurlara önem verilmiştir,,,

Kimileri bu işi kılıfına uydurmak için ; "Büyü değil,dua bu !!!" diyorlar,fakat işte dediğim gibi bu ikisini ayıran en önemli unsurlardan birisi 'niyet'tir,,,
Ayrıca anlayamadığım bir şey var.Neden Müslümanlığı,Havâssa ve Cadılığa uydurmaya çalışıyorsun ki ?

"Hem karnım doysun,hem pastam dursun" diye bir söz vardır.Bu söz çok sakat bir mantığa dayanır,eğer temellerini bu söze göre atarsan beklemediğin sonuçlar alırsın.Seçim yapman gerekir ya o,ya o.

Yani kısacası ; Yiyeceksin o elmayı,,,
islam dininde buyu yasaktir fakat islami buyu yapma sanati havastir kokeni arap yarimadasinda islam oncesi doneme dayanir islam in gelmesiyle birlikte islami ekoller eklenir.Yuksek maji denilen olay ise kisinin ogrendikleriyle icinden ozunden gelen evrenden indirdiklerini birlestirmesiyle olur.
Tam olarak cadilik prensiplerini bilmiyorum musluman bir cadi islam emretti diye cadiliga ters gelcek bir sey yapmaz buda islami bir hayat yasamayi engelliyor ise islami buyu yapilamaz.

Synergy

Kayıtlı Üye
İş
ogrenci
Müslüman bir cadı olamaz ya Müslüman olursun ya da cadı

memories

Kayıtlı Üye
Konuyu islam dininden ele alırsak ;

1)Şifa-Negatif enerji veya olaylara karşı.

2)Mucize-Olağan ve kabul edilen kuralların dışında,özel durumlara karşı (Peygamberler için geçerlilik taşır)

3)Dua-İhtiyaç,övgü,istek,temenni,sadakat,pişmanlık,kabul görme ve benzeri maksatlarla, dünyevi canlı veya maddelerden bağımsız olarak sadece Allaha yönelme ve bildirim durumu.

Düşünceme göre bu konuyla ilgili İslam dininde 3 temel başlık kabul görür.

Maddeye ve dolayısıyla enerjiye tesir edebilme ilmi, büyünün olduğu gibi havas ilminin içeriğindede mevcuttur.Fakat havas ilminin bu tesir özelliği islam dininde ancak Şifa başlığında uygulanabilirliği vardır.

İslami büyü olmadığı gibi müslüman bir cadı da olamaz.Çünkü iki kavramda kendi içinde çelişki taşıyor.

güntülü

Kayıtlı Üye
İş
Laboratuvaar
İnandığınız gibi yaşamazsanız yaşadığınız gibi inanmaya başlarsınız.. Cadılığı Müslümanlığa uyarlamaktır bu :)

codzombi

Kayıtlı Üye
Daha öncede bunun tartışmaları yapılmıştı , müslüman cadı da olur, başka bir inançtan cadı da . Cadılık yaşam tarzı . Cadılığın ilkelerini gözden geçirmenizi tavsiye ediyorum ..

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Daha öncede bunun tartışmaları yapılmıştı , müslüman cadı da olur, başka bir inançtan cadı da . Cadılık yaşam tarzı . Cadılığın ilkelerini gözden geçirmenizi tavsiye ediyorum ..

Evet daha önce bununla ilgili tartışma yapmıştık,yapılmıştı.O konuda da yeterli açıklanmıştı.Cadılık bir yaşam tarzıdır.Ve müslüman cadı'da olur.Ama din sorunu yaşar.Ve cadılık isteyenin olacağı bir şey değil zaten,Doğuştan gelen bir yetenektir. :)

biard

Kayıtlı Üye
ceva veren tüm arkadaşlara teşekkürler.

ruhname

Kayıtlı Üye
Müslüman bir cadı olamaz ya Müslüman olursun ya da cadı
müslaman olan kişi cadı olamaz elbette anadoluda vardır ağzı dualı şifa dağıtan bazı kadınlar belki arkadaş onu kastetti lakin cadılık bir din değildir genel olarak yaşlı çirkin büyü ve kötülük peşinde koşan kişiler cadı olarak bilinir.

Keira

Moderator
Cadılıkta din sorunu olmaz, cadılık yaşam tarzıdır. Her dinden cadı olabilir. Sizin yapacağınız bu yaşam tarzını dininize uygulamaktır. Daha önce buna benzer bir konu açıldığı için konunuzu birleştiriyorum. İlk konudaki yazılanları da okuyabilirsiniz size yardımı dokunacaktır..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...