Cadı arkadaşlarıma yanlış birşey yapmaktan korkuyorum?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kira

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Evet arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi,benim kara büyü,şifa gibi alanlarda uğraşan yakın cadı ve pagan dostlarım var.Yalnız ben bu kişilere normal bir insanmış gibi davranmaktan çekiniyorum çünkü kullandıkları ve yaptıkları büyülere şahit olan birisiyim düşünüyorum ki bunlara yanlış yaparsam veya tekliflerini geri çevirirsem beni tehdit etme veya en basiti büyüleme şansları var fakat ben dinim gereği koruma büyüleri vb. Uğraşamıyorum, yapamıyorum.Sizden ricam, olası bir kavga veya tartışma durumunda bu arkadaşlarımdan beni koruyacak, büyü yaptırmadan yapmadan beni koruyacak bir şey var mı? sure ve dualardan daha etkili kesin çözüm veren bir yöntem var mı? en kısa sürede yardımlarınızı bekliyorum.

Sevgilerimle..

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Evet arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi,benim kara büyü,şifa gibi alanlarda uğraşan yakın cadı ve pagan dostlarım var.Yalnız ben bu kişilere normal bir insanmış gibi davranmaktan çekiniyorum çünkü kullandıkları ve yaptıkları büyülere şahit olan birisiyim düşünüyorum ki bunlara yanlış yaparsam veya tekliflerini geri çevirirsem beni tehdit etme veya en basiti büyüleme şansları var fakat ben dinim gereği koruma büyüleri vb. Uğraşamıyorum, yapamıyorum.Sizden ricam, olası bir kavga veya tartışma durumunda bu arkadaşlarımdan beni koruyacak, büyü yaptırmadan yapmadan beni koruyacak bir şey var mı? sure ve dualardan daha etkili kesin çözüm veren bir yöntem var mı? en kısa sürede yardımlarınızı bekliyorum.

Sevgilerimle..

İnanç vardır.Size bir şey yapamayacaklarına inanın ve forumda korunma uygulamaları,teknikleri var onları okuyun.Ek olarak eğer gerçek arkadaşlarsa zaten en ufak bir tartışmada,kavga da size öyle bir şey yapmazlar,büyük bir kavga ya da tartışma bile yapsanız yapmazlar.

Eğer gerçek arkadaşınız olmadıklarına inanıyorsanız o zaman muhattabı kesin onlarla.Boşuna arkadaşlık yapıyorsunuz o zaman.
Dediğim gibi gerçek arkadaşlarsa bir şey yapmazlar.

Ve bir şifacı hiç bir şekilde zarar verme amaçlı bir şey yapmaz.Yaparsa kendisi de zarar görür yeteneği azalır.
Ve eğer o pagan arkadaşlarınız wiccan ise zaten kara büyü ile uğraşmazlar ve hiç bir şekilde zarar verme amaçlı büyü yapmazlar. :)

Kira

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Şifacı ve pagan arkadaşlarımı da konuya kattığım için üzgünüm sadece bu işlerle uğraşan arkadaşlarımı belirtmek istemiştim, onlara lafım yok zaten :)

Dediklerinizde çok haklısınız ama ne olur ne olmaz,bu arkadaşlarım zaten benim onlara yaptıkları şeylere inandığım için arkadaşlarımlar. beni birçok kez onlar gibi olmaya zorladılar, yanlış bir günlerine gelmek istemiyorum ne olur ne olmaz zamanı gelirse aklımda olsun diye bu konuyu açtım.

Tekrardan Teşekkürler. :)

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Şifacı ve pagan arkadaşlarımı da konuya kattığım için üzgünüm sadece bu işlerle uğraşan arkadaşlarımı belirtmek istemiştim, onlara lafım yok zaten :)

Dediklerinizde çok haklısınız ama ne olur ne olmaz,bu arkadaşlarım zaten benim onlara yaptıkları şeylere inandığım için arkadaşlarımlar. beni birçok kez onlar gibi olmaya zorladılar, yanlış bir günlerine gelmek istemiyorum ne olur ne olmaz zamanı gelirse aklımda olsun diye bu konuyu açtım.

Tekrardan Teşekkürler. :)

Hiç bir majisyen,cadı bir anlık sinirle,tartışmayla bir kişiye zarar vermez.Ve zaten arkadaşlarınızsa hiç zarar vermez. :) Ama siz yine ben korunmamı alayım diyorsanız forumdaki korunma uygulamalarına felan bakın. :)

biard

Kayıtlı Üye
eğer onlar gerçekten cadıysalar arkadaşlarıyla tartıştılar diye tehdit etmezler. Tabi gerçekten cadıysalar. Ayrıca sizi niye kendileri gibi olmaya zorladılar anlamıyorum. Paganlıkta misyonerlik yoktur ve paganlar bilirler ki herkesin yolu farklıdır.

Kira

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Beni anladığınızı sanmıyorum, tabi ki arkadaşlarım bir anlık sinirden ve tartışmadan bana bunu yapıcak kişiler değiller. Uçuk zamanları olur, bir şeye çok sinirlenmiştir veya en kötüsü aramız kötüdür ve yine kavga etmişizdir gibi gibi gibi...

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Beni anladığınızı sanmıyorum, tabi ki arkadaşlarım bir anlık sinirden ve tartışmadan bana bunu yapıcak kişiler değiller. Uçuk zamanları olur, bir şeye çok sinirlenmiştir veya en kötüsü aramız kötüdür ve yine kavga etmişizdir gibi gibi gibi...

