Buyu ile evlilik

Confusion

Kayıtlı Üye
Amator bir soru soracagim.
Buyu yoluyla saglanilan birliktelikler ve evliliklerin surdurulebilirligi var midir? Geri donusu nasil gerceklesir? Ongorulerinizi ve size dair her cumlenizi benimle paylasmanizi isterim. Saglicakla kali

doacan

Kayıtlı Üye
Büyünün sonuçları olduğunu biliyorsunuz değil mi? Bedelleri olduğunu? Aslında bu bedelleri göz önünde bulundurursak sadece evlilik değil, büyü yapılan kişinin ve yapan kişinin ödeyeceği bedellerle, yaşayacağı sonuçlarla herhangi sağlıklı bir durum sürdürülebilir mi sizce? Bana göre hayır. Büyü yapılan kişi ile evlendiniz diyelim. Onun ruh sağlığından tutun bedensel sağlığına kadar ciddi zararlar alabileceğinin farkındasınızdır diye düşünüyorum. Bu şekilde bir ilişki yürütebilir misiniz? Diyelim işinin ehli tarafından bir büyü yapıldı ve evlendiniz. Bu bedeller elbet bir gün sizi bulacaktır. Beş yıl mutlu yaşarsınız belki, belki on beş yıl bedel ödersiniz. Ne olacağını kestiremezsiniz. Büyü hakkında ne kadar fikir sahibisiniz? Önce bir araştırın, kimler neler yaşamış bir okuyun. Varsa işinin ehli bildiğiniz bu sonuçları kabullenerek yaptırın. Ama benim fikrimce hayır.

FrontalLob

Kayıtlı Üye
İş
Decor Expert
1) Büyü islamiyet'e göre kesin yasaktır. Böyle bir düşünce beyninizde eko yapıyorsa bir an önce farklı bir ses çıkartıp o eko'dan kurtulun.
2) Büyü bir tür enerji ile manapülasyondur. Sorunuza göre: Evliliğe kişinin rızası olmadan razı oldurtmak. Aman Ya'Rab. Ne büyük ayıp. Büyü, beddua gibi bazen çift başlıdır. Yapanıda yıkar, yaptıranıda. Hele ki evlilik kadar kutsal bir mertebede ki konumu büyü ile boyunduruk altına almak, alma fikride büyük AF ancak alçaklık olucaktır. O evlilikten hayır, doğan çocuklardan, hayır, rızıktan hayır ve bolluk beklenmemeli.
Şey gibi duruyor. Balığı yüzmesine göre değilde yürüyüşü ile sınava tutarak diploma alması gibi. Mantıken ve kalben doğru olmayan bir şeyi: zorakiye koşmak. Yo yo yo, kabul edilemez.

magicex

Kayıtlı Üye
Büyü ile veya büyüsüz evlenipte uzun yıllar mutlu olabilen birilerini ben tanıdığımı hatırlamıyorum. Basit bir örnek vermek gerekirse bir arkadaşım vardı ve 5 vakit namazındaydı, evlenmeden önce nerdeyse kadın karakterine tapıyordu, durumu da iyiydi ve evlendiği kız da ondan daha zengindi, evlendikten sonra kadın karakteri için söylediklerini forumdaki bayanlar alınmasın diye buraya yazmıyorum.

Başka bir örnek, işi gereği eve geç giden birisine evde problem olmuyor mu? diye sorduğumda,

-Merak etme 5 sene sonra zaten eve gitmek istemiyorsun diye cevap vermişti.

Örnekler çoğaltılabilir.

Evliliği en basit haliyle yaşam mücadelesindeki ortağı olarak kabul ederek insanlar bu işe girerse en az zararla çıkar diye düşünüyorum. Komşu perdelerini değiştirmiş biz de değiştirmeliyiz yarışına girilirse eziyet kapıları açılır, sonrası malüm.

