cadı mıyım ?

sorcery_witch

Kayıtlı Üye
1 haftadır ninemle kendimi rüyam da görüyorum kendisi annemin deyimiyle efsuncuymuş anne tarafının ilk torunuydum ve ananemle dedemle birlikte yaşadım 5 yaşına kadar o süre zarfında ninemle de aynı evde yaşıyorduk ve bana çok düşkündü sizce bana el vermiş olabilir mi ve efsuncu ne demektir

La-edri

Kayıtlı Üye
Anadolu'da yöreye göre kavramlar yer degisebiliyor. El vermek meselesi bir kisinin ocagi vardir atiyorum sifa babindan bu kisi isterse baskasina el verir. Bu da karsilikli bir sey dir cogu kez ufak bir rituel de olur, ( misal agzina tükürür)ama alan aldigini bilir.Ocak sahiblerinin öyle ahim sahim bir ilmi yoktur sart degil yani.

Efsun büyü demektir efcuncu da büyücü. Büyücü el vermiyor,büyücü olmak icin kapsamli bir egitim icab eder yetenek icab eder, eder de eder..

Efsuncu ve ocak sahibi cok ayri seylerdir.

Lords Of The Shadows

Kayıtlı Üye
İş
Teacher
Merhaba,
Cadı ya da büyücü olsaydınız şu ana kadar mutlaka bazı belirtilerle karşılaşmış olmanız gerekirdi. Cadılık öğretileri ile büyücülük eğitimleri birbirinden farklıdır. Cadılar (ay hükümcülüğü) güçlerini Ay'dan alırlar. Ve her dolunay gecesinde güçlerinin zirvesine (nirvanaya) ulaşırlar. Anneannenizin, büyücü olması sizinde olacağınız anlamına gelmez tabii ki ancak, güç mirası (devri) yapmış olabilir. Bu aktarıma bağlı olarak, gücünüzü kabul etmeniz bekleniyor olabilir.

Bilginize Saygılarımla

sorcery_witch

Kayıtlı Üye
Son 1 yıldır bir şeyler yaşıyorum.Rüyalarım gerçekleşiyo rüyalarımı yönetebildiğim oluyo hislerim çok kuvvetli.Bir anda kahve falı bakmaya başladım söylediklerimin çoğu çıktı nasıl olduğunu sorgulamaya başladım astrolojiyle çok ilgileniyorum yeniayın bana iyi geldiğini düşünüyorum

pythonissam

Kayıtlı Üye
Merhaba,
Cadı ya da büyücü olsaydınız şu ana kadar mutlaka bazı belirtilerle karşılaşmış olmanız gerekirdi. Cadılık öğretileri ile büyücülük eğitimleri birbirinden farklıdır. Cadılar (ay hükümcülüğü) güçlerini Ay'dan alırlar. Ve her dolunay gecesinde güçlerinin zirvesine (nirvanaya) ulaşırlar. Anneannenizin, büyücü olması sizinde olacağınız anlamına gelmez tabii ki ancak, güç mirası (devri) yapmış olabilir. Bu aktarıma bağlı olarak, gücünüzü kabul etmeniz bekleniyor olabilir.

Bilginize Saygılarımla

Böyle bir aileye doğdum. Bu sorulara karşı yazılacak o kadar çok şey var ki cevaplamak beni baktım yoracak sorudan kaçıyorum. :)) Bu kadar açıklayıcı olmana bayıldım , Uzun bir yazı hazırlamayı düşünüyordum gerek kalmadı. Bu soruyu soranlar için bu yorumu sabitleyip bir pano haline getirseler. Ben cadımıyım ne demektir ? İnsan ne olduğunu bilmez mi değil mi ? :D Yada belki zamanı vardır rötarlı olabilir bekle hisset araştır dimi ? :D var olan zaten gelmiştir yada gelecektir. Cadılar (ay hükümcülüğü) güçlerini Ay'dan alırlar. Dolunayla hissettiklerimi anlatmam tarifsiz. Ruhunuzun bedeninizden ayrıldığını hissedersiniz sanki. Benliğiniz ay ışığıyla tekrar yıkanır. Anneannenizin, büyücü olması sizinde olacağınız anlamına gelmez tabii ki ancak, güç mirası (devri) yapmış olabilir. Bu aktarıma bağlı olarak, gücünüzü kabul etmeniz bekleniyor olabilir. Babaannem ve büyük babaannem bir cadıydı. Anneannem şifacı idi. Babaanneme yetişebildim miras yolu ile kendisinden el aldım. Kan da olan durum dan bahsetmiyorum bile Gelen ritüeller coven vs. Daha sonraları 20 yaşlarımın tam ortasında büyükbabaannem den de el aldım. Demem o ki arkadaşımında dediği gibi gücünüzü kabul etmeniz beklemede olabilir , rötarlı olabilir. Bedeniniz Bir bahçedir Ruhunuz kozmik evren ile bağlantılıdır. Enerji kanallarınızı hissetmeye çalışın. Çakra ve auranızda yırtıklar blokajlar var ise onarıp tamir etmeye çalışın aile bağlarınızda bu tinsel güç var ise zaten size ulaşacak ve hissedeceksiniz. Saygılarımla Koşulsuz sevgiler. Işıkla kalın.