Tamam da dediğim gibi bir Cadı ya Majisyen dediğiniz durumlarda bile zarar vermez. :)

ekcs

Banlı Kullanıcı
Sevgili Tai'nin tüm dediklerine katılıyorum :)
Ancak ben biraz daha detaya inmek istiyorum cadılıkta insanlara zarar vermemek ile ilgili olarak çok katı kurallar vardır. Tanrı eğer verdiği gücün kötü yolda kullanıldığını anlarsa onları alır ve cezalandırır onun haricinde bir şifacının size zarar verme düşüncesi bile beni gerçekten güldürdü şifacılar yeteneklerini geliştirmeyi canlılara yardım edeceklerini ispatlayarak başarabilirler, bir şifacı ne durumda olursa olsun asla zarar vermez, veremez çünkü bu onun doğasına aykırı birşey bahsettiğin kişilerin bunların dışında ise (Woodo, Psişik Vampir) daha ayrıntılı yardımcı olabilirim :)

-Sevgi ve Işıkla...

Keira

Moderator
Öncelikle cadıların insanlara zarar vermeme gibi bir katı kuralları yoktur. Bu konuda yanlış bilgi sahibisiniz. Kara büyü ile uğraşan wiccanlarda olabilir, uğraşmazlar demek de yanlış bir bilgi. Cadılar ve özellikle wiccanlar 3 katı kuralıyla hareket ederler. O yüzden de anlık bir sinirle, bir kavgayla hemen üzerinizde uygulama yapmazlar. Uygulama yapacak kadar kızmaları için sizin onlara ciddi bir zarar vermeniz gerekiyor. Şifacılar zaten kara büyüyle uğraşmazlar. O yüzden içiniz rahat olsun.

hsncn154

Kayıtlı Üye
Bence öncelikle cadıları ya da arkadaşlarınızı öcü gibi görmekten uzaklaşın onlar sizin gibi insanlar yaptıkları şeylerden etkilenmişsiniz ama bu kötü yönde olmuş sanırım bu üzücü...Cadılar öyle filmlerdeki gibi kızınca şimşekler çakıp kötü varlıklara dönüşmüyorlar bunuda aklınızdan silin büyülemek çok ayrı bir meziyettir uğraş gerektirir bence arkadaşlarınız sizide aralarına çekme amacı ile sizi bazı olaylara tanık yapmışlar bunda korkacak bişey yok ama illa korunmak istiyorsanız onları sınırlayan 3 katı kuralı var bunu onlara hatırlatın şifa çalışması yaptıklarını söylemişssiniz demekki iyi insanlar ve bir büyüyü gözünüzde çok abatmayın bin büyü yapılır biri tutar...rahatlayın ve normalde nasıl davranıyorsanız öyle davranın..

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
O kadar uğraşıp size büyü yapmaya çalışacaklarına amaç size zarar vermekse sizi hep beraber döverler,kendileri de uğraşmamış olurlar zaten.Dalga geçtiğimi zannetmeyin ancak büyü kolay iş değil,o malzemelere verilen emek,para ve hazırlamayla geçirilen zaman hesaba katılınca dediğim gibi yapmaları daha mantıklı.Büyüleneceğinizden korkmayın,gene de kullandığınız eşyaları,yediğiniz içtiğiniz kapları ortak kullanmayın ve evinize almayın.Hoş hal bu ise bu nasıl bir arkadaşlık çözemedim?Bahsettiğiniz durum bir "yakın arkadaşlık" değil bence,size sadece farklı geldikleri için onlarla ilgilenip yakınlık kurmuşsunuz sonra da sanki onlardan korkmuşsunuz gibi?Yoksa insan yakın arkadaşım dediği birine gözü kapalı sırtını yaslamaz mı?Birincisi onlar hakkaten cadı olsalar dışarıdan birinin "yakın arkadaşları " da olsa,yanında çalışma yapmazlar ve de tutupta yeteneklerini,enerji ve zamanlarını bu kadar fani çalışmalar için harcamazlar.
Sevgiler

aşk1

Banlı Kullanıcı
ben insanının her şeyi yapabilceğine düşünen biriyim, cadı olsun olmasın sade bir insanken bile zarar verebilir insan.
güvenmeyin kimselere size zarar verceğini düşünüyorsanız hayatınızdan çıkabilirsiniz o kişileri.

ekcs

Banlı Kullanıcı
Öncelikle cadıların insanlara zarar vermeme gibi bir katı kuralları yoktur. Bu konuda yanlış bilgi sahibisiniz. Kara büyü ile uğraşan wiccanlarda olabilir, uğraşmazlar demek de yanlış bir bilgi. Cadılar ve özellikle wiccanlar 3 katı kuralıyla hareket ederler. O yüzden de anlık bir sinirle, bir kavgayla hemen üzerinizde uygulama yapmazlar. Uygulama yapacak kadar kızmaları için sizin onlara ciddi bir zarar vermeniz gerekiyor. Şifacılar zaten kara büyüyle uğraşmazlar. O yüzden içiniz rahat olsun.

Eksiğimi giderdiğiniz için teşekkür ederim ben 3 katı kuralı ve cadılığın temel ilkelerini göz önünde bulundurarak böyle söylemiştim :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...