İbisu

Kayıtlı Üye
bedeli medeli boşver büyü ile gelen birini sevemezsin ki karşındaki kişi artık sevdiğin olmayacak oyuncak olacağı için artık ona aşkın kalmaz bu böyledir isterseniz deneyenlere sorun hayır diyorsa ya yaptığının kötü bir şey olmadığına kendini kandırmak için gözünü kapamıştır ya da bazı sorunları vardır...

Son düzenleme:
Ü

Üye silindi 70925

Merhaba, Confusion daha önce konu açmıştı. Sevdiğim kızı işlem, büyü yaptırarak benden ayırdılar, başkasıyla evlendi diye. Sanırım hâlâ onu bekliyorsunuz? Sorduğunuz soru birine büyü yapmak değil dimi. Sizden büyü ile koparılan, başkasıyla evlendirilen kişideki büyü bozulup geri bana döner mi? Büyü ile kurulan evliliklerin sürdürülebilirliği var mı? Cevap aradığınız soru bu mu? Doğru mu anladım? Çoğu kişi size yorum yapmıştı konunuza :( Onlar bedelini elbet ödeyecekler ve üstelik kadın artık evli. Bunu da unutmayın...

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Eğer @Medea nın söylediği gibi sizden büyü nedeniyle ayrılan sevgili için soruyorsanız büyünün bozulması için ayetler okuyabilirsiniz.
Burda bir uygulama paylaşmıştım, başkası için de niyet edilip okunabilir. Hakkınızda gönlünüze göre hayırlısı olsun.

4

43887

Merhaba, Confusion daha önce konu açmıştı. Sevdiğim kızı işlem, büyü yaptırarak benden ayırdılar, başkasıyla evlendi diye. Sanırım hâlâ onu bekliyorsunuz? Sorduğunuz soru birine büyü yapmak değil dimi. Sizden büyü ile koparılan, başkasıyla evlendirilen kişideki büyü bozulup geri bana döner mi? Büyü ile kurulan evliliklerin sürdürülebilirliği var mı? Cevap aradığınız soru bu mu? Doğru mu anladım? Çoğu kişi size yorum yapmıştı konunuza :( Onlar bedelini elbet ödeyecekler ve üstelik kadın artık evli. Bunu da unutmayın...
Bir de diğer taraftan düşünmek gerekiyor. Gerçekten büyü mü yapıldı? Bazı danışanlarımda da var bu düşünce, Kendini bir şeylere inandırma.. Bıraktı, istemiyor beni, başkasını tercih etti. Eeee o zaman kesin işin içinde büyü var. Evet büyü vardır. Kara büyü evlerden ırak...Ama her önüne gelen kendini hoca gösteren büyü yapamaz. Büyüyü tutturamaz. Basit bir işlem değil. Bakımlarda kaç danışanıma sende büyü yok demişsem inandıramıyorum. Gerçekten çıktığı zaman söylerim. Bu işi bilen usta kişiye yöneltirim, ancak sayı o kadar azdır ki. Hele bir danışanım bana 100 büyü yapılmış diye geliyor.Bir iki de değil. O kadar inandırmış kendini ne söylesem kabul etmiyor. Çünkü İlla beni seviyor sevmeli düşüncesi mevcut. Üstüne adam evli çocuğu var, ama inandıramıyorum. Asla kabul ettiremiyorum. Sorun kendinde görmüyor. Hadi gerçekten büyü yapıldı. Kara büyü yapan kadar yaptıranda anlaşmalı da olsa dünyevi yada manevi alemde nasibini alır. Evlilik mutlu bir şekilde yürümez. Üstüne bir de çocuk, büyü yapılmış mutsuz evliliğin üstüne olmaz. Olsa da bir yerden araz çıkar. Büyüden güçlü ilahi nizam var. Yaratıcı var. Evlilik kaderi ve kutsal bir müessesedir. Tabi kutsal görenlere ?