Lords Of The Shadows

Kayıtlı Üye
İş
Teacher
Böyle bir aileye doğdum. Bu sorulara karşı yazılacak o kadar çok şey var ki cevaplamak beni baktım yoracak sorudan kaçıyorum. :)) Bu kadar açıklayıcı olmana bayıldım , Uzun bir yazı hazırlamayı düşünüyordum gerek kalmadı. Bu soruyu soranlar için bu yorumu sabitleyip bir pano haline getirseler. Ben cadımıyım ne demektir ? İnsan ne olduğunu bilmez mi değil mi ? :D Yada belki zamanı vardır rötarlı olabilir bekle hisset araştır dimi ? :D var olan zaten gelmiştir yada gelecektir. Cadılar (ay hükümcülüğü) güçlerini Ay'dan alırlar. Dolunayla hissettiklerimi anlatmam tarifsiz. Ruhunuzun bedeninizden ayrıldığını hissedersiniz sanki. Benliğiniz ay ışığıyla tekrar yıkanır. Anneannenizin, büyücü olması sizinde olacağınız anlamına gelmez tabii ki ancak, güç mirası (devri) yapmış olabilir. Bu aktarıma bağlı olarak, gücünüzü kabul etmeniz bekleniyor olabilir. Babaannem ve büyük babaannem bir cadıydı. Anneannem şifacı idi. Babaanneme yetişebildim miras yolu ile kendisinden el aldım. Kan da olan durum dan bahsetmiyorum bile Gelen ritüeller coven vs. Daha sonraları 20 yaşlarımın tam ortasında büyükbabaannem den de el aldım. Demem o ki arkadaşımında dediği gibi gücünüzü kabul etmeniz beklemede olabilir , rötarlı olabilir. Bedeniniz Bir bahçedir Ruhunuz kozmik evren ile bağlantılıdır. Enerji kanallarınızı hissetmeye çalışın. Çakra ve auranızda yırtıklar blokajlar var ise onarıp tamir etmeye çalışın aile bağlarınızda bu tinsel güç var ise zaten size ulaşacak ve hissedeceksiniz. Saygılarımla Koşulsuz sevgiler. Işıkla kalın.

Yapmış olduğum yorumu beğenmenize sevindim.

sorcery_witch

Kayıtlı Üye
yazınız çok hoşuma gitti çok teşekkürler

sorcery_witch

Kayıtlı Üye
annemle bu konuyu konuştuğum da garipseyeceğini düşünmüştüm fakat çok normal karşıladı nedenini bilmiyorum ve şuan 17 yaşındayım 7-8 yaşlarında annem geceleri kapı kitli olduğu halde beni dışarda bulurmuş bu tarz yaşadığımm olaylar oldu yaşım ilerledikçe sorgulamaya başladım

Seraphine

Kayıtlı Üye
Şimdi soruyu soran kişiyi tanımadan veya farklı detayları sormadan cadıymış ümidi verilmemeli. Bu işler amerikan dizisi değil ki 17 yaşına gelince büyülü güçler ortaya çıksın. Cadılık ruhsal bir şeydir ve reenkarneler arası geçiş yapar. Yani cadı olan birisi her hayatında cadıdır. Rüya vb. olayların vuku bulması cadılık ile değil, sezgiler ile ilgilidir. Kişinin farkındalığı artar, 3. gözü uyanmaya başlar, yine bu tür mesajlar alır.

