büyü malzemeleri ???

kola

Banlı Kullanıcı
bayağdır kafamı kurcalayan bir konuydu büyüde neden böyle karga burnu eşşek tırnağı yada başka pislik iğrenç malzemeler kullanılır neden bunlar???? filmlerde felan hep bunları görüyoruz yada başka bir yerde bir sebebi var mı ??

EkSen

Kayıtlı Üye
Açıklayayım.
Bunların insanlardan istenmesinin bir kaç gayesi vardır ama asıl amaç şudur;

"Biz, gerçekten insanı en güzel bir biçimde yarattık. Sonra onu, aşağıların aşağısına indirdik. Ancak, iman edip salih ameller işleyenler başka. Onlar için devamlı bir mükâfat vardır."(Tin, 95/4-6)

Allah (c.c) buyurdu ki: 'Ben sana emretmişken seni secde etmekten alıkoyan nedir?' dedi. İblis; 'Ben ondan daha üstünüm. Çünkü beni ateşten yarattın, onu çamurdan yarattın. Balçıktan, işlenebilir kara topraktan yarattığın insana secde edemem.' diye cevap verdi. Allah şöyle buyurdu: 'Öyle ise çık oradan! Sen artık kovulmuş birisin! Muhakkak ki hesap gününe kadar lânet senin üzerine olacaktır!..'(2)

İki ayet ışığında anlatayım.
Esfel-i safilin diye bir kavram vardır. Yani yaratılmışların en aşağılığı en zavallısı anlamlarına gelir bu kavram.
İnsan, büyüye başvurduğunda zaten ALLAH'ın kati yasağını deldiği için büyük bir günah kazanmıştır ama şeytana bu yetmez. O aynı zamanda bu günahı düşebileceğimiz en iğrenç şekillerde işlememizi ister ve bundan keyf alır. O yüzden de yeri gelir size idrar içirir, yeri gelir adet kanı içirir, yeri gelir domuz pisliği yedirir ve daha nice iğrençlikler. Bundan maksat, insanın nefsi arzusunu tatmininde daha ne kadar iğrençleşebileceğini göstermektir. Başka sebepler de vardır ama hasıl-ı maksatın özü budur.
Şeytan, bedelini ödetmeden kimseye yardım etmez.

EkSen

Kayıtlı Üye
İşte ben diğer sebeplerden bahsetmek istemedim yoksa biliyorum enerjiyi emdiklerini ama o malzemeler olmadan da isterlerse büyüde yardımcı olabilirler. Yine de asıl maksatları pislik yapmak olduğu için özellikle insanın tabiatına ters gelen şeyleri onlardan isterler.

kola

Banlı Kullanıcı
Açıklayayım.
Bunların insanlardan istenmesinin bir kaç gayesi vardır ama asıl amaç şudur;

"Biz, gerçekten insanı en güzel bir biçimde yarattık. Sonra onu, aşağıların aşağısına indirdik. Ancak, iman edip salih ameller işleyenler başka. Onlar için devamlı bir mükâfat vardır."(Tin, 95/4-6)

Allah (c.c) buyurdu ki: 'Ben sana emretmişken seni secde etmekten alıkoyan nedir?' dedi. İblis; 'Ben ondan daha üstünüm. Çünkü beni ateşten yarattın, onu çamurdan yarattın. Balçıktan, işlenebilir kara topraktan yarattığın insana secde edemem.' diye cevap verdi. Allah şöyle buyurdu: 'Öyle ise çık oradan! Sen artık kovulmuş birisin! Muhakkak ki hesap gününe kadar lânet senin üzerine olacaktır!..'(2)

İki ayet ışığında anlatayım.
Esfel-i safilin diye bir kavram vardır. Yani yaratılmışların en aşağılığı en zavallısı anlamlarına gelir bu kavram.
İnsan, büyüye başvurduğunda zaten ALLAH'ın kati yasağını deldiği için büyük bir günah kazanmıştır ama şeytana bu yetmez. O aynı zamanda bu günahı düşebileceğimiz en iğrenç şekillerde işlememizi ister ve bundan keyf alır. O yüzden de yeri gelir size idrar içirir, yeri gelir adet kanı içirir, yeri gelir domuz pisliği yedirir ve daha nice iğrençlikler. Bundan maksat, insanın nefsi arzusunu tatmininde daha ne kadar iğrençleşebileceğini göstermektir. Başka sebepler de vardır ama hasıl-ı maksatın özü budur.
Şeytan, bedelini ödetmeden kimseye yardım etmez.
yani sadece iğrençlik olsun diye mi yaptırır ??

kola

Banlı Kullanıcı
+1 diyerek ekleyeyim. O pis şeylerin enerjisi de negatif olduğu için büyü de görevli ervahlar ve varlıklar o tip şeylere bayılırlar. Misal bizim için bir iskender döner, kuzu kapama nasıl hoş ve lezzetli bir yemek ise, güzel kokular bizi nasıl kendine çeker ise o pis şeyler ve kokuları da şeytani büyü ervahını kendine çeker. Onları doyurur ve besler. Onlarda bunun karşılığında kara büyüyü hayata geçirirler. Allah'ın izni olursa tabii ki.
tamam severler ama onlar ne işe yarar tam olarak nasıl bir etkileşime geçiyorlar tam olarak ??