makssenberg

Kayıtlı Üye
Bir de diğer taraftan düşünmek gerekiyor. Gerçekten büyü mü yapıldı? Bazı danışanlarımda da var bu düşünce, Kendini bir şeylere inandırma.. Bıraktı, istemiyor beni, başkasını tercih etti. Eeee o zaman kesin işin içinde büyü var. Evet büyü vardır. Kara büyü evlerden ırak...Ama her önüne gelen kendini hoca gösteren büyü yapamaz. Büyüyü tutturamaz. Basit bir işlem değil. Bakımlarda kaç danışanıma sende büyü yok demişsem inandıramıyorum. Gerçekten çıktığı zaman söylerim. Bu işi bilen usta kişiye yöneltirim, ancak sayı o kadar azdır ki. Hele bir danışanım bana 100 büyü yapılmış diye geliyor.Bir iki de değil. O kadar inandırmış kendini ne söylesem kabul etmiyor. Çünkü İlla beni seviyor sevmeli düşüncesi mevcut. Adam evli çocuğu var üstüne, ama inandıramıyorum. Asla kabul ettiremiyorum. Sorun kendinde görmüyor. Hadi gerçekten büyü yapıldı. Kara büyü yapan kadar yaptıranda bu evlilikten nasibini alır. Evlilik mutlu bir şekilde yürümez. Üstüne bir de çocuk büyü yapılmış mutsuz evliliğin üstüne olmaz. Olsa da bir yerden araz çıkar. Büyüden güçlü ilahi nizam var. Yaratıcı var. Evlilik kutsal bir müessese tabi kutsal görenlere?
Geçmiş tecrübe ve bakım bilginize saygı duyarım ancak nizam olduğu görüşünüzde size katılmıyorum. "Nasibini alır" kısmında da varsa anlaşmalara bağlı olarak durumdan duruma göre değişiklik göstereceğini düşünüyorum.

doacan

Kayıtlı Üye
Sevgili Medea, dikkatiniz ve ilginiz sayesinde bu soruya farklı bir bakış açısı kazandırdınız teşekkürler hatırlattığınız için.

Eğer Medea'nın söylediği sorulara yanıt arıyorsanız cevabımız yine aynı olacaktır. Büyünün olduğu yerde sağlıklı bir ilişki pek mümkün değildir bana göre. Yöneticimiz Nefertiti'nin söylediklerini de dikkate alarak şöyle bir düşünmelisiniz. O kadın artık evli. Belki de gerçekten büyü yoktu? Sevdiğimiz insanları bazen gerçekten tanıyamıyoruz. Belki de ailesi gibi bir insandı da sizi terk etti? Hiç bu yönden düşündünüz mü? Bakım yaptırdınız mı? Kesin bir şekilde onaylanmışsa ortada büyü olduğu, burada öneren bir arkadaş var duaları. Bunları denediniz mi?

Şunu da unutmamak lazım ki ortada büyüyle yada ihanetle her türlü zaten bitmiş bir son var. Bazen vazgeçmek gerekmez mi? Size de yazık değil mi sevgili @Confusion ?

Beylane

Kayıtlı Üye
İyi bir büyücü yapmışsa ölene kadar ayrılmazlar ama doğacak çocukları ne kadar saglıklı olur bilemem. Parapsikoloji forumunda büyü haramdır falan diyorsunuz biliyoruz haram oldugunu. Tebliğ artık tüm dünyaya yayıldı isteyen inanır isteyen inanmaz vazgeçin bu insanları sizin inandıgınız yola getirmeyi

Confusion

Kayıtlı Üye
@Medea
beni hatirlamis olman mutlu etti :)
iradesi zayif bir bireymis gibi gorunuyor olabilirim bu soylemlerimle fakat benim ona artik icim sirtini döndü. geri geldiginde ki yasayacagim buruk sevinci istemiyorum. kaldi ki uzuldugum ve takildigim sey bir adam tum sartari sagladigi icin kahraman olmasi. dunyevi sartlar ile birine kurtariciymis gbi bakmasina takildim. benim emeklerimin ziyan edilip baska birinin kolayca gelip kazanmasina takildim. ve en cok beni uzen sey cok pisman olsa bile bagrima basarcasina sarilabilmemin icimden gelmeyisi... tesekkur ederim.hatirlanmak gercekten mutlu etti beni