Bir diğer konu ise ay hükümcülüğü. Bunun kaynağı neye dayanıyor bilmiyorum ama cadılık ve ayın bu denli bağdaştırılması masalsı geldi bana. Kurtadam efsanesi gibi olmuş binevi. Dolunayın insan üzerinde ki etkileri bilimsel olarak kanıtlanmış zaten, dolunay esnasında farklı hissetmek sadece cadılık ile bağdaştırılamaz yine. Bir ay rahibeliğinden bahsedilse bu mantıklı gelirdi. Cadılar güçlerini aydan almaz, güç zaten doğuştan gelir. Bu doğuştan gelen güç ile çevreye ve olaylara etki edilir. Ayın halleri ritüel ve farklı uygulamalar için önem taşır ama bu kadar, farklı senaryolar söz konusu değil.

pythonissam

Kayıtlı Üye
Şimdi soruyu soran kişiyi tanımadan veya farklı detayları sormadan cadıymış ümidi verilmemeli. Bu işler amerikan dizisi değil ki 17 yaşına gelince büyülü güçler ortaya çıksın. Cadılık ruhsal bir şeydir ve reenkarneler arası geçiş yapar. Yani cadı olan birisi her hayatında cadıdır. Rüya vb. olayların vuku bulması cadılık ile değil, sezgiler ile ilgilidir. Kişinin farkındalığı artar, 3. gözü uyanmaya başlar, yine bu tür mesajlar alır.

Bir diğer konu ise ay hükümcülüğü. Bunun kaynağı neye dayanıyor bilmiyorum ama cadılık ve ayın bu denli bağdaştırılması masalsı geldi bana. Kurtadam efsanesi gibi olmuş binevi. Dolunayın insan üzerinde ki etkileri bilimsel olarak kanıtlanmış zaten, dolunay esnasında farklı hissetmek sadece cadılık ile bağdaştırılamaz yine. Bir ay rahibeliğinden bahsedilse bu mantıklı gelirdi. Cadılar güçlerini aydan almaz, güç zaten doğuştan gelir. Bu doğuştan gelen güç ile çevreye ve olaylara etki edilir. Ayın halleri ritüel ve farklı uygulamalar için önem taşır ama bu kadar, farklı senaryolar söz konusu değil.

Cadı değil wicca sınız. Bunun yorumunu cad

Cadılar güçlerini doğadan alabilir,kozmik evrenden, ay, güneş. Bunlar bütündür. Kimi ritüellerini dolunayda yapar kimi güneş tepedeyken. Cadılığın da türleri var.
Cadıların güçleri doğuştan gelir doğumda bir gezegen,veya bir element den etkilenebilir.Destek alabilir güçleri artabilir. Siz cadı değil wicca sınız. Cadılığı tam anlamıyla hissederek bilemezsiniz biz hisden bahsediyoruz. Her cadının hissi farklıdır. Bilgi organiktir değiştirilebilir. Bir cadı olsanız bu konuya bu şekilde girmezdiniz sanırım wiccasınız,Wiccalar zaten cadılara hep imrenmiştir ? esenlikler....

Seraphine

Kayıtlı Üye
Keşke yazdıklarımı sadece wiccasınız diyerek çürütmeye çalışmasaydınız. Öncelikle ben bir wicca değilim, veya cadı. Ama bu cadılara imrendiğim anlamına da gelmiyor, siz sadece yaratıcının bahşetmiş olduğu bir hediyeye sahipsiniz. Burada sizi wiccalardan daha üstün yapan nir şey yok, siz ne yapıyorsanız onlarda pekala yapabilir. Bana gelince, ben sadece Tanrı'nın ışığına kanalize olmayı seçmiş biriyim. Yine bu durum sizin yapacaklarınızı yapamayacağım anlamına gelmiyor. Sadece farklı notaları çalarak müzikler yaratıyoruz. Tanrı'nın ışığı sadece pozitif değildir, günahkarlar için yakıcı bir aleve dönüşür. Anlayacağınız hem ak hem kara büyünün farklı versiyonları hakkında deneyimim var. Tıpkı yetenekli bir cadının sahip olabileceği gibi.

Asıl konuya gelirsek. Soruyu soran kişiyi taramadan geçirdiniz mi? Haritasını incelediniz mi? Bir kontrol çalışması yaptınız mı? Ailesi hakkında bilginiz var mı? Tam olarak ne yaşadığını biliyor musunuz? Bunlar olmadan o kişiye cadı filan diyemezsiniz. Dediğim gibi bir amerikan dizisinde değiliz ki 17 yaşında büyülü güçler ortaya çıksın. Bu konular hakkında belli bir bilgim olmasa zaten şu an bunu yazıyor olmazdım. Ve emin olun cadılığın türleri, ritüelleri ve disiplinleri hakkında yeterince bilgi sahibi olduğuma inanıyorum.

