Burçlarım değişimi nedir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

latife_lal

Kayıtlı Üye
ben 7 mart doğumlu balık burcuyum ama daima kova özellikleri taşıdığımı düşünürüm bana uymuş :)

scorpion1

Banlı Kullanıcı
Benim yükselenim teraziydi burcumda terazi olmuş iyice dengesizlişicem ben akrep terazi idare ediyordum kızımda yılan burcuna giriyor e yılan burcunun özellikleri ne acaba?

xXGMXx

Kayıtlı Üye
Ben hala akrebim akrebin özelliğini taşıyorum. Herşey dogru çıkıyodu bu zamana kadar yalan mı diyicez :D

Piraldyne

Kayıtlı Üye
İş
liseLi .)
İkizken boğa oldum ne alaka ya şimdi nasıl değişiyorki bu bizdemi değişcez şimdi benım bır cok özellıgım ıkızler burcundan gelir.. yavaş yavaşmı değişcez şimdi noluo ya :)

albus

Kayıtlı Üye
Başak mı oldum şimdi?
Hah..
Terazi bana uyuyordu..

delena

Banlı Kullanıcı
Yengeçle uzaktan yakından alakam yok ki.
Aslan olmaktan mutluydum ben. Her özelliğiyle beni yansıtan bir burçtu :/

H€RA

Kayıtlı Üye
Bencede zaten yengeçle bir alakam yoktu, ikizlerin özelliklerini taşıyordum isabet oldu :D

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef
İkizken boğa oldum ne alaka ya şimdi nasıl değişiyorki bu bizdemi değişcez şimdi benım bır cok özellıgım ıkızler burcundan gelir.. yavaş yavaşmı değişcez şimdi noluo ya :)

Yok ben ikizlerde kalacagim istemiyorum boga burcunu,:banghead:Degismeyen bir burclar kalmisti zaten:D

memories

Kayıtlı Üye
Burçlar değişmiyor.Olayı iyi analiz edin lütfen.Burçlar evrendeki gezegenlere veya takım yıldızlarına göre belirlenmez.Dünyaya etki sahibi gezegen ve yıldızların hareketleriyle oluşturulmuştur.Astronomi kelimesi yıldızların kanunu manasına gelir.Astrolojide bu astronomi ilminden faydalanır.Astroloji alanı ilimle beraber felsefi görüşleride bünyesinde barındırarak bir kaynak sunar.Bu döngülerin meydana getirisidir burçlar.

12 burç varken bu 13. burç nerden çıktı diye soranlara mümkün olduğu kadar kısa açıklamalarda bulunacağım.Dünyaya etkiden bahsettim yukarıdaki yazımda.Bu etkilerin kaynağı tamamen enerjidir.Dünyaya etki eden ve belirli zamanlarda güç unsuru olarak ağırlık kazanan etkileşimler.Peki ya şimdi ne oldu? Bu etkileşim neden sadece bir burç ve 13. burç olarak çıktı karşımıza?

Dünya da şu an negatif güç aktif haldedir ( Bunun açıklamasını ilim sahibi insanlar anlayacaktır muhakkak)

13. burç denirken kastedilmek istenen nedir? 13 neyi temsil eder?

Yılan burcu adlandırılırken.Yılan neyin temsilcisidir?

Yaşları 15-18 arası olan insanlar beni anlayamayabilir.Fakat yaşları benim gibi 30 ve üstü olan insanlar geçmişlerine ve şu anki çevresine dönüp bir baksınlar.Değişen baskın enerjinin farkına varmaları daha kolay olacaktır.

joys

Kayıtlı Üye
İş
Tekamülü hayırlısı ile tamamlamak İNŞALLAH tıpkı her insan gibi...
Tarihleri yeniden değerlendirip, dünya eksenindeki ince sapmaları hesaba katan Minnesota Gökevi Topluluğu, antik Babil zodyağını revize etti. Çıkan sonuçla herkesin burcu değişiyor. Tartışma yaratacak yeni düzene göre:

20 Ocak-16 Şubat: Oğlak
16 Şubat-11 Mart: Kova
11 Mart-18 Nisan: Balık
18 Nisan-13 Mayıs: Koç
13 Mayıs-21 Haziran: Boğa
21 Haziran-20 Temmuz: İkizler