@Mya
Tesekkur ederim

@*NEFERTİTİ*
mesajin icin tesekkur ederim.
insan caresizken olabilcek en iyi seye tutunmak ister. kendi soyledigi yalana inanan insanlar dolu etrafimizda. senin bahsettigin gibi boyle bir olasilik var elbette. goz ardi etmedim bu dusunceyi. 'icimdeki atesi bastirmak icin psikolojik bir refleksle bu dusunceye kapilmis olabilirim' dusuncesini goz ardi etmiyorum elbette. fakat ben onunla birlikteyken ikiz kiz kardesinin nasil evlendigi konusunda konusmustuk. hatta konusmadan ornek vermem gerekirse kiz kardesi mutfakta tezgahta is yaparken annesi sacindan bir tutam kesmis ve bolgenin bilinen bir hocasina gittigini, ve ben sevdigim adamla evlenecegim diyen kizin 1 hafta icerisinde annesinin dayattirdigi adamla flort donemine girip cok kisa bir surede nikahlandiklarini soylemisti. yani annesinin bu tur islemlerle ilgili bir gecmisi oldugunu neredeyse 1.agizdan aldim. ayrica son donemlerde annesinin sehir disina gittigini ve anlam veremedigini soyledigi bir gun de olmustu. gel gelelim ben 2018 ocak ayinda goruntulu arama yaptigimizda kavusamamis olmanin huznuyle birbirimizin gozlerinden yas gelmisken 1 ay sonra kendisine 1 ay once gorucu gelmis adama beni tekrar istemeye gelsin yuzuk takalim dedigini ogrendim. somut sebepler de mevcut ama tabiki ben bu evrende hicbirsey bilemeyecek kadar kucuk bir varligim. her olasilik mumkun elbette.

@doacan
tesekkur ederim mesajin icin. arastirmalarim sonucunda bakim icin saglikli bir bilgi ve yol haritasi edinemedim maalesef. yapabildigim tek sey kizin annesinin gittigi meshur hocaya gitmek oldu. bana buyu malzemeleri verdi geri dondurmek adina fakat ben geri cevirdim. suya bakarak konustu ve bana dair dogru bilgiler verdi. kiza dair de kiza birsey yedirmisler kizin hayalleri genislemis. yildiziniz cok da uyumluymus seni sevmis ama ic dunyasi cok karismis kizin dedi. bir buhran icinde sozlendigi adami sevmiyor sadece dogru kisi olduguna inaniyor dedi.
son cumlelerin guzel bir final cumlesi:) benim kalbime aldigim insan, bir erkegin bir kadindan alabilecegi hormonal ve duygusal beklentiler cercevesi ile sinirli degildi. benim annem babam sirdasim dostum kisacasi herseyimdi. politik olmayi beceremeyisi, politik olmasi gereken durumlarda o cocuksu beceriksizligi, mimikleri baskaydi benim icin. kurtulusumdu.

nomansland

Kayıtlı Üye
son cumlelerin guzel bir final cumlesi:) benim kalbime aldigim insan, bir erkegin bir kadindan alabilecegi hormonal ve duygusal beklentiler cercevesi ile sinirli degildi. benim annem babam sirdasim dostum kisacasi herseyimdi. politik olmayi beceremeyisi, politik olmasi gereken durumlarda o cocuksu beceriksizligi, mimikleri baskaydi benim icin. kurtulusumdu.
Bu cümlelerde çok fazla anlam var. Çok fazla detay, çok fazla yaşanmışlık var.
Bu cümlelerde kendimi gördüm resmen. Ne güzel sevmişsiniz.
Buhran dönemimde yazdığım şu şiirimin satırlarını anımsadım ve paylaşmak istedim sizinle.