İyi Forumlar.

pythonissam

Kayıtlı Üye
Keşke yazdıklarımı sadece wiccasınız diyerek çürütmeye çalışmasaydınız. Öncelikle ben bir wicca değilim, veya cadı. Ama bu cadılara imrendiğim anlamına da gelmiyor, siz sadece yaratıcının bahşetmiş olduğu bir hediyeye sahipsiniz. Burada sizi wiccalardan daha üstün yapan nir şey yok, siz ne yapıyorsanız onlarda pekala yapabilir. Bana gelince, ben sadece Tanrı'nın ışığına kanalize olmayı seçmiş biriyim. Yine bu durum sizin yapacaklarınızı yapamayacağım anlamına gelmiyor. Sadece farklı notaları çalarak müzikler yaratıyoruz. Tanrı'nın ışığı sadece pozitif değildir, günahkarlar için yakıcı bir aleve dönüşür. Anlayacağınız hem ak hem kara büyünün farklı versiyonları hakkında deneyimim var. Tıpkı yetenekli bir cadının sahip olabileceği gibi.

Asıl konuya gelirsek. Soruyu soran kişiyi taramadan geçirdiniz mi? Haritasını incelediniz mi? Bir kontrol çalışması yaptınız mı? Ailesi hakkında bilginiz var mı? Tam olarak ne yaşadığını biliyor musunuz? Bunlar olmadan o kişiye cadı filan diyemezsiniz. Dediğim gibi bir amerikan dizisinde değiliz ki 17 yaşında büyülü güçler ortaya çıksın. Bu konular hakkında belli bir bilgim olmasa zaten şu an bunu yazıyor olmazdım. Ve emin olun cadılığın türleri, ritüelleri ve disiplinleri hakkında yeterince bilgi sahibi olduğuma inanıyorum.

İyi Forumlar.

Wiccaları veya sizi küçümsemiyor veya çürütmüyorum. Sadece wiccalığın cadılık hayranlığından doğduna inanıyorum. Kendi yaşamımda wiccan arkadaşlarım var sadece gördüğümü söyledim. Genelleme yapmış olabilir hepimiz yapabiliyoruz. Benim için her din,ekol inanış kutsaldır kimseye tukaka demem iyilik ve güzellik barındıran her ekolden faydalanmayı severim. Size gelicek olursam, size söyleyebileceğim birşey yok. Paylaşımlarınızı ve yaklaşımınızı biliyorum. Önerileriniz olduğu taktirde bilmediğim bir konu ise nadir dikkate alacağım site kullanıcılarındansınız. Bu cadımıyım meselesi burada zaten biliyodunki bir sendrom :) soruyu kaba taslak soranlara tabiki elimizdenngeldiğince cevap veriyoruz buda kabataslak olabiliyor. Bu konuyla ilgili şahsi olarak bana soru sorulduğunda detaylı olarak açıklama yapıp inceleyebiliyorum. Yoksa tabimi herşeyi detaylı olarak ele almak gerekiyor çünkü okyanuslardan daha derin bir konu. Sadece kalıplaşmış belli maddeler olabiliyor en azından ondan yola çıkmaya çalışıyoruz.Kimseye direk siz cadısınız diyemeyiz-diyemem. Sadece inceleyip sık dokuyabilecekleri yolları anlatabilirim ki bunuda kişi duruma çok takık ise danışır anlatırım. Çünkü bu sancılı bir durum. Kişinin kendine ben insan mıyım ? Diye sorması gibi birşey. Kendi bilmeyen anlayamayan birine birşey anlatmak söylemekde kolay olmuyor. Konu uzun bazen nereden ne anlatacağınızı bile şaşırıyorsunuz mesela. Herkes farklı birşey diyebiliyor kişi iyice karışıyor. Cevabı iç dış dünyalarını hissederek bulabileceklerini belirtiyoruz ama durum bu : ) Görüş paylaşanlarda haliyle birbirinden ayrılabiliyor. Çünkü biliyosunki din dil ırk gelenek bilgi, hangi dalda uzman olunduğu vs vs fikir ayrılığına düşürebiliyor normal olarak. Sonuç kaos olabiliyor. Bu sorunun cevabı tartışılmaya her zaman açık ve devam edebilecek bir konu ? o yüzden kişiler lütfen araştırın hissedin kendinizi bizide kurtarın. Işıkla kalın esenlikler.

[XTR] Similar Threads

Ü
Cevaplar
0
Görüntüleme
518
Üye silindi 76175
Ü