20 Temmuz-10 Ağustos: Yengeç
10 Ağustos-16 Eylül: Aslan
16 Eylül-30 Ekim: Başak
30 Ekim-23 Kasım: Terazi
23 Kasım-29 Kasım: Akrep
29 Kasım-17 Aralık: Yılancı
17 Aralık-20 Ocak: Yay

Babilli astrologlar daha bilinçliymiş

Milliyet'in astroloji yazarı Hakan Kırkoğlu ise astrolojik modelin 12 burcu esas aldığını, zira 360 derecenin 13'e tam olarak bölünemeyeceğini hatırlatıyor. Görüşünü sorduğumuz Kırkoğlu, "Babilli astrologlar, bu haberi gündeme getiren kişilerden daha bilinçliymiş ki, burçlar kuşağını 12 burç olarak değerlendirmek istemişler. Okuyuculara önerim, astroloji tarihini daha iyi araştırmaları ve kasıtlı olarak astroloji düşmanlığı çerçevesinde çıkan bu bilindik haberlerin farkında olmaları" dedi.
4 bin yıl içinde takım yıldızların yer değiştirdiğini belirten astronomlar, astrolojik bilgilerimizi alt üst edecek çağdaş burç haritası çıkardı.

Astronomlar 13'üncü burç Yılancı'nın astrolojiye katılmasını savunuyor. Bu durum diğer 12 burcu da etkiliyor ve neredeyse herkesin burcu değişiyor.

Aslanlar, Terazi oldu
30 Kasım-18 Aralık arasında doğanların Yılancı burcu olduğu iddiası astrologlarla astronomları da karşı karşıya getirdi. Çağdaş burç haritasına göre eskiden Akrep olanlar Başak ve Terazi olurken, bazı Aslanlar'ın yeni burcu Terazi oluyor.

Polemik çıktı
Astrologlar, güneşin aylık hareketlerini baz aldıklarını söylerken 13. burçtan haberdar olduklarını ama bunun durumu değiştirmeyeceğini belirtiyorlar. Yer esaslı gözlem yaptığını vurgulayan astronomlar ise 4 bin yılda takım yıldızların yer değiştirdiğini belirterek, "çağdaş burç" haritasında ısrarcılar.

DOÇ. DR. TALAT SAYGAÇ (İÜ. Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bölümleri öğretim üyesi)
Dünya 26 bin yıldır salınıyor ve Batı'ya doğru hareketleniyor. Presesyon dediğimiz bu kayma sonucu ilkbahar nortasının yeri değişti. Eskiden Koç burcunda olan bu nokta, artık Balık burcunda.

DR. HASAN ESENOĞLU (İÜ. Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bölümleri öğretim üyesi)
Güneşin 21 Mart'ta yer aldığı ilkbahar noktası her yıl batıya doğru kayıyor. Bu da yeni bir burç haritasını karşımıza çıkarıyor. Bizim adresimiz yer. Dünya'dan uzayı gözlemliyoruz. Aslında 88 takım yıldız var. Ama dünyanın güneş etrafındaki yolu üzerinde bunulanların sayısı 13.

YASEMİN BORAN (astrolog-Hürriyet gazetesi yazarı)
Biz mevsimleri esas alıyoruz. Koç burcu insanları, ilkbaharın başlangıcına doğarlar ve doğanın uyanış heyecanı içindedirler. Kişiler, içine doğdukları mevsimlerin özelliklerini gösterirler. Burçlar mevsimsel zamanı gösteren birer semboldür ve mevsimler var oldukça değişmeyecek.

AYCAN ÖZENBAŞ (astrolog yazar)
Biz dünyayı esas alıyoruz. 13'üncü burç bir spekülasyon. O zaman 14'üncü, hatta 80'inci takım yıldızı da haritalara koyalım. Bunlar işimizin zorlaştırılması için ortaya atılan savlar. Çok kuvvetli mesnedleri olduğunu sanmıyorum.

HAKAN KIRKOĞLU (astrolog-Milliyet gazetesi yazarı-Astroloji Birliği Derneği Başkanı)
Bizim için önemli olan takım yıldızlar değil, kişilerin yaptığı bölümleme. Yılancı takım yıldızını 13. burç olarak almak, orayı karıştırmaktan başka bir şey değil. İsterse 99 takım yıldız olsun bir şey değişmez.

Alıntıdır.

Beyan edilen fikirlerdir ki tartışmaya açıktır. Şahsi kanaatim ise 13. burç olmadığı yönündedir.

Yeteri doyuma ulaştığından konu kilit.

Sevgiler... :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...