Uykuya daldı ölüm,
Ama dinmedi annenin gece boyu serzenişi.
Sessiz sessiz çığlıklar attı hayata.
Çocuk şahit oldu, ölüm uyandı.

Peki aşk?
Yatak ve bir çiçek dışında neydi sizin için?
Anlamını bilmeden kirlettiniz ruhunu.
Öldürdünüz ruhuyla sevenleri.

Hepiniz katilsiniz!
Düşüncesizce, ruhsuzca,
Uçkur uğruna,
Öldürdünüz anlamı.

Yalnızlıkla beraber ahenkle aktı her damla.
Sıkışıp kalan ruhuna bir nefes aradı,
Yağmuru hissetti yüzünde.
O çok severdi.

Öldürdüler katiller her şeyini.
Elinde bir rüzgarı vardı, esen
Artık oda kucaklamıyor,
Islak kaldırımlarda.

Confusion

Kayıtlı Üye
Yatak ve bir çiçek dışında neydi sizin için?
Anlamını bilmeden kirlettiniz ruhunu.
Öldürdünüz ruhuyla sevenleri.

Yalnızlıkla beraber ahenkle aktı her damla.
Sıkışıp kalan ruhuna bir nefes aradı,
Yağmuru hissetti yüzünde.
O çok severdi.

Bu iki dortluk cok sey anlatiyor anlayabilene. Hormonal etmenler de baskin oluyor elbette ama bazen oyle bir seversin ki. Sevgili kavramindan ote bir hissiyat. Annem babam dostum kardesim hatta bir babanin ustune tir tir titredigi narin kizi. Opmek dokunmak haz almak sosyal cevreye verilen mesajlar gibi bu fani dunyanin somut kavramlariyla degil de daha bir ruhani duygularla sevebilmek esas olan. Biz farkli sehirlerdeydik ve senede 4-5 defa goruyordum. Yanimda degildi ama sikayetci de degildim. Sadece varligini sevebilmek.Beklentisiz menfaatsizce.

nomansland

Kayıtlı Üye
Bu iki dortluk cok sey anlatiyor anlayabilene. Hormonal etmenler de baskin oluyor elbette ama bazen oyle bir seversin ki. Sevgili kavramindan ote bir hissiyat. Annem babam dostum kardesim hatta bir babanin ustune tir tir titredigi narin kizi. Opmek dokunmak haz almak sosyal cevreye verilen mesajlar gibi bu fani dunyanin somut kavramlariyla degil de daha bir ruhani duygularla sevebilmek esas olan. Biz farkli sehirlerdeydik ve senede 4-5 defa goruyordum. Yanimda degildi ama sikayetci de degildim. Sadece varligini sevebilmek.Beklentisiz menfaatsizce.
Umarım hak ettiğimizi, bizi anlayıp hissedecek şekilde yaşayan bir insanda bulabiliriz gönül dostum ^^

dünyalı

Kayıtlı Üye
Büyü ile veya büyüsüz evlenipte uzun yıllar mutlu olabilen birilerini ben tanıdığımı hatırlamıyorum. Basit bir örnek vermek gerekirse bir arkadaşım vardı ve 5 vakit namazındaydı, evlenmeden önce nerdeyse kadın karakterine tapıyordu, durumu da iyiydi ve evlendiği kız da ondan daha zengindi, evlendikten sonra kadın karakteri için söylediklerini forumdaki bayanlar alınmasın diye buraya yazmıyorum.

Başka bir örnek, işi gereği eve geç giden birisine evde problem olmuyor mu? diye sorduğumda,

-Merak etme 5 sene sonra zaten eve gitmek istemiyorsun diye cevap vermişti.

Örnekler çoğaltılabilir.

Evliliği en basit haliyle yaşam mücadelesindeki ortağı olarak kabul ederek insanlar bu işe girerse en az zararla çıkar diye düşünüyorum. Komşu perdelerini değiştirmiş biz de değiştirmeliyiz yarışına girilirse eziyet kapıları açılır, sonrası malüm.

Kusura bakmayın ama evliliğe çok sıg yorumlar yüklemişsiniz ve tek erkek taraflı cümleleriniz var ...Yorumlarınızla objektif olamamışsın. .. Komşuydu perdeydi derken erkek kadın ilişkilerine girişgah yapamamışsınız.

Evlilik sorumluluk demektir ve herkes halinden memmunsa bu sorumlulukları kimin aldığının hiç bir önemi yok. Yani erkek çalışacak kadın ev işi yapacak diye klasik kayide yok...Karşılıklı olarak saygı herşeysen önemli ...insanlar sinirlenebilir ama karşınızdaki kişinin aynı zamanda sizide temsil ettiğini düşünüp üslübunuzu ona göre ayarlamanız gerekiyor... tartışmalar ayıplı kelimelerle yüzgöz olmayacak şekilde yapılırsa ne ala.....mutlu olmak için önce mutlu etmek gerekir.....sevginizi söylemektene kırıldıgınızı söylemektene çekinmeyin.....ortak zevkleriniz olsun eger yoksada birlikte yeni şeyler keşfedin.....birbirinizi özgür bırakın ama başıboş da degil.....karşınızdaki kişinin kendi özel alanını oluşturmasına izin verin..... Bence en güzel büyük bu.....sevin.güvenin... ve birlikte aşkın büyüsüne kapılın

magicex

Kayıtlı Üye
Kusura bakmayın ama evliliğe çok sıg yorumlar yüklemişsiniz ve tek erkek taraflı cümleleriniz var ...Yorumlarınızla objektif olamamışsın. .. Komşuydu perdeydi derken erkek kadın ilişkilerine girişgah yapamamışsınız.

Evlilik sorumluluk demektir ve herkes halinden memmunsa bu sorumlulukları kimin aldığının hiç bir önemi yok. Yani erkek çalışacak kadın ev işi yapacak diye klasik kayide yok...Karşılıklı olarak saygı herşeysen önemli ...insanlar sinirlenebilir ama karşınızdaki kişinin aynı zamanda sizide temsil ettiğini düşünüp üslübunuzu ona göre ayarlamanız gerekiyor... tartışmalar ayıplı kelimelerle yüzgöz olmayacak şekilde yapılırsa ne ala.....mutlu olmak için önce mutlu etmek gerekir.....sevginizi söylemektene kırıldıgınızı söylemektene çekinmeyin.....ortak zevkleriniz olsun eger yoksada birlikte yeni şeyler keşfedin.....birbirinizi özgür bırakın ama başıboş da degil.....karşınızdaki kişinin kendi özel alanını oluşturmasına izin verin..... Bence en güzel büyük bu.....sevin.güvenin... ve birlikte aşkın büyüsüne kapılın

ve birlikte aşkın büyüsüne kapılın

Hangi birliktelik? İnternetten bulduğum bir söz de şöyle diyor.

-Avrupa' da evlilik tangoya benzer; iki kişiyle yapılır. Türkiye' de evlilik düğün halayına benzer; aileler arasında yapılır.

İlyas Salman' ın bir filmi vardı kız alacak diye bütün sülaleyi traş ettiriyordu falan. En fakirinden, en zenginine genelde bayanlarda kendini prenses zannetme sendromu olabiliyor malesef.

Evlilik sorumluluk demektir

Nasıl bir sorumluluktan bahsediyoruz, imkanı olandan da, olmayandan da sanki Amasya, Sivas ve Erzurum kongresini yapıp cumhuriyeti kurması beklenme durumu olabiliyor, sonrası malum borç ödemeyle ömür geçiriyorlar, tabi bu arada birbirlerini öldürmezlerse.

Erkeklerinde illaki vardır haksız oldukları yerler, benim aklıma gelenler bunlar.

Herkese mutlu evlilikler diliyorum.

doacan

Kayıtlı Üye
Hangi birliktelik? İnternetten bulduğum bir söz de şöyle diyor.

-Avrupa' da evlilik tangoya benzer; iki kişiyle yapılır. Türkiye' de evlilik düğün halayına benzer; aileler arasında yapılır.

İlyas Salman' ın bir filmi vardı kız alacak diye bütün sülaleyi traş ettiriyordu falan. En fakirinden, en zenginine genelde bayanlarda kendini prenses zannetme sendromu olabiliyor malesef.

Nasıl bir sorumluluktan bahsediyoruz, imkanı olandan da, olmayandan da sanki Amasya, Sivas ve Erzurum kongresini yapıp cumhuriyeti kurması beklenme durumu olabiliyor, sonrası malum borç ödemeyle ömür geçiriyorlar, tabi bu arada birbirlerini öldürmezlerse.

Erkeklerinde illaki vardır haksız oldukları yerler, benim aklıma gelenler bunlar.

Herkese mutlu evlilikler diliyorum.
İşte bu sorun karşılıklı ne istendiğini bilinmemesi halinde çıkıyor bence. Mesela ben düğün hiç sevmiyorum. Yapmak istemiyorum. Karşımdaki adam bunun farkında mı acaba? Bu konuları oturup konuşuyorlar elbette. Ama şu yönden bakılmıyor: Düğün neden istiyor? Bizi mutlu edecek mi? Maddiyatımız yetecek mi? Borca girmeye değer mi?

Karşılıklı gösteriş merakı evlilik daha başlamadan insanı mahvediyor.

Çevremize çok bağlı kalıyoruz. Annesinin evinde olsa yüzüne bakmayacağı koltuk takımını moda diye, gösterişli diye aldırıyor kadın. Nitekim erkek de bu konuda bence kendinş tam anlamıyla ifade edemiyor. Maddiyattan ibaret bir ilişki söz konusu ise erkek kaçınmayı seçmiyor pek. Biraz da erkekler alıştırdı kadınlara prensesliği. Tamam seviyorsan yap ama ne bileyim daimi mutluluk maddeden önemli değil mi güzel kardeşlerim.. Şöyle bir oturun düşünün yahu. Sevdiğinle aynı evde yaşayacaksın. Şartlar neden önemli olsun? Ben böyle bakıyorum. Tabi başka düşünenlere saygım sonsuz.

dünyalı

Kayıtlı Üye
İşte bu sorun karşılıklı ne istendiğini bilinmemesi halinde çıkıyor bence. Mesela ben düğün hiç sevmiyorum. Yapmak istemiyorum. Karşımdaki adam bunun farkında mı acaba? Bu konuları oturup konuşuyorlar elbette. Ama şu yönden bakılmıyor: Düğün neden istiyor? Bizi mutlu edecek mi? Maddiyatımız yetecek mi? Borca girmeye değer mi?

Karşılıklı gösteriş merakı evlilik daha başlamadan insanı mahvediyor.

Çevremize çok bağlı kalıyoruz. Annesinin evinde olsa yüzüne bakmayacağı koltuk takımını moda diye, gösterişli diye aldırıyor kadın. Nitekim erkek de bu konuda bence kendinş tam anlamıyla ifade edemiyor. Maddiyattan ibaret bir ilişki söz konusu ise erkek kaçınmayı seçmiyor pek. Biraz da erkekler alıştırdı kadınlara prensesliği. Tamam seviyorsan yap ama ne bileyim daimi mutluluk maddeden önemli değil mi güzel kardeşlerim.. Şöyle bir oturun düşünün yahu. Sevdiğinle aynı evde yaşayacaksın. Şartlar neden önemli olsun? Ben böyle bakıyorum. Tabi başka düşünenlere saygım sonsuz.

Dediklerine katılıyorum. Burda esas olan aynı ortak paydada bulunacağını kişiyi bulabilmek. :)